Göz Altı Morlukları Tedavisi İzmir

Göz Altı Morlukları Tedavisi İzmir

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Altı Morlukları Tedavisi; Vücudun en ince ve hassas dokularından biri olan alt göz kapağında koyu halkalar şeklinde ortaya çıkan görüntü göz altı morlukları olarak adlandırılmaktadır. Göz altı morluklarının ve göz altında halka oluşumun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bazı kişilerde bu duruma yatkınlık vardır.Ayrıca zamanla meydana gelen göz altındaki çöküklük durumu daha belirgin hale getirir. Cinsiyet fark etmeksizin kadınlarda ve erkeklerde gözlemlenen bu durum kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olmaktadır.Göz altı morlukları tedavisi İzmir, estetik bir problem olarak nitelendirilen göz altı morlukları için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Ciltte soluk ve donuk bir görünüm oluşmasına sebebiyet veren göz altı morlukları çeşitli etkenlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Uykusuzluk, aşırı yorgunluk veya normalden fazla uyuma durumlarında göz altı bölgesinde sıvı birikerek göz altı morluklarını oluşturmaktadır.Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan göz altı morlukları ise yaşlanma sürecinin normal bir parçası olarak kabul edilmektedir. Çünkü yaş ilerledikçe cilt dokusu kollajen eksikliğine bağlı olarak elastikiyetini kaybetmekte ve incelerek göz altı bölgesinde bulunan damarlar belirginleşerek koyu bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.Tüm bunların haricinde genetik faktörler de göz altı morlukları oluşumunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Ailede göz altı morluğu sorunu yaşanması yaygın bir durum ise diğer aile bireylerinde de göz altı morluğu şikayeti kalıtsal olarak ortaya çıkabilmektedir.Göz altı morlukları tedavisi İzmir, farklı birçok sebebe bağlı olarak oluşan göz altı morlukları çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.  Gözaltı morlukları hiç bir yöntemle tamamen yok edilemez ancak azaltılabilir.

Göz Altı Morluklarında Kullanılan Tedavi Yöntemleri

  • Cerrahi Yöntemler

Göz altı bölgesindeki morluklar için tüm cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler birlikte değerlendirildiğinde en etikili yöntem nano yağ enjeksiyonudur. Nano yağ enjeksiyonu alınan yağların özel yöntemlerle çok inceltilerek kök hücreden zengin kısmının enjeksiyonudur.Nano yağ verildiği bölgede bir onarım süreci başlatarak o bölgedeki koyuluğun açılmasını sağlar. Bu onarım süreci 4-5 ay sürebilmektedir. Göz altı bölgesindeki derinin gevşemesi ve sarkması durumunda alt göz kapağı estetiği ile derinin sıkılaştırılması ve gerilmesi de gözaltı morluklarını azaltmada katkıda bulunur.
  • Cerrahi Olmayan Yöntem

Göz altı morlukları için cerrahi olmayan birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Sıkça tercih edilen ameliyatsız yöntemlerin başında göz altı ışık dolgusu gelmektedir. Göz altı ışık dolgusu, morluk ve halka oluşumu görülen bölgeye ince kanüller yardımıyla girilerek, dolgu enjeksiyonu yapılmasını içeren bir uygulamadır.Göz altı morlukları tedavisi İzmir, mezoterapi uygulaması da alt göz kapağındaki toplardamardaki kan akışını hızlandırmayı amaçlayan ameliyatsız bir yöntemdir. Ancak göz altı ışık dolgusunda verilen hacim mezoterapi yönteminde sağlanamamaktadır.Göz altı morlukları tedavisi İzmir, etkili ve kalıcı sonuç için göz altı morlukları tedavisinde öncelikli olarak cerrahi yöntem önerilmektedir. Ancak cerrahi yönteme sıcak bakmayan hastalar için birçok farklı ameliyatsız tedavi seçeneği bulunmaktadır.

Göz Altı Morlukları Tedavisi Fiyatları 2022

Göz Altı Morlukları Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın