Hollywood Yanağı İzmir

Hollywood Yanağı İzmir
Hollywood Yanağı; Dünya genelinde kabul edilen güzellik algılarında yüz hatlarının belirgin olması, daha çekici olarak kabul edilmektedir. Özellikle son zamanlarda ABD’de ünlü isimlerin yüz şeklini değiştirmeye yönelik yaptırmış olduğu estetik operasyonlar Hollywood yanağı tabirinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.Yüzdeki alın, çene, elmacık kemiği gibi bölümlerin birbiri ile ilişkisi ve orantısı önemlidir.. Yanaktaki yağ yastıklarının fazlalığı durumunda, genellikle kare yada yuvarlak yüz görünümü ortaya çıkar.Hollywood estetiği yapılarak  yuvarlak yüzlü kişlerde üçgen bir görünüm elde edilmektedir. Hollywood yanağı bir diğer adıyla bişektomi, yanağın incelmesini ve şekillenmesini içeren estetik cerrahi operasyonudur.

Hollywood Yanağını Kimler Yaptırmalı?

Orantısız yüz hatlarına sahip olma ve bu orantısızlığın yanaklardaki yağ birikiminden kaynaklandığı durumlarda yanak estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle aşırı kilo kaybı sonrası yüzdeki yağların erimemesinden dolayı zayıf hastalarda bile kilolu bir yüz görünümü oluşabilmektedir.Yanaklarda yerleşmiş halde bulunan fazla yağlar Hollywood yanağı ameliyatında alınmakta ve istenilen görünüm oluşturulmaktadır. Kilo vermesin rağmen yanaklarındaki yağlar erimeyen hastalar Hollywood yanağı estetiğini tercih etmektedir.Bunun haricinde genetik sebeplere bağlı olarak kilo durumuyla alakalı olmayan bazı hastalarda da yanaklarda aşırı yağ birikimi veya orantısızlık söz konusu olabilmektedir. Yanaklarının üçgen bir görünüme sahip olmasını ve kontürlü yüz hatları isteyen herkes Hollywood yanağı yaptırabilir.Psikolojik açıdan kendini iyi hissetmeye ve özgüvenli olmaya yardımcı olan Hollywood yanağı operasyonu hastaların estetik kaygılarını yok etmeyi ve arzu ettikleri görünüme kavuşmalarını amaçlamaktadır.

Hollywood Yanağı Nasıl Yapılır?

Hollywood yanağı ameliyatında hastanın ağız içerisindeki yanak bölgesinden 1-2 cm kadar kesi açılmaktadır. Açılan kesi içerisinden girilerek yanaktaki fazlalık olan yağ yastıkları çıkartılmakta ve üçgenimsi görünüm oluşturulmaktadır.Hollywood yanağı işlemi ortalama 30 dakika kadar sürmektedir ve genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Oldukça konforlu ve kolay bir estetik operasyon olarak görünse de bu alanda doktor deneyimi büyük önem taşımaktadır.Hastanın yüz hatlarına uygun yanak görünümünü oluşturmak için doğru oranda yağ alımı gerçekleştirmek gerekmektedir. Hollywood yanağı ameliyatı ağız içerisinden açılan kesilerle gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için ameliyattan sonra herhangi bir dikiş izi belli olmamaktadır.

Hollywood Yanağı Ameliyatının İyileşme Süreci

Hollywood yanağı için yapılan cerrahi operasyonda ağız içinden kesiler açılacağı için ameliyattan sonraki ilk gün sıvı gıdalarla beslenmek gerekmektedir. Ağız içerisindeki dikişlerin zarar görmemesi adına iyileşme sürecinde hastanın temkinli davranması gerekmektedir.Ameliyattan sonraki ilk 3 gün ağız içi gargaraları kullanılarak dikişler steril hale getirilmelidir. Hollywood yanağı ameliyatından sonra birkaç gün içerisinde dikişler kendiliğinden eridiği için dikişlerin aldırılmasına gerek yoktur.İyileşme sürecinde ilk birkaç gün yanak hassasiyeti olması normal karşılanan bir durumdur ancak şiddetli ağrı görülmemektedir. Hasta Hollywood yanağı operasyonundan hemen sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Hollywood Yanağı Fiyatları 2022

Hollywood Yanağı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://goldcoastimplantspecialist.com.au/news/what-is-a-bichectomy-benefits-after-care-side-effects

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın