İzmir Badem Göz Estetiği

İzmir Badem Göz Estetiği
Badem Göz Estetiği; İnsanlar arasında iletişimin en önemli kısmı gözler ve bakışlarla yapılır. Bakışlar direkt olarak karşıdaki kişiyi etkiler. Bu nedenle göz şekli insanlarını ifadesini etkiler.  Badem göz estetiği göz kapaklarının çekikleştirilmesi işlemi için son dönemlerde kullanılan isimdir.Göz kapağının hafif veya biraz çekik olması gözleri daha güzel gösterir. Bazı insanların doğuştan göz şekli çekik değildir. Bazı insanların ise göz şekli doğuştan çekik olup yaşlanma ile bu çekiklik azalabilir. Bu sebeplerle badem göz estetiği hem gençlere hem de orta yaşlı ve ileri yaşlı insanlara uygulanabilir.

Neden Badem Göz Estetiği Yaptırılıyor?

Genellikle gözlerin çekik olması kadınlara daha feminen bir hava vermektedir. Ayrıca kişilerin dinç ve zinde bir görünümde olmasını sağlar. Göz kapaklarında herhangi bir sorun yoksa, tek başına uygulanabilir. Badem göz estetiği tek başına yapılabileceği gibi üst veya alt göz kapağı estetiğinin bir parçası olarak da yapılabilir.

Badem Göz Estetiği Hangi Göz Çeşitlerine Daha Uygundur?

Bayanların daima göz dış bölümlerinin yukarıya doğru çekik olması arzulanan bir görünümdür. Bu nedenle tüm göz şekillerine yapılabilir. Kadınlarda daha sık yapılan bir işlemdir. Bununla birlikte göz kapağının dış kısmı aşağıda olan veya yapısal olarak yeterince çekik olmayan erkeklere de yapılabilir.

Badem Göz Estetik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu işlem tek başına yapılabileceği gibi alt veya üst göz kapağı ameliyatı ile kombine edilebilir. İşlem ağrılı değildir. Bu işleme bağlı iz kalmaz çok küçük kesilerden yapılabilir. Ameliyattan sonra bir miktar şişlik ve ödem olur genellikle bir hafta içinde iyi bu ödem hızla geriler.

Operasyonu Yaptıran Kişiler İyileşme Süresi Boyunca Nelere Dikkat Etmelidir?

Yapılan operasyon işlemleri bittikten sonra kişilere herhangi bir bandaj işlemi yapılmaz ve göz kapatılmaz. İşlem yapılan bölgelere ince bir bant yapıştırılır. Aynı gün içerisinde operasyona alınan kişilerin araç kullanmaması daha doğru olur.Göz çevresinde hafif morluklar oluşabilir. Morluklar geçene kadar güneşten korunmak gerekir. İlk 2 gün buz uygulama iyileşmeyi hızlandırır. Ameliyat sonrası bir hafta- 10 gün baş yüksekte yatmak iyileşmeyi hızlandırır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları 2022

Badem Göz Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.danielezra.co.uk/cosmetic/almond-eye-surgery

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın