İzmir Kol İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İzmir Kol İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kol İnceltme Ameliyatı; Yaşlanma ile birlikte kol kasları sarkar ve kötü bir görüntü oluşur. Kol estetiği sadece yaşa bağlı olarak yapılan bir estetik değildir. Zaman içinde sık kilo alıp vermek de kollarda kötü bir görüntüye neden olabilir. Kol inceltme ameliyatı ile sorun çözülür ve daha diri ve canlı bir görüntüye kavuşmanız sağlanır.

Kol İnceltme Ameliyatı Nedir?

Kollarda bulunan dokular vücudun diğer dokularına göre daha yumuşaktır. Zaman içinde ve yer çekimi etkisiyle kollar gevşer ve sarkar. Kaslar sarkabildiği gibi deri sarkması da olabilir.Kötü beslenme ve durağan bir hayat da kaslarda deformasyonlara neden olabilir. Kol inceltme ameliyatı ile kollarda bulunan fazla deri ve yağ dokusu alınır. Her yaşta rahatlıkla yapılabilir.

Kol İnceltme Tedavisi

Kollarda oluşan deformasyonlar alınacak bir takım önlemler ile önlenebilir. Kol inceltme ameliyatı ile kesin çözüm alınır. Eğer kişi kilo verme sürecinde ise mutlaka bu süreç tamamlanmış olmalıdır.Spor yapmak kol sarkmalarını maalesef önleyemez. Kollarda biriken yağlar kilo verdikçe erir, ama genişleyen deri bir daha toparlanamaz. Bu durumda cerrahi şarttır. Kol inceltme ameliyatı ile çözüm mümkündür.

Kol İnceltme Ameliyatı Öncesinde Görülen Belirtiler

Özellikle yaşlı kişilerde sarkan dokular kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Yaşla beraber dokular elastikiyetini kaybeder ve sarkar. Belirtiler kollarda aşırı yumuşama ve sarkma ile kendini gösterir. Kilo alıp verdikçe bu durum derinleşir.Daha çok yaşlanmaya ve sık sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişir. Çok şişman kişilerde kollarda yağ tabakası birikir. Kol kasları yeteri kadar çalıştırılmaz ise kaslarda tonüs kaybı görülür. Kol inceltme ameliyatı ile hastanın estetik kaygıları düzeltilir ve güzel bir görüntüye kavuşması sağlanır.

Kol İnceltme Ameliyatı

Estetik ameliyatlar içinde özellikle kadınlar tarafından sıkça yaptırılan bir operasyonda kol inceltme ameliyatı olmuştur. Kol inceltme ameliyatı mutlaka kilo verme süreci tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Kol bölgesine uygulanan cerrahi işlemler içerisinde yağ aldırma çok tercih edilmez.Yağ aldırma ile kollar daha fazla sarkabilir. En güvenilir ve en kesin çözüm, kol sarkması ameliyatıdır. Bu ameliyat ile kollarda biriken fazla yağlar alınır ve fazla deriler kesilerek çıkarılır. Ameliyattan sonra hasta bir hafta boyunca ağır eşyalar kaldırmamalı ve evde istirahat halinde olmalıdır.Ameliyat sonrası takılacak korse üç hafta boyunca kesintisiz olarak takılmalı ve doktordan habersiz bir şekilde kesinlikle çıkartılmamalıdır. Ameliyat esnasında oluşan morluklar ve kızarıklıklar bir hafta içerisinde düzelir.Ameliyattan sonra ilk 2-3 gün kollarınızı yüksekte tutarak yatmanız önerilir. Ağır eşyaları kaldırmaya ve ağır spor yapmaya en az bir ay sonra başlanmalıdır. Kol inceltme ameliyatı kilo verme işlemi bittikten sonra vücudun diğer bölümlerine uygulanacak operasyonlar ile aynı anda yapılabilir.

Kol İnceltme Ameliyatı Fiyatları 2022

Kol İnceltme Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/arm-lift/about/pac-20392955

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın