Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Yüz ifadesinin belirginleşmesinde bakışlar oldukça önemli bir yere sahiptir. Kaş şekli ise bakışları doğrudan etkilemekte ve yüz ifadesinde estetik görünümü oluşturmaktadır. Zamana bağlı olarak yer çekiminin etkisiyle vücutta çeşitli deformasyonlar meydana gelmektedir bunlardan biri de kaş şeklinin aşağı doğru konumlanması ve düşük bir göz görünümünü ortaya çıkarmasıdır. Yalnızca zamana bağlı olarak değil, yaşam tarzından ve genetik faktörlerden dolayı da bazı hastaların kaş şekli olması gerektiğinden daha aşağı konumda yer almaktadır. Bu gibi durumlar kişinin kaşlarından dolayı daha yaşlı, yorgun ve sürekli üzgün görünmesinde sebep olmaktadır. Kaş kaldırma estetiği hem erkek hem de kadın hastalar için uygulanabilmekte ve kişiyi genç ve sağlıklı bir yüz ifadesi kazandırabilmektedir.

Kaşlarda düşme yaşanması yüz ifadesini olumsuz şekilde etkilemekte ve kişiyi olduğundan farklı göstermektedir. Özellikle kaşların dış kısımlarında meydana gelen düşmeler üst göz kapağında torba oluşumunu arttırmakta ve göz çevresindeki kaz ayaklarını belirginleştirmektedir. Bu yüzden kaş kaldırma estetiği tek başına yapılabildiği gibi göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe ameliyatlarıyla beraber de yapılabilmektedir.

İdeal Kaş Şekli Belirleme

İdeal kaş olarak tanımlanabilecek belirli bir kaş şekli bulunmamaktadır çünkü kaş şekilleri çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Cinsiyet, yaş, zaman ve kültür kaş şekillerini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Kalkık kaşlara sahip olmak her zaman daha genç ve canlı bir yüz ifadesi oluştursa da kaş şekline karar vermek için kişinin yüz hatları belirleyici olmaktadır. Bu yüzden kaş kaldırma estetiği öncesinde uzman doktor görüşüyle beraber hastanın beklentileri değerlendirilmekte ve hasta için en uygun kaş şekli ortaya çıkartılmaktadır.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma estetiği birçok farklı yöntemle uygulanabilmekte ve istenilen görünüm elde edilebilmektedir. Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında sıkça tercih edilen uygulama kaş bölgesine toksin enjeksiyonudur. Toksin sayesinde kaşın bulunduğu konum değiştirilebilir ve kişinin yüz ifadesine daha canlı bir görünüm verilebilmektedir. Ancak toksin uygulamaları kalıcı etki göstermediği için sürekli olarak yapılan işlemi yeniletmek gerekmektedir. Diğer bir kaş kaldırma estetiği için yapılan uygulama ise askılama yöntemidir. İplerle kaş asma yönteminde saçlı deri içerisinden girilerek kaş bölgesine kadar uzun bir dikiş indirilmekte ve indirilen dikiş sayesinde kaşlar yukarı doğru askılanmaktadır. Oldukça kolay bir yöntem olarak kabul edilen askılama uygulaması yarattığı etki bakımdan da istenilen görünümü sunmaktadır. Ancak toksin yönteminde olduğu gibi askılama tekniğinde de kalıcılık süresi ameliyat yöntemine göre oldukça kısadır. Kaş kaldırma estetiğinde daha belirgin ve etkili sonuç veren yöntem ise kaş kaldırma ameliyatıdır. Şakak germe ameliyatına benzer şekilde yapılan kaş kaldırma yönteminde saçlı deri içerisinden girilerek kaşlar istenilen kalkıklığa ve şekle ulaşabilmektedir.. En etkili sonucu almak ve uzun süreli olarak kalkık kaşlara sahip olmak için tercih edilmesi gereken yöntem kaş kaldırma ameliyatıdır. Kaş kaldırma ile ilgili merak ettikleriniz için bize danışabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın