3D Lazer Lipoliz

3D Lazer Lipoliz
3D lazer lipoliz aslında lazer lipoliz uygulamasıdır yani lazer lipolizden hiçbir farkı yoktur. 3D lazer lipoliz kavramının kullanılma amacı algıyı değiştirerek daha farklı daha etkili bir yöntem miş gibi sunmaktır.

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz bir liposuction yöntemidir. Bu yöntemde yağ hücreleri lazerle patlatılır ve deri sıkılaşması da sağlanır. Yağ dokusuna uygulanarak istenilen bölgede bulunan yağları kalıcı bir şekilde yok edip, bölgesel incelmeyi sağlamak amacıyla ilk aşamada kullanılan özel lazer sistemine verilen ada lazer lipoliz denir.Yağ hücrelerinin zarlarını patlatması sonucunda yağ hücrelerinin sayısını azaltmaktadır. Lazer lipolizin avantajları bulunsa da bir takım dezavantajları da mevcuttur.Bunlar başlıca yağ dokusuna özgü olmaması, deride yanıklar ve çökmeler oluşturması ve uzamış operasyon süresi sayılabilir. Bu nedenle lazer lipoliz özellikle gevşek derili ve uygun hastada uygulandığında avantaj sağlamaktadır.

Ultrasonik Lipoliz; Vaser

Özel bir ultrasonik lipoliz sistemi olan Vaser, sadece yağa özel bir ses dalgası ile yağ hücrelerinin birbirinden ayrılmasını amaç edinerek uygulanan bir yöntem olmaktadır.Cilt altı elastin, kolajen ve fibroblastik aktiviteleri maksimuma çıkarmada oldukça başarılı olan Vaser, bunları cilde çok yakın çalışabilmesinden dolayı çok iyi bir şekilde başarabilmektedir. Ayrıca sıkılaşma konusunda yardımcı olmaktadır.

Selüliz

Liposuction yönteminin son aşaması olan selüliz uygulaması, yağı alınmış bölgenin gevşek ve pürüzlü görünümünün giderilmesi amacı ile kullanılır. Bunun yanında selülit sorunundan muzdarip kadınların üzerinde de tek başına uygulanabilen bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemle selülit belli oranda düzelebilmektedir.

3D Lazer Lipoliz Fiyatları 2022

3D Lazer Lipoliz Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://beyondbeautyboutique.life/face-body-contouring/5-things-to-know-about-3d-laser-lipo

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın