İzmir Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

İzmir Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?
Çene Ucu Dolgusu; Yüz güzelliğini sağlayan en önemli unsurlardan biri, yüzümüzde yer alan uzuvların birbiriyle orantısıdır. Rönesans ressamları yüzdeki oranları incelemişler ve sabit bir değer bulmuşlardır. Bu değere Altın Oran denilmiştir. Alın, burun ve çene arasındaki mesafenin birbirine eşit veya eşite yakın olması ve bu yapıların elmacık kemiği ile oranları güzellik için çok önemlidir. Çene bölgesinin yüzün diğer bölgelerine göre daha uzun ya da kısa olması altın oranı değiştirip bozmaktadır. Orantılı bir yüze sahip olmak, çene ucu dolgusu yapılarak mümkün hale gelmektedir. Çenenin yüz hatlarına göre büyük ya da küçük olması yüz bölgesinde orantısızlığa dolayısıyla diğer organların normalinden daha büyük ya da küçük görünmesine sebep olmaktadır. Örneğin çenenin kısa olması durumunda burun olduğundan daha büyük görünebilmektedir. Bu orantısızlığı gidermek adına ameliyata gerek duyulmadan dolgu işlemiyle çene bölgesinin görüntüsü değiştirilebilmektedir.

Çene Ucu Dolgusu Ne ile Yapılmaktadır?

Yüz bölgesinde yapılan diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene ucu için de hyaluronik asit türevinde dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Hyaluronik asit, dünya genelinde en fazla tercih edilen ve doğrudan sonuç veren bir dolgu maddesidir. Belirli bir süre kalıcılık sağlayan (ortalama 18-24 ay) bu dolgu malzemesi, zamanla vücudun kendiliğinden emilim gerçekleştirmesiyle ortadan kalkmaktadır. Alerjik reaksiyon oranının çok çok  düşük olması ve yan etkilerinin yok denecek kadar az olması da bu dolgu malzemesi seçimini arttırmaktadır.

Çene Ucu Dolgusu Ne İşe Yarar?

Çene ucu dolgusu ile çene daha belirgin hale getirilerek daha güzel bir görünüm sağlanabilmektedir. Dolgu sayesinde çene bölgesi uzatılabilmekte veya çene gereğinden fazla arkada ise öne alınabilmektedir. Ayrıca dolgu sayesinde gıdı bölgesinin belirginliğini azaltılmakta ve sarkmaların toparlanmasına yardımcı olunmaktadır. Çene ucu dolgusunun bir diğer yararı ise doğuştan çene bölgesinde gamze bulunan bireylerin çene gamzesini yok etmesidir.

Çene Ucu Dolgusu İşlemi

Çene ucu dolgusu ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğu için uygulaması oldukça kısa sürmektedir. Yaklaşık 10 dakikalık bir uygulama sonucunda istenilen net bir çene ucu görünümüne kavuşulur. İşlem öncesinde ağrı kesici kremler sürülmesi yeterlidir ve çene ucu dolgusu ağrısız bir işlemdir.

Çene Ucu Dolgusu İçin Bize Ulaşın

Kısa sürede, çene ucu dolgusu ile daha orantılı ve güzel bir yüze sahip olabilirsiniz. Orantılı ve belirgin hatları olan bir yüz, yüz güzelliğinin en temel ve önemli unsurudur. Çene ucu dolgusu ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çene Ucu Dolgusu Fiyatları 2022

Çene Ucu Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/surgery-for-jawline

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın