Göz Altı Torbalarını Aldırma

Göz Altı Torbalarını Aldırma

Gözaltında oluşan torbalar, kişilerin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Bu durum hem erkek hem de kadınlar için oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Gözaltı torbalarından kurtulmanın tek yolu alt göz kapağı estetiği ameliyatıdır.

Gözaltı torbalarını aldırmak için yapılan cerrahi işlem öncesinde birtakım muayene ve hazırlıkların yapılması gereklidir.;

  • Göz çevresi ve gözaltı torbaları muayene edilir ve hangi cerrahi yöntemin sizin için daha doğru olduğu kararlaştırılır,
  • Gözaltında oluşan torbalardaki yağ miktarı, deri fazlalığı ve alt göz kapağındaki gevşeklik belirlenir,
  • Ameliyat öncesi hazırlıklar yapılır .

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Alt göz kapağı estetiği genellikle genel anestezi ile yapılır. Fakat bu durum hastanın isteğine göre değişebilmektedir, gerekirse lokal anestezi ile de yapılabilir.  Alt göz kapağı estetiği için yapılan kesi ile gözaltlarında oluşan fazla yağ ve deri tabakaları alınır ve daha sonra gözaltları gerdirilerek daha genç bir görünüme kavuşmanız sağlanır. Gözaltı torbalarının cerrahi işlem ile alınması ortalama 1.5-2 saat sürmektedir.

Cerrahi işlem sırasında atılan dikişler en fazla 1 hafta sonra alınmaktadır. Bu süre zarfında kişinin ağır eşyalar kaldırmaması, kan sulandırıcı ilaç kullanmaması, ıkınma ve bu tarzda hareketlerden kaçınması gerekmektedir. Tüm bu noktalara dikkat edildiği takdirde daha hızlı bir şekilde iyileşme görülmesi mümkündür. Gözaltı torbalarının alınması işleminden sonra gözlerde şişlik olması oldukça normal bir durumdur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 10 günde bu şişliklerin çoğu iner ve sosyal yaşama dönülebilir. Alt göz kapağı ameliyatında yapılan kesinin iyileşmesi hızlı olur ve iz belli olmaz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın