Çene Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?

Çene Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?
Çene kemiği belirginleştirme, bu işlem için uygun kişilere uygulandığında yüze denge getirerek çok değerli estetik kazanımlar sağlar. Özellikle çenesi küçük, çenesi geride olan ve çene boyun bitişikmiş gibi duran kişilerde çene kemiği belirginleştirme işlemine ihtiyaç vardır.

Çene Kemiği Belirginleştirme Nasıl Yapılır?

Çene kemiği belirginleştirmek için bir çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden en kolay olanı ameliyatsız yöntemledir. Yüz dolgusu uygulamaları ile çene kemiği belirginleştirilebilir. Bu yöntemin dezavantajı geçici olmasıdır. Ortalama 1.5 yılda bir bu yöntemi tekrarlamak gerekir.Ameliyatlı yöntemler, yağ enjeksiyonu, çene ucu protezleri ve çene kemiği ilerletme ameliyatlarıdır.Yağ enjeksiyonu ile kalıcı çene ucu büyümesi elde edilir. Bu yöntemde herhangi bir kesi yapılmaz. Çene ucu protezleri çene altında yapılan küçük bir kesiden konulur. Yapılan kesi görünür yerde değildir. Çene ucu ilerletme ameliyatları ağız içinden kesilerlerle yapılır.Çene kemiğinin uç kısmı kesilerek uzatılır. Bu teknikler arasında hastadan hastaya değişen avantaj ve dezavantajlar vardır. Hangi tekniğin kullanılacağına doktorunuzun karar vermesi daha doğrudur. Bu ameliyatlar ile genç bir görünüm elde etmek, yüzde orantıyı sağlamak, yüz estetiği için, doğuştan çene yapısı bozukluğunu tedavi edebilmek için yapılır.Çene kemiği belirginleştirme ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çene Kemiği Belirginleştirme Fiyatları 2022

Çene Kemiği Belirginleştirme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/jaw-filler

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın