Ameliyatsız Boyun Gerdirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Boyun Gerdirme Nasıl Yapılır?
Boyun Gerdirme Ameliyatsız; Hem kadın hem de erkeklerin belirli bir süre sonra ortak sorunları haline gelen boyun sarkmaları birçok yöntemle giderilmektedir. Bu işlemlerden bir tanesi de boyun germe ameliyatsız olan tercih edilmektedir.Boyun germe ameliyatsız işlemi her hangi bir cerrahi müdahale yapılmadan boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi işlemidir. Bu işlem için belli başlı birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler fokus ultrason hifu, altın iğnedir.Ancak şunu belirtmek gerekir ki bu yöntemler boyun germe kadar etkili değildir. Deri fazlalığı ve gevşekliği varsa mutlaka boyun gerdirme ameliyatsız tercih edilmektedir.

Boyun Germe Yöntemleri

1) Fokus Ultrason Hifu: Ultrason cihazı ile boyun bölgesine temas edilerek boyna ısı enerjisi yaymakta olan ses dalgaları iletilmektedir. Bu işlem cildin en derinlerine etki etmektedir. En yeni boyun germe ameliyatsız yöntemlerinden olan Fokus Ultrason Hifu derinin 9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm ve 1,5 mm altına fokuslanmış olan fokus ultrason cihazı ile termal enerji işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Derinin altına gönderilen termal enerji dalgaları sayesinde cilt bir miktar daha sıkı ve gergin hale gelebilmektedir.2) Altın İğne: Bu işlemde ucunda altın mikro iğneler bulunan özel bir cihaz kullanılmakta ve bu iğneler yardımı ile cildin sorunlu olan tabakalarına iyileştirici radyo frekansları gönderilmektedir.

Boyun Germe İşlemi Kimlere ve Nasıl Yapılır?

Bu yöntem sayesinde boyun bölgesinde meydana gelen sarkmaların ve hafif gevşeklklerin giderilmesi için kullanılabilir.  Boyunda meydana gelen yumuşamalar giderilmekte ve yaşlı bir görünüme sahip olmanızı sağlayan boyun sarkıkları bir miktar toparlanmaktadır.Bu işlem 30 yaşını aşmış ve boyun bölgesinde sorunlar oluşmaya başlamamış olan erkek ve kadınların tamamında işe yaramaktadır. Yöntemin kanser hastaları ve gebelerde uygulanması tavsiye edilmez. Açık yara ve kanamalı durumları olan kişilerde bu işlemin uygulanması doğru değildir.İşlemin yapılmasında her hangi bir risk bulunmamaktadır. Hasta işlemden sonra rutin hayatına devam edebilmekte ve uygulama tamamlandıktan sonra hiç bir şeyi yokmuş gibi normal yaşantısını sürdürebilmektedir. İşlem esnasında her hangi bir kesi ya da hasar oluşmamaktadır. Bu işlem esnasında cilt altına yaralı maddeler enjekte edilmekte ve gerek duyulması halinde anestezi etkisi olan kremler kullanılmaktadır.Boyun germe ameliyatsız işlemin etkisi genellikle 4-6 ay sonra ortaya çıkmaktadır. Sizin için ameliyatlı ya da ameliyatsız boyun germenin size uygun olup olmadığını anlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boyun Gerdirme Ameliyatsız Fiyatları 2022

Boyun Gerdirme Ameliyatsız Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/nonsurgical-neck-lift

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın