Fransız Askısı ile Yüz Germe

Fransız Askısı ile Yüz Germe

Fransız Askısıyla Yüz Germe, yöntemlerinden biridir. Fransız askısında ve diğer iple yüz germe uygulamalarında derialtına yerleştirilen iplerle yüzün sarkmış kısımları eski haline döndürülmeye çalışılır. Bu yöntemler ünlü isimler tarafından da tercih edilerek ülkemizde popüler bir hal almış ve yüz gençleştirme yöntemleri arasında ilk akla gelen tercihlerden biri olmaya başlamıştır.

Ancak bu yöntemler herkes için uygun değildir. Bu yöntemleri tercih ederken başarılı bir uygulama için yüzün şekli, sarkıklık durumu, deri fazlasının ne kadar olduğu, deri kalınlığı gibi bir çok faktör dikkate alınmalıdır.

Bu nedenle çok sarkık olmayan deri fazlası çok fazla olmayan kişiler bu yöntemler uygundur. Deri fazlası çok fazla olan sarkmaları belirgin olan ve daha ileri yaştaki hastalar daha çok yüz germe ameliyatı için uygundur. Yüzünde belirgin sarkması olan ve buna rağmen Fransız askısı için başvuran hastalara yüz germe ameliyatı önediğimde en sık verilen cevap Seda Sayan oldu ve güzel görünüyordur.

Ancak unutulmaması gereken Seda Sayan yıllar önce çok nitelikli bir fransız askısıyla yüz germe ameliyatı oldu ve bu nedenle yüzünde çok fazla sarkma ve deri fazlalığı yoktu. Bu nedenlerle bu yöntemlerin başarısı için yüzünüzün durumu çok önemlidir.

Zamana bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesiyle beraber yer çekiminin etkisiyle ciltte birtakım sarkmalar oluşur. Fransız askısında kullanılan cerrahi ipler biyolojik açıdan insan vücuduna uyumludur. Fransız askısı ile bu sarkmalar düzeltilerek yüzün daha genç ve canlı görünmesi sağlanır. Aynı zamanda bu yöntemler yüzün sarkmasını da yavaşlatır.

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

Fransız askıkısı tek başına lokal anestezi altında yapılabileceği gibi yağ enjeksiyonu, dolgu bişektomi vs.. diğer uygulamalarla kombine de edilebilmektedir. Tek başına uygulanırsa uygulama 45 -60 dakika sürer. Uygulama öncesi yüz bölgesinde iplerin girişi için uygun olan bölgeler belirlenmekte ve uygulama sırasında ipler deri altına yerleştirilmektedir.

Esnek yapıda olan ipler yüzdeki kırışıklıkları gidermek amacıyla belirli oranlarda gerdirilmektedir. İplerin tutunma bölgesi kulak üzeri kısımda yer alacağı için yüz bölgesinde herhangi bir dikiş izi kalması durumu söz konusu değildir. İşlem sonrasında iplerin giriş ve çıkış yerlerinde hafif çöküklükler olur ancak bu durum ortalama 1 haftada kendiliğinden düzelir.

Fransız Askısı Sonrası İyileşme Süreci

Yüz bölgesinde belirli oranda gerdirme yapılacağı için Fransız askısı yöntemi kullanılarak yapılan uygulamadan sonra birkaç gün kadar çene hareketlerini minimum seviyede tutmak gerekmektedir. Yani ağzı çok büyük açarak yemek yemek ve gülmek pek önerilmez.

Uygulama sonrası belirli bir süre yüze masaj uygulanmasından ve yüzün ovuşturulmasından kaçınılmalıdır. Yüz yıkama sırasında yüzün aşağı doğru hareketlerle değil yukarı doğru olarak fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle yıkanmasına dikkat edilmelidir. Ciltte hafif derecede morluk ve kızarıklık oluşumu normal karşılanan durumlar arasındadır.

Ayrıca uygulama sonrası yüzde bir miktar ödem toplanması da olağandır. Şişlik, kızarıklık ve morluklar kısa bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Uygulama çok ağrılı değildir. İlk birkaç gün baş ağrısı olabilir. Bu ağrı ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.

Fransız Askısıyla Yüz Germe Fiyatları 2022

Fransız Askısıyla Yüz Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın

5 yorum

 • Gonca Teksal Posted 03.02.2021 in 01:15.

  Fransiz askisi ve yag injectionu hakkinda bilgi ve fiyat ogrenmek istiyorum

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:42.

   Merhaba Gonca Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.