G Noktası Dolgusu (G Shot) Nasıl Yapılır?

G Noktası Dolgusu (G Shot) Nasıl Yapılır?
G Noktası Dolgusu; Kadınların cinsel ilişki esnasında orgazm olmasına katkı sağlayan G noktası anatomik bir bölge olarak ele alınmaktadır. G noktası konum itibarıyla vajina içerisinde, vajinanın üst duvarı ile idrar kanalının alt kısmında yer almaktadır.G noktasına temas olduğu takdirde kadınların uyarılması mümkündür. G noktası adı verilen erojen bölgede vajina sıvısı salgılayan skene bezleri bir araya gelmiş şekilde bulunmaktadır. Erkeklerin salgıladığı prostat bezleri kadınlarda skene bezleri ile fonksiyonel açıdan eş sayılmaktadır.G noktası işlevinin yanı sıra cinsel ilişkide zevk alma ve tatmin olma duyularını harekete geçiren önemli bir bölgedir. G noktası dolgusu ile cinsel ilişkide daha fazla uyarılma dolayısıyla daha çok zevk almak mümkündür. Vajinal orgazmı sağlayan G noktası dolgusu cerrahi olmayan basit bir enjeksiyon işlemidir.

G Noktası Uygulaması

G noktası dolgusu, G shot ve G noktası büyütme isimleriyle de bilinmektedir. Uygulamanın temelinde G noktasının belirginleştirilerek cinsel ilişki esnasında o bölgenin daha duyarlı olması sağlanmaktadır. Duyarlı hale getirilen G noktası, kadın açısından orgazm olmayı kolaylaştırmakta ve cinsel hazzı arttırmaktadır.G noktası dolgusu vajina içerisindeki belirli olan bölgeye dolgu enjeksiyonu yapılmasından ibarettir. Dolgu maddesinin içeriği birbirinden farklı olabilmektedir. Ancak en sık tercih edilen hyaluronik asit uygulamalarıdır. Bazı doktorlar tarafından tercih edilen G noktasına yağ enjekte işlemi de aynı sonucu vermektedir.G shot uygulaması oldukça basit bir işlemdir ve birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Cerrahi olmayan bu işlemin uygulaması kolay olsa da mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bölgesel uyuşma sağlayacak şekilde lokal anestezi altında yapılan G noktası dolgusu ağrısız bir işlemdir.Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir şiddetli ağrı hissedilmesi olanaksızdır. Ağrı hissi olmadığı gibi günlük yaşantıya devam edilmesine engel teşkil eden bir durum da olmamaktadır.Hasta dolgu uygulamasından hemen sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir, istirahat etmesine gerek yoktur. G shot işlemi yapıldıktan 2 gün sonracinsel ilişkiye de girilebilmektedir.Herhangi bir zararı bulunmayan bu uygulamada kullanılan dolgu maddesi kendiliğinden zaman içerisinde yok olmaktadır. Bu yüzden G noktası dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama 8 ila 12 ay arası kalıcılığı bulunan bu işlem etkisi geçtiğinde hastanın tercihine göre tekrarlanmaktadır.G shot uygulamasının zaman içerisinde tekrarlayarak yapılmasının sakıncası yoktur. Bu uygulamayı yaptıramayacak olan kişiler; hamileler, idrar yolunda enfeksiyon veya tümör olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullanmak zorunda olanlar, bağışıklık sisteminde sorun bulunanlar ve herhangi bir kanama hastalığı olanlar olarak sıralanabilmektedir.Aktif seks hayatı bulunan herkes tarafından tercih edilebilen bu uygulamanın sonuçları cinsel hayatı doğrudan olumlu şekilde etkilemektedir.

G Noktası Dolgusu Nasıl Yapılır?

G shot işlemi öncesinde hastanın bu uygulamayı yaptırmaya uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir sağlık problemi veya hamilelik durumu bulunmayan hastaya G noktası dolgusu dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. İşlem yapılmadan önce hasta, kendisi veya partnerinin parmak uyarısıyla G noktasını belirlemelidir.Vajina ön duvarında duyarlılık yaratan masajla duyarlılık seviyesi arttırılan bölgenin kabaca belirlenmesi işlem esnasında kolaylık sağlamaktadır. G noktasını belirleyemeyen hastalar için muayene sırasında vajina üst duvarında diğer bölgelere göre daha kabarık ve yüzeyi pürtüklü olan alan teşhis edilmektedir.Vajina girişinden yaklaşık olarak 5 kadar içeride olan bölgeye enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır. Spekulum adı verilen vajen içini görmeyi kolaylaştıran aletler yardımıyla dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. İşlem sonrası vajinal orgazmın ortaya çıkması ya da arttırılması sağlanmaktadır.

G Noktası Dolgusu Fiyatları 2022

G Noktası Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.tcclinic.com/non-surgical/g-shot-injection

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın