Göz Altı Torbaları Ameliyatı İzmir

Göz Altı Torbaları Ameliyatı İzmir

Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Göz Altı Torbaları Ameliyatı; Yüz ifadesi oluşumunda temel unsurlardan biri olan göz bölgesi, zamanla deforme olabilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle beraber göz ve göz çevresinde birtakım hasarlar meydana gelebilmektedir. Göz çevresinde oluşan iz, leke ve kırışıklıkların yanı sıra göz altı torbalarının belirginleşmesi kişiyi rahatsız edebilmektedir.Çoğu kişinin muzdarip olduğu göz altı torbaları ameliyatı estetik müdahaleler ile ortadan kaldırılabilmektedir. Göz altı torbalarının ortadan kalkması daha genç bir yüze sahip olmanın yanı sıra bakışları derinleştirmekte ve canlılık kazanmasını sağlamaktadır.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Göz altı torbaları genellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte gözaltındaki yağ yastıkçıklarının büyümesi ile  ortaya çıkmaktadır. Ancak genetik ve çevresel etkenler de göz altı torbalarının ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Özellikle genç yaşta göz altı torbalarının oluşumunda genetik faktörler rol oynamaktadır.Çevresel etkenler ise bilgisayar, televizyon ve telefon ekranına uzun süreli maruz kalmaktan dolayı zamanla göz altı torbalarının oluşumunu ortaya çıkarmaktadır. Bir diğer çevresel etken olarak kabul edilen durum ise sigara ve alkol kullanımıdır.Duman göz altlarında kuruluğa, alkol ise vücutta susuzluğa dolayısıyla göz altı torbalarının oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ayrıca duygusal bir kişiliğe sahip olunduğundan dolayı sıkça ağlamak da göz altı torbaları oluşumunda etkili olmaktadır.

Göz Altı Torbalarından Nasıl Ortadan Kalkar?

Göz altı torbalarının tedavisinde çeşitli cerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Hem genel anestezi hem de lokal anestezi altında göz altı torbaları ameliyatı gerçekleşebilmektedir. Alt göz kapağı estetiği ile gözaltı torbaları düzeltilmektedir.Alt göz kapağı ameliyatı ile fazlalık yağ dokuları alınmaktadır. Göz altında oluşan sarkık göz altı derisinin fazlalığı alınarak göz altı gerdirilmektedir. Ameliyat sonrasında ise ilk  2 gün buz uygulanmalıdır. Göz kapatılmaz. Kesi yerlerine küçük bantlarla pansuman yapılır. Hasta, sosyal yaşantısına kolayca dönebilmektedir ancak gözlerini yoracak aktivitelerden kaçınması tavsiye edilmektedir.Göz altı torbaları genellikle yaş ilerledikçe ortaya çıksa da çeşitli sebeplerden dolayı genç yaşta bu durumdan şikâyetçi birçok hasta bulunmaktadır. Ameliyat ile bu problemden kısa sürede kolayca kurtulmanız mümkün olmaktadır. Sizin için en uygun göz altı ameliyatının nasıl olacağını tarafımıza ulaşarak detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Fiyatları 2022

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın