Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma
penis-buyutme-ameliyati

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlığı erkeklerin estetik açıdan önemsediği genital estetik sorunları arasında gelmektedir. Penis kalınlığının az olması erkeğin özgüven kaybına uğramasına ve cinsel hayatının olumsuz şekilde etkilenmesine sebep olmaktadır. Bu durumu düzeltmek için yapılan en etkili yöntem penis kalınlaştırma ameliyatlarıdır. Penis kalınlaştırma estetik kaygıları gidermek, hastanın sahip olmak istediği penis kalınlığına ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan cerrahi operasyondur. Erkekler genel olarak penis boyuna daha çok önem verse de kadınlar için penis kalınlığının daha önemli olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı kapsamında yapılan penis kalınlaştırma uygulaması normalden ince penise sahip olan hastalara yönelik bir operasyondur. Penis uzunluğu hastayı tatmin edici boyutta olsa dahi penis kalınlığının yetersiz olması durumu birçok psikolojik ve cinsel problemlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Günümüzde penis kalınlaştırma işlemi yağ enjeksiyonu ile yapılır. Karından ya da kasıklardan alınan yağlar süzülüp saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine enjekte edilir. Penis kalınlaştırma için alternatif yöntemler de mevcuttur. Bunlardan birincisi greftlerdir. Ancak greftlerle ilgili iyileşme sürecinin uzun olması, komplikasyonların fazla olması nedeni ile günümüzde pek kullanılmamaktadır. Diğer bir yöntem hyaluronik asit dolgu uygulamalarıdır. Bu uygulamaların ana dezavantajı çok miktarda dolgu kullanmak gerektiği için çok pahalıdır. Ayrıca 1.5 yılda bir tekrarlamak gerekir. Bu nedenlerle günümüzde yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma tekniği son derece güvenli ve alternatifsizdir.

penis-kalinlastirma-ameliyati

Penis Kalınlaştırma İle Ne Kadar Kalınlık Elde Edilebilir?

Penis kalınlaştırma ile ne kadar kalınlık elde edilebileceği bu ameliyatı olmayı düşünen kişiler için en önemli sorudur. Penis kalınlaştırma ameliyatı ile ne kadar kalınlık elde edilebileceği kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama %25-35 kalınlık artışı elde edilir. Bu elde edilen kalınlık artışı kalıcıdır.
Penis kalınlaştırma ile ilgili bilinen yanlış bilgilerden bir tanesi de 6 ay sonra penisin eski haline döneceğidir. Bu kesinlikle yanlış bir bilgidir. Penis kalınlaştırma ehil ellerde yapıldığında yağın tutmaması ya da erimesine bağlı 6. ayda ikinci yağ enjeksiyonu son derece nadirdir. Yağ enjeksiyonu ile  elde edilen kalınlık kalıcı kabul edilir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında

Penis kalınlaştırma ameliyatı için yağ fazlalığı olan bölgelerden yağ alınır. Yağlar saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine enjekte edilir. Penis kalınlaştırma tek başına yapılabileceği gibi penis büyütme ameliyatının bir parçası olarak da yapılabilir. Penis kalınlaştırma ameliyatında sadece yağ alınan yerlerde çok küçük kesiler olur.  Penis üzerinde kesi olmaz. Yani bu izsiz bir ameliyat olarak kabul edilir.
Ameliyat sonrası aynı gün taburcu olunabilir. İşlem genel ya da spinal anestezi altında yapılır. Yağ alınan yerlerde hafif ağrı olur, bu ağrı basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Ameliyattan 2 gün sonra işe dönüş yapılabilir. Ağır işlerde bu süre biraz daha uzayabilir. Ameliyat sonrası pansuman ihtiyacı yoktur.
Penis kalınlaştırma işlemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için www.penisbuyutme.net i ziyaret edebilirsiniz ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı paylaşın