Göz Altı Morlukları İçin Işık Dolgusu İzmir

Göz Altı Morlukları İçin Işık Dolgusu İzmir

Göz Altı Işık Dolgusu; Çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan göz altı deformasyonları hem kadın hem de erkek hastalar için oldukça önemli bir estetik kaygı haline gelmektedir. Göz altı torbaları veya göz altı morlukları kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı göstermektedir.

Bu durumu düzeltmek, göz altı deformasyonlarını ortadan kaldırarak kişiye daha canlı, dinç ve genç bir yüz ifadesi kazandırmak amacıyla göz altı ışık dolgusu yapılmaktadır. Göz altı ışık dolgusu sayesinde cilt tekrardan yapılandırılarak göz altı bölgesinin daha sağlıklı görünmesi sağlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı bölgesi deformasyonlarını düzeltmek amacıyla uygulanan diğer tekniklere göre farklı bir yol izlenen ışık dolgusunda uygulama yüzeysel değil , derine yapılmaktadır.

Oldukça yavaş şekilde ışık dolgusu çökük alanlara uygulanarak oluşan çukurlar kapatılmakta ve göz altı morluklarının görünümü ortadan kaldırılmaktadır. Göz altı ışık dolgusu öncesinde işlem yapılacak olan bölgelere anestezi etkili kremler sürüleceği için uygulama sırasında herhangi çok az ağrı hissi yaşanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Göz altı bölgesindeki deformasyonları düzeltmek amacıyla ortaya çıkmış olan göz altı ışık dolgusu tekniğinde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit vücutta çok yaygın olarak bulunur.

Bu nedenle vücutta bulunan hyalüronik asidin dolgu göz altına ve yüzün diğer bölgelerine enjekte edilmesi sık kullanılan son derece etkili bir uygulamadı. Hyalüronik asit sayesinde göz altı çukurları doldurularak göz altı bölgesinin ışığı daha iyi yansıtması sağlanmakta ve morluklar ortadan kaldırılmaktadır

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Süreç

Göz altı bölgelerine enjeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra ufak kızarıklar oluşması normal karşılanan bir durumdur. Işık dolgusu işleminden hemen sonra günlük hayata ve işe dönülebilir. Işık dolgusu uygulamasından sonra göz altı ve çevresinin ovuşturulmamasına özen gösterilmelidir.

Uygulamadan hemen sonra hafif makyaj yapılabilir. Hyalüronik asit vücuttan zamanla kendiliğinden atılan bir madde olduğu için etkisi kalıcı değildir. Kalıcığı 1 yıl kadar denilmekle beraber, klinik pratikte birçok hastada kalıcılık süresi daha uzundur. Işık dolgusu ihtiyaca göre tekrarlanabilen bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın