İzmir Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İzmir Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Boyun Germe Ameliyatı; Yaş ilerledikçe aynı yüzümüz gibi boyunda da gevşeme ve sarkma meydana gelir ve boyunla çene arasında olan açı kaybolur. Aşırı kilo alıp veren kişiler, alt çene kısmı küçük ve geride olan kişiler boyun bollaşması açısından dezavantajlıdır. Özellikle kilolu kişilerde, deri bollaşması halk ağzı ile gıdı denilen oluşum daha sık görülür.

Boyun Germe Nedir?

Yaşlanma belirtilerinin ilk gözlemlendiği yerlerden olan boyun bölgesi çeşitli nedenlerden dolayı sarkmalara uğrayabilir. Bu konuda genetik yatkınlık, sık kilo alıp verme, çok fazla güneşte kalma ve sigara etkili etkenlerdir.

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı çene çizgisi ve boyunda oluşan yaşlanmanın belirtilerini yok etmek için plastik cerrah tarafından yapılan bir estetik cerrahidir. Birçok kişi yüz bakımına önem gösterdiği halde, boyun kısmı ile ilgilenmez. Halbuki boyun, yaşlılık belirtilerini ilk gösteren yerdir.

Boyun Germe Ameliyatı Aşamaları

Boyun germe ameliyatı ile  fazlalık deri çıkarılır ve eğer yağ̆ fazlalığı varsa alınır ayrıca boyun bölgesindeki altındaki kaslar sıkılaştırılarak sarkıklıklar giderilir. Çoğu zaman boyunda oluşmuş olan fazla yağlar, liposuction ile alınmaktadır.Ameliyat esnasında kulak önünden arkasına uzanan bir kesi yapılır.  Boyun germe ameliyatına bağlı izler genellikle çok iyi iyileşir ve izler belli olmaz. Son yıllarda tıp teknolojisindeki ilerlemeler ile boyun germe ameliyatı, minimal kesiler ile, küçük izler yapıp oldukça doğal görünen sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.Ayrıca boyun germe ameliyatı ile dudak ve yanak dolgusu veya yağ enjeksiyonu gibi, yüzle ilgili operasyonlar ve işlemler eklenirse daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Boyun germe ameliyatı ile çok daha genç̧ bir görünüme sahip olursunuz ancak tabi ki bu ameliyat yaslanmayı durduramaz.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyun germe ameliyatı öncesinde, kanamayı arttıracak olan ilaçlar  ya da kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Eğer sigara kullanımı varsa ameliyattan en az 3 hafta önce bırakılmalıdır. Saçlarınızı ameliyat sonrası 3 hafta ve ameliyat  öncesi 2 hafta boyatmamalısınız. Ayrıca saçları uzatmak ameliyat sonrası yapılacak olan pansumanları gizlemek için işinize yarayacaktır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geçirilen operasyondan sonra eğer dren konulmuşsa  bir iki gün sonra çıkarılır. Aynı zamanda uygulayacağınız buz iyileşme sürecini hızlandıracaktır.Genelde ameliyatın ertesi günü taburcu olunup bir güneş gözlüğü edinmek doğru olacaktır. 1 hafta içinde yüz ve göz kapaklarında bulunan dikişler alınır.Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Yüzde bir iki hafta hissizlik oluşması normaldir. Yüzünüze dokunurken ve saçlarınızı tararken yavaş hareketler yapmalısınız. İki hafta boyunca ev işleri, ağır egzersizler yapmamalısınız. 1 ila 5 ay arası alkol, buhar banyosu, hamam ve sauna gibi yerlerden uzak durmalısınız.6 ay güneş koruyucu kullanılması önerilir. Şişlik ve morluklar yaklaşık 3 hafta içinde yok olur. Genellikle 2. haftada işinize geri dönebilirsiniz. Boyun germe ameliyatı hasta memnuniyetinin yüksek olduğu ve çarpıcı sonuçları olan bir ameliyattır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://my.clevelandclinic.org/cosmetic-plastic-surgery/procedures/neck-lift

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın