Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yolu

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yolu
Dişiliğin ve cazibenin simgesi haline gelmiş olan dolgun dudaklar çoğu kadın tarafından sahip olmak istenen estetik bir görünümdür. Bu görünümü ortaya çıkarmak için hacimsiz ve ince dudaklar üzerinde ufak müdahaleler yapılmakta, kadınların arzu ettiği dudak şekli ve görünümüne kavuşması sağlanmaktadır.Estetik müdahaleler arasında yer alan dolgu işlemi günümüzde en çok dudak bölgesi için uygulanmaktadır. Oldukça kolay ve kısa süreli bir uygulama olduğu için sıkça talep edilmektedir.

Dudak Dolgunlaştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dudak dolgunlaştırma işlemi öncesinde doktor muayenesi sırasında hastanın beklentileri ve hasta için olabilecek en doğal hacimli dudak görünümü belirlenmektedir.  Bunu uygun olarak dudak şeklinde nasıl değişiklikler yapılacağı ve ne kadar hacim kazandırılacağı kararlaştırılır.Dudak dolgunlaştırma işlemi öncesinde emla ve benzeri kremlerle uyuşturularak yapılır. Ağrısız bir işlemdir. Belirlenen dolgu miktarı dudağa ince uçlu iğne ya da kanülle enjekte edilir. Ortalama 15 dakika kadar süren dolgu uygulamasının hemen sonrasında dudakların dolgunlaşma etkisi gözlemlenebilmektedir.

Dudakların Dolgunlaşması İçin Hangi Madde Kullanılıyor?

Estetik uygulamaların birçoğunda kullanılan dolgu maddesinin içeriği hyalüronik asitten oluşmaktadır. Hyalüronik asit,  doğal olarak deri ve derialtı dokuda hücreler arasında bulunan bir ana maddedir. Bu maddenin su tutucu özelliği vardır.Böylece bulunduğu dokuya hacim, canlılık ve parlaklık veriri. Ancak dolgu işlemlerinde kullanılan hyralüronik asitlerin markası birbirinden farklı olabilmektedir. Bu farklılık kalite açısından oldukça önemlidir bu yüzden kaliteli içeriğe sahip dolguların enjekte edilmesi çok önemlidir ve oluşan görünümün uzun süreli kalıcılığı sağlamaktadır.

Dudak Dolgunluğunun Kalıcılığı

İnsan vücuduyla uyumlu bir içeriğe sahip olan hyalüronik asit, zamanla kendiliğinden eriyerek yok olma özelliğini de taşımaktadır. Dolgu maddesinin zamanla kendiliğinden yok olması dudaklardaki dolgun görünümün belirli bir süreç içerisinde kaybolması anlamına gelmektedir.Herkes için bu süreç farklıdır çünkü dolgunun kalıcılık süresi birçok farklı faktöre bağlıdır. Bu faktörler; kişinin metabolizması, mimik yapma alışkanlıkları, dolgu maddesinin kalitesi ve çevresel etkenler olarak sıralanabilir. Genel olarak 10 ile 12 ay arası dolgun dudak görünümüne sahip olmak mümkündür.Kaynakça:https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/22133-lip-fillers

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın