Boyun Germe ile Gençleşme

Boyun Germe ile Gençleşme
Boyun Germe ile Gençleşme; Yaşın ilerlemesi ve yer çekimi etkisiyle beraber yaşlanma belirtileri vücudun çeşitli bölgelerinde kırışıklık veya sarkma oluşumuyla kendini belli etmektedir. Boyun bölgesi yaşlanmanın getirmiş olduğu deri sarkıklıklarının en çok ortaya çıktığı bölgelerdendir.Zamanla tüm dokularda meydana gelen derialtındaki kas ve yağ dokularında da aşağı doğru sarkma başlamaktadır. Sarkmanın sebep olduğu görünüm hastaya kendini olduğundan daha yaşlı hissettirebilmekte ve hasta için estetik bir kaygı haline gelebilmektedir.Boyun germe ile gençleşme ameliyatı sayesinde boyun bölgesinde oluşan sarkmalar onarılır, kırışıklıklar giderilerek daha canlı ve genç bir görünüme kavuşulması sağlanır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı için başvurduğunuzda doktorunuz tarafından boynunuzun durumu ve anatomik yapısı değerlendirilir. Değerlendirmeler ışığında uygun ameliyat tekniği belirlenerek hastanın arzu ettiği görünüme ulaşması için ameliyat planı hazırlanır.Boyun germe ameliyatı sırasında hastanın kulak önünden kulak arkasına kadar olan bölgede bir kesi ile yapılmaktadır Kesi içerisinden yüz ve boyun derisi serbestleştirilmektedir. Yüzün sarkmış olan derialtı dokusu yukarı doğru askılanarak , gerdirme işlemi gerçekleştirilir.Daha sonra fazlalık olan deri çıkarılır. Boyun bölgesinde belirgin yağlanması olan hastalarda ameliyat sırasında liposuction uygulaması yapılabilir. Liposuction uygulaması sayesinde yağ birikimi olan boyun bölgesinden fazlalık olan yağlar çıkartılır.Ayrıca hastanın boyun bölgesinde bantlar mevcutsa çene altından açılan kesi içerisinden girilerek bantlar serbestleştirilir. Serbestleştirilmiş bantlar birbirine dikilerek sıkı bir görünüm elde edilmektedir.Boyun germe, genel anestezi altında uygulanan cerrahi bir operasyondur. Operasyon süresi uygulanacak olan işlem ve tekniklere göre değişiklik göstermektedir ancak genel olarak boyun germe ameliyatı 3-4 saat kadar sürmektedir.

Boyun Germeden Sonra Dikiş İzi Kalır Mı?

Estetik cerrahi alanında yaşanan gelişmeler ameliyat sonrası dikiş izlerinin görünürlüğünü en az seviyeye indirmiştir. Böylece kesi izleri  daha az belli olur ve bu izler kulak arkası, saçlı deri, çene altı gibi bölgelere gizlenerek dışarıdan fark edilmesi oldukça zordur. Bu izler ilk başta hafif kızarık olsa da genellikle 3-6 ay içinde soluklaşarak deri rengini alır.Herhangi bir komplikasyon gerçekleşmediği takdirde iz problemi genellikle yaşanmamaktadır.Boyun germe kişiyi güzelleştiren ve gençleştiren ameliyatların en başında gelmektedir ve hasta memnuniyeti yüksek olan ameliyatlardır.

Boyun Germe ile Gençleşme Fiyatları 2022

Boyun Germe ile Gençleşme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/neck-lift/about/pac-20384583

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın