İzmir Zayıflama Sonrası Estetik

İzmir zayıflama sonrası estetik cerrahi operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de zayıflama sonrası estetik cerrahi yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir zayıflama sonrası estetik cerrahi doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere zayıflama sonrası estetik cerrahi öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Bariatrik Cerrahi ve Zayıflama Sonrası Estetik Cerrahi

Mideye kelepçe takılması, mideye balon uygulaması, tüp mide ve mideye by pass uygulaması gibi kişinin hızla kilo vermesine olanak sağlayan cerrahi işlemler topluluğuna Bariatrik Cerrahi (obezite cerrahisi) denir. Bariatrik Cerrahi operasyonları son derece ciddi ameliyatlardır ve genel cerrahlar tarafından yapılır. Bu ameliyatlardan sonra hastalar hızla kilo kaybederek sağlıklarına kavuşur. Ancak kilo kaybına bağlı hastalarda deri sarkıkları oluşur. Bu sarkıklıklara bağlı oluşan kötü görünümü gidermek için estetik cerrahi ameliyatları yapılır. Bu ameliyatların yapılabilmesi için obezite cerrahisi sonrasında belli bir süre geçmiş ve hastaların hem metabolik durumu oturmuş hem de kilo vermeleri tamamlanmış olmalıdır. Bu süre genellikle en az 1 yıldır. Bariatrik Cerrahi sonrasında kilo veren hastalardaki sarkıklıkları gidermek ve vücudun deforme olan kısımlarını düzeltmek için bir dizi ameliyat yapılabilir. Bu ameliyatlar planlanırken kişinin ihtiyaçları, sağlık durumu ve yaşı hesaba katılır. Genellikle birden fazla bölgede ameliyat gerekir ve bu ameliyatlar kombine edilerek yapılabilir. Bariatrik Cerrahi sonrasında kişi zayıflayarak ince bir vücuda kavuşmuştur ancak birçok hastada aşırı kiloluyken genişlemiş olan deri, zayıflayan yeni vücuduna uyum sağlayamaz ve sarkmalar oluşur. Bu durum medium (M) ölçüde olup XXL kıyafet giymek gibidir tabi ki kıyafet güzel görünmeyecektir. Bu noktada obezite sonrası estetik cerrahi devreye girer. Sarkıklığa neden olan deriler alınarak ve gerekli kontür düzeltmeleri yapılarak daha düzgün vücut hatları oluşturulur. Ameliyat izleri mümkün olduğunca görünmeyen bölgelere yerleştirilir yani karın germe izi bikininin altında, sırt germe izi sütyen kullanılan yere denk gelecek şekilde planlanır. Ayrıca estetik dikişler kullanılarak daha az iz kalması planlanır.

Zayıflama Sonrasında Yapılan Estetik Girişimler

Bu ameliyatların hangilerinin yapılması gerektiği konusu kişiye özgüdür, kişinin deri fazlalıkları ve sağlık durumu ile yakından ilgilidir. Bu konuyla ilgili size özel, daha ayrıntılı ve doğru bilgi edinmek için bir hekimden randevu alıp muayene olmanız uygundur.
 • Yüz germe ve boyun germe
 • Yüze yağ enjeksiyonu
 • Kol germe
 • Meme dikleştirme
 • Meme büyütme ve dikleştirme
 • Sırt germe
 • Karın germe
 • Vücut germe
 • Kasık germe ve küçültme
 • Bacak germe
 • Karın germe ve kalça kaldırma (circumferential abdominoplasty)

İzmir’de Zayıflama Sonrası Estetik Cerrahi Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatı kişinin ihtiyacı olan estetik müdahalelere göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde insanlar görüntüleriyle ilgili şikayetlerini hızlı bir şekilde gerekli yerlere iletmekte ve tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedirler. İnsanların karşılaştıkları problemlerin çoğunun çözümü ve pek çok çözüm yöntemi bulunmaktadır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir konumda yer almaktadır. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu alanda önemli bir şehir olarak karşınıza çıkar. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın