İzmir Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

İzmir Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?
Batık Tırnak Tedavisi; Her yaşta görülen bir sağlık sorunu olan tırnak batması, sert tırnağın yumuşak dokuya temas edip sıkıştırması halinde oluşan enfeksiyon durumudur. Genellikle ayak baş parmağında görülen bu durum, oldukça ağrı ve acı hissi yaşatmaktadır. Çözüm yolu ise batık tırnak tedavisi olunmasıdır.Parmakta kızarıklık ve şişlik ile kendini belli eden tırnak batması, ağrılara da sebep olmaktadır. Parmakları sıkışık halde bırakan ayakkabıların giyilmesi, yanlış tırnak kesimi, tırnak ve parmak üzerine alınan darbeler ve kilo alımıyla tırnağın deride kalması batık tırnağa sebebiyet vermektedir. Kronikleşen tırnak batmasından kurtulmanın yolu cerrahi batık tırnak tedavisidir.

Tırnak Batması Nasıl Anlaşılır?

Sıklıkla ayak başparmağında görülen bu durum genellikle parmakları sıkıştıran dar ayakkabı giyilmesinden kaynaklanmaktadır. İlk olarak kızarıklık ve şişlik olarak kendini belli etse de sonraki evrelerde iltihaplanma ve iltihaplanmaya bağlı olarak sıvı ve koku gelme durumu ortaya çıkmaktadır. Tırnak durumunun kötüleştiğinin habercisi olan sıvı ve koku oluşumuna mümkün olduğunca çabuk müdahale etmek ve batık tırnak tedavisine yönlenmek gerekmektedir.

Tırnak Batması Ameliyatı

Batık tırnak lokal anestezi altında düzeltilebilmektedir. Lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra  tırnağın sadece batık kısmı, tırnak yatağı ile birlikte çıkartılmaktadır. Tekrardan batık tırnak oluşumunu önlemek için de batığı oluşturan ve uzamasını sağlayan tırnak yatağı da çıkarılmaktadır.Oldukça basit bir işlem olmasıyla beraber anında etki göstermektedir. Batık tırnak ameliyatından sonra birkaç gün istirahat gerekmektedir. Yalnızca belirli bir süre doktorun önermiş olduğu antibiyotikli krem ve merhemler kullanılmaktadır.Böylece herhangi bir enfeksiyon oluşumunun önüne geçilerek tam anlamıyla tırnağın sağlıkla uzaması sağlanmaktadır. Kişi ameliyat sonrası günlük yaşantısına hemen dönebilmektedir. Ağrı ve acı hissi tamamen geçtiği için herhangi bir engellenme durumu yaşamamaktadır.

Batık Tırnak Tedavisi İçin İletişime Geçin

Yaşanan her tırnak batması cerrahi müdahale gerektirmeyebilir. Bunu anlamak ve erken teşhis koyarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tırnağınızı düzeltebilmek için muayene olmanız gerekmektedir. Tarafımızla iletişime geçerek tırnak batması ile alakalı detaylı bilgi alabilir, cerrahi müdahale gerektiren bir durum var ise hemen tedaviye başlayabilirsiniz.

Batık Tırnak Tedavisi Fiyatları 2022

Batık Tırnak Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/ingrown-toenails/diagnosis-treatment/drc-20355908

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın