İzmir Jinekomasti (Erkeklerde Göğüs Küçültme) Ameliyatı

İzmir Jinekomasti (Erkeklerde Göğüs Küçültme) Ameliyatı
Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı; Genelde erkek memesi ve kadın memesi anatomik olarak aynı yapıdadır ancak östrojen hormonu memeyi büyütüp kadın memesi şeklinin oluşmasını sağlar. Erkeklerde ise meme büyümesinin birçok sebebi vardır.Bazı hastalıklar (siroz), ilaçlar, vücut geliştirmede kullanılan anabolizan ilaçlar buna sebep olur. Fakat erkeklerde göğüs büyümesinin büyük kısmının nedeni belirsizdir. Bazı ergenlerde jinekomasti doğal olarak oluşur.Ergenlikten sonra bu durum gerilemeye başlar ve düzelir. Fakat ergenlikten sonra oluşan ya da ergenlikte oluşup gerileme göstermeyen erkek meme büyümesinin tek çözümü ameliyat olmaktır.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Nedenleri?

Erkekte meme büyümesi, meme başının belirginleşmesinden kadın memesine benzer oluşum meydana gelmesine dek geniş bir çerçevede oluşabilir. Bunların hepsinin tek tedavi yöntemi ameliyattır.Nedeni ise sanılanın tam tersine fitness, spor gibi egzersizler ile erkeklerde göğüs küçülmesi olmaz. Tek çözüm yolu erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı işlemidir. Bu ameliyatlar zor ve ağrılı ameliyatlar değildir ve genel anestezi ile yapılır.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde göğüs küçültme operasyonu memenin büyüklüğüne göre ortalama olarak 1 ile 2 saat arasında zaman alır. Memenin içeriği ve büyüklüğüne bağlı olarak liposuction ya da açık ameliyat yapılabilir.Ancak bazı durumlarda bu 2 yöntem de kombine edilerek seçilebilir. Operasyonun ardından özel korseler kullanılması gerekir. Ağrılı bir ameliyat değildir ve işe geri dönmeniz 2-3 gündür ama ağır fiziksel işlerde çalışanlar için bu süre uzayabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatının Psikolojik Etkisi

Erkeklerde göğüs büyümesi çok rahatsız edicidir. Bu durum bazı erkekler için çok kısıtlayıcı olabilir ve sosyal yaşamda ciddi kısıtlamalara neden olur. Bazı kişilerde bu problem daha da ileri giderek psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir.Problem büyük olsa da çözümü hiç de zor değildir. Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı ile düzeltilir. Göğüs küçültme ameliyatı olan erkekler ameliyatın ardından çok da mutlu olurlar. Psikolojik bakımdan kendilerine olan güven de yerine gelir. Bu ameliyatlar ehil ellerde yapıldığında, bu ameliyatlarla ilgili en büyük pişmanlık neden daha önce yapılmadığıdır.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/gynecomastia-surgery

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın