Gençlik Aşısı Nedir, Nasıl Uygulanır?

Gençlik Aşısı Nedir, Nasıl Uygulanır?
Gençlik Aşısı, zamanla kişilerin cildinde meydana gelen sarkmalar, deformasyonlar ve kırışıklıkların giderilmesi için yapılan aşıdır. Tedavini temelinde cilde uygulanan hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu hyaluronik asit en çok bebeklerin cildinde bulunur. Bu asit cilde nem, esneklik ve parlaklık ile canlılık vermektedir.Cildin zamanla yitirmiş olduğu kolajenin de yapı taşı olması sebebiyle cilde enjeksiyon yöntemi ile verildiğinde cildin parlak ve nemli kalmasını sağlamaktadır. Bu aşı sayesinde vücudun kolajen üretimi tetiklenerek cildin sıkı ve sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.Uygulanan bu tedavini ciltte meydan getirdiği yenileme ve dokularda oluşturduğu geri dönüşüm sebebiyle gençlik aşısı olarak adlandırılmaktadır.

Tedavide Kullanılan Asidin Özellikleri

Gençlik aşısı tedavisi esnasında yapılan enjeksiyon esnasında hayvansal olmayan saf hyalüronik asit kullanımı yapılmaktadır. Ciltte doğal olarak var olan ancak dokularda azalmaya başlayan hyalüronik aside destek amaçlı olarak yapılan enjeksiyon sonucunda anti-oksidan vazifesi görerek kişinin cildinde kaybolan parlaklık, esneklik, nem ve canlılığı tekrar kazandırmaya yardımcı olmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Ciltte uygulama yapılacak olan bölgeye yapılan lokal anestezi den sonra cildin alt kısmına çok ince iğneler vasıtasıyla 15 -20 dakika gibi kısa bir sürede seanslarla enjeksiyon işlemi yapılmaktadır.Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürede Etki Eder?30-50 yaşındaki yetişkinlerde cilt deformasyonu daha az olduğu için ilk uygulamadan sonra 15 gün ara ile 2 seans daha yapılması yeterli olmaktadır. Uygulama ilk üç ay içerisinde en etkin sonucu vermektedir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanabilmektedir?

Gençlik Aşısı genel olarak alın, kaş ortası, göz çevresi, ağız çevresi, dekolte, yüz, boyun ve el üzerine uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2022

Gençlik Aşısı Fiyatları 2022 Çene Kemiği Estetiği Fiyatları 2022Kaynakça:https://www.worlddermic.net/en/productos/professional-cosmetics/h-100-bio-revitalisation/

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın