Kulak Memesi Büyütme Nasıl Yapılır?

Kulak Memesi Büyütme Nasıl Yapılır?

Kulak Memesi Estetiği

Kulak Memesi Büyütme, kulak estetiğinin içinde yer alsa da bazı durumlarda kulak memesinin kendisine odaklanmak gereklidir. Kulak memesi  estetiği ile, kulak memesinin küçüklüğü, kulak memesi büyüklüğü, kulak memesi sarkıklığı gibi problemler düzeltilebilir. Bu bölümde kulak memesi estetiği hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verilecektir.

Kulak Memesi  Büyütme

Kulak memesinin küçük olması bazı kişiler için istenmeyen bir durum olabilir.  Bu durumda kulak memesi büyütülebilir. Kulak memesi büyütme basit bir cerrahi işlemle veya ameliyatsız olarak da yapılabilir.Ameliyatla yapılan kulak memesi büyütme işlemi yağ enjeksiyonu ile yapılır. Ameliyat denilse de bu aslında basit bir işlemdir. Bu işlem lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Vücutta herhangi bir kesi yapılmadığı için iz yoktur.Alınan yağlar saflaştırılıp kulak memesine enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürer. Bu işlem zannedilenin aksine kalıcıdır yani elde edilen büyütme sonradan kaybolmaz.Yağ enjeksiyonu istenilirse tekrarlanabilir. Ağrılı bir işlem değildir. İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında ilk bir hafta ödeme bağlı kulak memesinde hafif  şişlikler olur.Ameliyatsız kulak memesi büyütme ise  dolgu uygulaması ile kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. İşlem yaklaşık 5 dakika sürer, ağrılı değildir. Bu işlem için hyalüronik asit dolgular kullanılır.Kulak memesi kremle uyuşturulduktan sonra kibar enjeksiyonlarla dolgu yapılır. Dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-1.5 yıl arasındadır. Erken dönemde (ilk 5 gün) hafif şişlik olabilir.

Kulak Memesi Büyütme Fiyatları 2022

Kulak Memesi Büyütme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.thieme-connect.com/products/ejournals/pdf/10.1055/s-0039-1688704.pdf

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın