Erkeklerde Göğüs Küçültmek Ameliyatsız

Erkeklerde Göğüs Küçültmek Ameliyatsız
Erkeklerde Göğüs Küçültmek; Jinekomasti yani erkeklerde memenin ve meme dokusunun, kadınsı bir şekilde büyümesi olarak adlandırılmaktadır. 13 yaşından büyüklerde görülen meme büyüme rahatsızlığı genel olarak ergenlik dönemlerinde meydana gelmekte ve ergenlik dönemi bittikten sonra durmakta ve gerilemektedir.Ancak bazı durumlarda bu süreç devam etmekte ve ergenlik sonrasında da göğüs büyümesi ilerleme kaydetmektedir. Erkeklerde görülen göğüs büyümesi genel olarak hormonal sebeplerden dolayı veya aşırı kilodan dolayı oluşmaktadır.Bunların yanı sıra spor yapan kişilerin bazı kullanmış oldukları destek ürünler sebebi ile de erkeklerde meme büyümesi görülmektedir. Meme büyümesi yaşayan erkeklerin sıklıkla sordukları soru ise erkeklerde göğüs küçültmek ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir mi sorusunu sormaktadır.

Erkeklerde Göğüs Büyüme Sebepleri

Günümüzde birçok beslenme ve hormonal bozukluklar sebebi ile erkeklerde göğüs büyümesi görülmektedir. Erkeklerde hormonal bozukluğun dışında göğüs büyüme sebepleri ise genel olarak  kilo alınması yüzünden meydana gelmektedir.Aşırı kilo alınması sonucunda vücudun yağ oranı artmakta ve bu sebepten dolayı bazı vücut tiplerine göre yağların depolanma yerleri değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde yağ depolaması göbek, bel ve kalçalarda görülmektedir.Ancak bazı kişilerde bu durum göğüs çevresinde oluşmakta ve bu durum göğüste büyümeye sebep olmaktadır. Göğüste bir diğer büyümeye sebep olan durum ise spor yapan kişiler dışardan kas büyümesi için kullandıkları ilaçlar da göğüslerde büyümeye yol açmaktadır.

Erkeklerde Ameliyatsız Göğüs Küçültme

Erkeklerin yaşamış oldukları göğüs büyüme sorununu erkekler göğüs küçültmek ameliyatsız  isteyen kişiler, ilk olarak göğüs büyüme sebebini tam olarak anlamaları gerekmektedir. Göğüs büyüme yaşayan kişi aşırı kilolu ise yaşanan büyüme yağların göğüs çevresinde toplanması sonucu oluşturmaktadır.Bu sorunu sağlıklı bir şekilde ameliyat olmadan gidermek için ilk olarak diyete ve düzenli bir spora başlamanız gerekmektedir. Düzenli olarak spor yapmanız durumun da vücudunuzdaki yağ oranı azalacağından dolayı göğüsünüz de meydana gelen büyüme bir miktar geriler.Ancak tamamen küçülmez. Çünkü göğüslerdeki yağlanmalar çoğu zaman spor ve diyete tam cevap vermemektedir. Göğüsünüz de yaşamış olduğunuz büyüme spor yaparken kullandığınız destekleyici ürünler ise kullanmış olduğunuz ürünü  bırakırsanız zaman içerisinde göğüslerinizde bir miktar küçülme olur, yine de eski haline dönmez.

Erkeklerde Göğüs Küçültme

Günümüzde sıklıkla görülen erkeklerde göğüs büyümesi sorununu çözmek isteyen kişiler erkeklerde göğüs küçültmek ameliyatsız doğal yolları deneyebilirler. Bu yollarla bir miktar küçülme olur ancak ciddi anlamda göğüs küçülmesini istiyorsanız jinekomasti ameliyatı ile göğüs küçültmek gereklidir.Erkeklerde göğüs küçültmek ameliyatsız ve ameliyatla göğüs küçültme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkeklerde Göğüs Küçültmek Ameliyatsız Fiyatları 2022

Erkeklerde Göğüs Küçültmek Ameliyatsız Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://med.stanford.edu/cosmeticsurgery/aestheticservices/Breast/gynecomastia.html

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın