İzmir Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

İzmir Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak Estetiği Nedir?

Kulak estetiği ile alakalı olarak yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi kepçe kulaktır.Kulak memesinde meydana gelen yırtılma, kulak memesinin küçük ya da büyük oluşu, kulağın üst kısmının kıvrık olması, yeterli bir şekilde gelişim oluşmamasına bağlı oluşan şekil bozuklukları, kulağın büyük ya da küçük olması ve yaralanmalara bağlı kulaktaki kısmi kayıplar ve geçirilmiş kepçe kulak ameliyatına bağlı  şekil bozuklukları ve asimetriler gerekli müdahaleler ile düzeltilebilir. Bu yazıda kepçe kulak estetiği ile ilgili bilgiler verilecektir.

Kepçe Kulak Tedavisinin Ne Zaman Yapılması Gerekir?

Çocuklar 4 yaşında iken kulak gelişiminin %85’i, 5 yaşında %90 i tamamlanır. Bu sayede okul öncesinde çocuklarda kepçe kulak düzeltme operasyonları yapılabilir. Kepçe kulak ameliyatı hem çocuklara hem de erişkinlere yapılabilen tek estetik ameliyattır.Eğer kepçe kulak ameliyatı çocuklarda yapılacak ise, teknik olarak 5 ile 6 yaş yeterlidir. Fakat, yaşı kaç olursa olsun kepçe kulak bozukluğunu ortadan kaldırmada çocukların istekli olması çok önemlidir. Eğer çocuk, kepçe kulağını ameliyat ettirmek için istekliyse ameliyat süreci ve ameliyat sonrası kontrol ve pansumanlarda son derece uyumlu davranmaktadır.Aile büyüklerinin ısrarı ile kepçe kulak tedavisi için gelen çocukların bu uyum sürecinde zorlandıkları görülür. Bu durum çocukların psikolojik olarak sıkıntı yaşamalarına sebep olur. Dolayısıyla çocuğun ameliyat için istekli olması çok önemlidir. İstekli çocuklarda ameliyat ve sonrası süreç büyüklerden hiç farklı değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kepçe kulak ameliyatı yetişkin bireylerde ve ergen çocuklarda lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Daha küçük çocuklarda genellikle anestezi ile yapılır. Unutulmaması gereken önemli konulardan biri de bu ameliyatın Plastik Cerrahlar tarafından ve uygun ameliyathane şartlarında yapılması gerekliliğidir.Kişiden kişiye değişmekle birlikte kepçe kulak ameliyatları genellikle ortalama 1.5- 2 saat arasında sürer. Kulağın arka tarafından kesi ile yapılır ve kulakta görünür bir şekilde iz oluşmaz. Kesi kulağın arka kıvrımına çok yakın olduğu için izi görmek çok zordur.Ameliyat ağrılı bir ameliyat değildir ve ameliyat sonrası basit ağrı kesiciler yeterli olur. Ameliyat sonrası hastalarımız aynı gün içerisinde evlerine dönebilirler ve işe geri dönüşleri 2-3 gündür. İlk bir hafta kulakta şişlik ve ödem olur.Kişisel olarak ameliyattan sonra bandaj ya da kafa sargısı uygulamıyorum. Bandı veya bandanayı ilk 5 gün kulakların şişliğini gizlemek için kullandırıyorum. Uzun saçlı bireyler  saç bandı kullanmak yerine saçları ile kulaklarını gizleyebilirler.Kulakların1 hafta sonra şişlikleri iner ve kulaklar açık şekilde sosyal hayata dönüş yapılır. Uygun bir şekilde yapılan kepçe kulak ameliyatları, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu ameliyatlardır.

Kulak Estetiği Fiyatları 2022

Kulak Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/otoplasty

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın