İzmir Çekik Göz Estetiği

İzmir Çekik Göz Estetiği
Çekik Göz Estetiği; Yüz güzelliği değerlendirildiğinde güzel göz kapakları genç ve zinde bir görünüm için olmazsa olmazlar arasındadır. Göz kapaklarının istenilen şekil ve pozisyonlarda olmaması halinde, olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur.Ayrıca bunun haricinde öyle hissetmediğiniz halde sizi yorgun, uykusuz ve mutsuz gibi gösterir. Göz kapaklarının hafif çekik olması özellikle  beyaz ırkta güzellik kriteridir. Bu nedenle çekik göz estetiği talep olmaktadır.Çekik göz estetiğinden kast edilen gözün çekikleştirilmesi işlemi veya sıklıkla badem göz estetiği diye tabir edilen işlemdir. Gözün çekikleştirilmesi iki amaçla yapılır. Birincisi yaşlanmaya bağlı göz kapağında meydana gelen gevşekliği düzeltmek için yapılır. İkincisi daha estetik olsun diye ya da kişisel tercihler nedeni ile göz kapağının çekikleştirilmesi işlemi yapılır.

Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Çekik göz estetiğinin kişilerin ihtiyaçlarına göre veya yüz anatomisine göre farklı şekillerde yapılabilir. Bu işlem gençlerde tek başına yapılabilirken, alt göz kapağı ameliyatı olan kişilerde alt göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılabilir.Yine bazı kişilerde yüz anatomisine bağlı olarak bu ameliyatlar yapılırken beraberinde orta yüz germe ameliyatı yapılması ve  hatta beraberinde yüz protezleri kullanılması gerekebilir.  Bu ameliyatlardan hangisinin sizin için daha iyi olacağı çok teknik bir konudur ve doktorunuzun görüşü çok önemlidir.Çekik göz estetiği genellikle genel anestezi (narkoz) altında yapılır. Tek başına ya da alt göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılırken iyileşme süresi daha kısa olup 10-15 gündür. Orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapıldığında iyileşme süresi uzar ve en az 3 haftadır.Çekik göz ameliyatından sonra izler belli olmaz. Ağrılı bir ameliyat değildir. Yapılan işleme göre aynı gün taburcu olabilirsiniz ya da 1 gece hastanede kalabilirsiniz.Çekik göz estetiği ile ilgili sormak istedikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Çekik Göz Estetiği Fiyatları 2022

Çekik Göz Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://vipplasticsurgery.com/blogs/how-is-a-cat-eye-lift-performed

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın