Ameliyatsız Yüz Germe İzmir

Ameliyatsız Yüz Germe İzmir

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe; Estetik alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte ameliyatsız estetik müdahaleler yapmak mümkün olmaktadır. Sıkça başvurulan yöntemlerden bir tanesi de ameliyatsız yüz germe estetiğidir. Yüzde kesip dikme işlemlerini yapmadan hızlı bir şekilde değişimi görmek mümkün olmaktadır.PDO ve benzeri ipler yardımı ile gerçekleşen bir işlemdir. Genellikle kadınların tercih ettiği ameliyatsız yüz germe estetiği, erkekler için de uygundur. Ameliyatsız yüz germe estetiği sonrası gündelik hayata dönüş süresinin oldukça kısa olduğu belirtilmektedir.Ameliyatsız yüz germe estetiği kişileri hem fiziki açıdan hem de psikolojik olarak olumlu yönde etkilemektedir. Bu işlemle sarkmış olan deri toparlanarak doğal bir görüntü ortaya çıkarılmaktadır. Yüz germe estetiğiyle yanak bölgesi, göz çevresi, alın bölgesi ve boyun bölgesinde değişim yaşamak mümkündür.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Genellikle lokal anestezi kullanılmaktadır fakat hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi de tercih edilebilmektedir. İşlem süresi 45 dakika ile 1 saat arasında değişim göstermektedir. Ameliyatsız yüz germe estetiğinde PDO ipleri kullanılmaktadır.PDO ipleri doktor tarafından özenle işlenmektedir. Bu ipler özel iğneler ile sarkma olan bölgeler daha yukarı asılmaktadır. Yerleştirilen bu ipler aynı zamanda mikro kan dolaşımını arttırarak cildin yenilenme mekanizmasının daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.Deri altına yerleştirilen bu ipler zamanla eriyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Deri altında oluşturduğu doku sayesinde bölgedeki sarkmaları yavaşlatmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği Öncesi Süreç

Öncelikle hastaların bu işlemden istediklerini ve beklentilerini açıkça doktoruna iletmesi gerekmektedir. Bu istek ve beklentiler doğrultusunda doktor tarafından bir operasyon planı hazırlanmaktadır. Ameliyatsız yüz germe estetiği basit bir operasyondur fakat doktor deneyimi oldukça önemlidir.Kişilerin düzenli olarak kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi gerekmektedir. Ayrıca işlem öncesi kesinlikle kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekir. İşlem öncesi düzenli uyku ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesinde fayda vardır.

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiğinin İyileşme Süreci

Ameliyatsız yüz germe estetiği yapıldıktan sonra aynı gün taburcu olunabilmektedir. Ancak doktorun belirlediği tarihlerde düzenli kontrol yapılması gerekmektedir. Kişiden kişiye değişmek ile birlikte ortalama 1 ay içerisine değişimi fark etmek mümkündür. İşlemden 3 gün sonra ılık su ile duş alınabilmektedir.İş hayatına iki üç gün içerisinde dönmek mümkün olmaktadır. Ancak darbelere karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Ameliyatsız yüz germe estetiği sonrası ilk 1 ay ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2022

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-is-a-nonsurgical-facelift

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın