Göz Altı Torbalarına Estetik Müdahale Nasıl Yapılır?

Göz Altı Torbalarına Estetik Müdahale Nasıl Yapılır?
Göz Altı Torbalarına Estetik Müdahale; Göz altı torbaları kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olmakta ve yüzün canlılığını yitirmiş gibi görünmesine yol açmaktadır. Bu durum estetik açıdan kaygı oluşturduğu gibi psikolojik olarak da hastaları olumsuz yönde etkilemektedir. Göz altı torbaları çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yaşlanma ve genetik faktörler göz altı torbalarının oluşumu için başlıca sebepler arasında yer almaktadır. Ayrıca düzensiz uyku ve beslenme, stresli yaşam, sık ağlama gibi durumlar da göz altı torbalarının oluşumunu tetiklemektedir. Göz altı torbalarını kalıcı ve etkili şekilde onarmak göz altı torbalarına estetik müdahale gereklidir. Göz altı torbalarına estetik müdahaleyi içeren cerrahi operasyona  blefaroplasti ya da alt göz kapağı ameliyatı da denir. 

Göz Altı Torbaları Nasıl Alınır?

Yaşlı ve yorgun görünüme sebep olan göz altı torbalarının cerrahi operasyonla düzeltilebilmesi mümkündür. Gözaltı torbalarını almak için iki yöntem kullanılır. Göz kapağının iç kısmından girilen yöntemde deri de bir kesi yapılmaz. Diğer yöntemde ise kirpiklerin  1-2 mm altından deriden girilerek yapılır. Her iki yöntemde de fazlalık yağ dokuları alınır. Göz altındaki fazlalık olan deri varsa ameliyat sırasında alınarak gerdirme işlemi uygulanmaktadır. Alt göz kapağı gevşek ise sıkılaştırılarak ameliyat sonlandırılır. Ameliyat ortalama 1.5 saat sürer ve genellikle genel anestezi tercih edilmektedir. Ancak hastanın özel bir durumu veya talebi olması karşısında lokal anesteziyle de aynı işlem uygulanabilmektedir. 

Göz Altı Torbaları Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı torbaları ameliyatından önce solaryum ve güneşlenmeden kaçınılmalıdır. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca ameliyat öncesi doktor muayenesi sırasında hastanın mutlaka düzenli olarak kullandığı ilaçları belirtmesi gerekmektedir. Eğer katarakt  ameliyatı ya da lazerle kornea cerrahisi geçirdiyseniz bu ameliyatlardan en az 6 ay sonra göz kapağı estetiği yapılabilir.

Göz Altı Torbaları Alındıktan Sonra

Ameliyat tamamlandıktan sonra genellikle aynı gün hasta taburcu edilmektedir ancak hasta taburcu edildikten sonra iyileşme sürecini sorunsuz şekilde tamamlamak için birtakım hususlara dikkat etmelidir. Göz altı torbaları ameliyatından sonra 2-3 gün kadar buz uygulanması iyileşme sürecini hızlandırır ve şişlikleri azaltır. Ameliyat sonrası 7-10 gün baş yüksekte olacak şekilde yatmak iyileşmeyi hızlandıran diğer bir uygulamadır. Ameliyattan sonra en az 4 hafta güneş ışınlarından aktif olarak korunmak gerekir.  Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir. Hasta 1 hafta sonra günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Ameliyat izleri göz altı torbalarını aldırdıktan hemen sonra belli olacaktır ancak izler zamanla pembeleşerek belirginliğini kaybedecektir. Belirli bir süre sonra izlerin dışarıdan fark edilmesi çok zordur. Yani göz altı torbaları ameliyatı iyileşme süreci açısından hızlı ve etkili bir ameliyattır. Gözaltı torbalarına estetik müdahale ilgili merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarına Estetik Müdahale Fiyatları 2022

Göz Altı Torbalarına Estetik Müdahale Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://afterglowskincare.ca/skin-conditions/eye-bags-dark-circles

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın