İzmir Ben Alma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

İzmir Ben Alma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?
İzmir Ben Alma Ameliyatı; Deriye rengini veren melanin maddesi, cildin bazı katmanlarında yoğunlaşarak kümeleşir. Doğuştan genetik nedenlerle oluşabileceği gibi sonradan güneş ışınları ile de oluşabilir.İzmir ben alma ameliyatı zannedilenin aksine ağrısız bir işlemdir.  Benler vücudun her yerinde görülebilir. Vücudun bazı yerlerinde çıkarak hareketi kısıtlar. El içinde ve ayak tabanında çıkan benler hareketi kısıtlar.

Ben Alma Nedir?

Benler vücudun iyi huylu tümörleri olarak geçer. Benler vücut yüzeyinde yaygın bir alan kaplayabilir. Estetik olarak kötü bir görüntüye neden olabilir. Ancak bazı nedenlerden dolayı benler çok iyi gözlenmelidir. Bazı ben türleri değişerek kansere neden olabilir.Ben alma vücutta bulunan benlerin bazı yöntemler kullanılarak alınması işlemidir. Birçok durumda küçük bir operasyon yeterli olur. İzmir ben alma ameliyatı yapan klinikte uzman hekimler tarafından her operasyon yapılır.

Ben Alma Tedavisi

Ben alma tedavisi ile ilgili internette bolca bilgi kirliliği bulunsa da ben almanın en sağlıklı yöntemi cerrahi ben almadır. İzmir ben alma ameliyatı yapan klinikte benlerin durumuna göre operasyon yapılır. Ben alma tedavisi ile cilt yüzeyi daha düz bir görüntüye kavuşur.Lokal anestezi altında kesi yapılarak alınan benlerde iz kalmaması veya az iz kalması  için mutlaka plastik cerrah tarafından işlemin planlanması gerekir. En etkili yöntem benlerin tam kat yani  kökleri ile beraber alınmasıdır.

Ben Alma İşlemi Öncesinde Oluşan Belirtiler

Bazı belirtiler ortaya çıkarsa o benlerin mümkün olan en kısa sürede alınması faydalıdır. Benlerin boyutlarında büyüme  veya üzeri tırtıklı hale gelip yüzey yapısı değişebilir. Renkleri açık kahverengiden siyaha kadar değişen renklerde olabilir. Deri üzerinden farklı yükseklikte ve çıkıntılarda olabilir.Benlerin yapısı ve rengi kanserleşme riski bakımından çok önemlidir. Sürekli olarak takip edilmesi gerekir. Benler genelde vücut yüzeyinde kahverengi rengindedir.Kahverengi renkten siyaha doğru renk dönerse ve üzerinde ki tırtıklar artarsa mutlaka uzman bir hekime görünmesi gerekir. İzmir ben alma ameliyatı yapan klinik benlerin durumuna göre yaklaşım sergiler ve alınan benleri patolojiye gönderir.

Ben Alma Ameliyatı

Ben alam ameliyatı için lokal anestezi altında işlem yapılır. Deri yüzeyinde açılan küçük kesiler ile ben kökünden alınır. Bu sayede tekrar çıkması önlenir. Ben alındıktan sonra deride iz kalmaması için deri yüzeyi estetik dikiş ile kapatılmalıdır. Ben alma işlemi için İzmir ben alma ameliyatı yapan klinikleri iyi araştırmanız gerekir.Ben alma operasyonu ile alınan benler mutlaka incelenmek için patoloji laboratuvarına gönderilmelidir. Kanser açısından incelenir. Ben alma ameliyatı çok kısa süren bir işlemdir. Yaklaşık 15 dakika içinde ben alınır ve ben olan yere dikiş atılmış olur.Bir hafta içinde ben alınan yer kibarca pansuman yapılır ve 1 hafta sonra bazen daha erken sürede dikişler alınır. Böylece dikiş izi kalmamış olur. İzmir ben alma ameliyatı yapan kliniklere ulaşmak için iletişim numaralarını arayın.

İzmir Ben Alma Ameliyatı Fiyatları 2022

İzmir Ben Alma Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/23312-mole-removal

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın