İzmir Ameliyatsız Meme Dikleştirme

İzmir Ameliyatsız Meme Dikleştirme
Göğüs dikleştirme ameliyatsız olarak uygulamak ne yazık ki mümkün olmaz. Tek çözümü ameliyattır. Meme dikleştirme işlemi literatürde mastopeksi olarak adlandırılır. Bu işlem bireylerde zaman içerisinde yer çekiminin etkisiyle memelerde sarkma olması sonucunda uygulanır.Doğum yapmak, hızlı bir şekilde kilo alıp vermek gibi işlemler memelerin daha hızlı sarkmasına sebep olur. Göğüs dikleştirme ameliyatsız, meme dikleştirmek için ameliyat yapılır. Bu ameliyatlar iki şekilde hazırlanabilir.Dışardan destek olacak silikon ile ya da kendi dokularınızın yeterli olması durumunda silikon olmadan uygulama yapılabilir. Dokuları yeterli gelen bir bireyin silikona ihtiyacı kalmaz ve rahat bir şekilde işlem uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılan Birisinin Hangi Sorunları Çözülür?

Meme ucunda sarkma varsa, memenin kendisi sarkmaya başlamışsa sarkma işlemleri halledilebilir. Bunun yanı sıra bu işlem ile meme gerekiyorsa büyütülebilir ya da küçültülebilir. Meme ucundan rahatsız olan kişiler için meme ucu küçültülebilir. Memenin dolgunluk kazanması sağlanarak, şeklide güzelleştirilebilir.

Meme Dikleştirme İşleminden Sonra İz Oluşumu

Göğüs dikleştirme ameliyatsız yapılabilen bir yöntem yoktur çünkü göğsü olduğu yerden daha yukarıya taşımak gerekir. Bu işlem doğal olarak kesip tekrar birleştirme ile olur. Bunun sonucu olaraktan memede iz kalabilir.Uygulanan tekniklerin durumuna göre de farklı şekillerde iz kalabilir. Ancak genelde iyi izler kaldığı görülür. Tekniğin seçimine göre izin şekli değişkenlik gösterir. Lolipop şeklinde olan izlerden, T şeklinde olan izlere kadar çeşitli izler kalabilir.Bunu belirleyen derinin durumu, sarkmanın ciddiyeti ve cerrahın hangi tekniği kullanmak istediğidir. Öyle ya da böyle izlerin tamamı bikini altında kalacağı için görsel olarak rahatsız etmez.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı yapılacak kişiye genel anestezi uygulanır. İşlem ortalama olarak 3 saat sürebilir. Çok sıkıntılı bir ameliyat olmadığı için hasta aynı gün ya da ertesi gün hastaneden çıkarılabilir.40 yaş üzeri ve altı hastalar için uygulanan ameliyat öncesi çekim farklılık gösterir. 40 yaşın üzerinde olan birisi için mamografi çekilirken, 40 yaşın altında olan birisinden ultrason görüntüsü alınır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Ne Yapılması Gerekiyor?

Ameliyat bittikten sonra hastalarda fazla ağrı ve şişlik meydana gelmez. 4-5 gün içerisinde işe geri dönüşler mümkün olur. Ağır fiziksel iş yapan birisi için bu süre daha uzun tutulabilir. 1 hafta içerisinde hasta yürüyüş yapabilir ve üç hafta boyunca da sporcu sutyeni takar.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatsız Fiyatları 2022

Göğüs Dikleştirme Ameliyatsız Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.theplasticsurgeryclinic.ca/blog/non-surgical-breast-lift-real

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın