Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı İzmir

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı İzmir
Kulak Memesi Küçültme, kulak estetiğinin içinde yer  alsa da bazı durumlarda kulak memesinin kendisine odaklanmak gereklidir. Kulak memesi  estetiği ile, kulak memesinin küçüklüğü, kulak memesi büyüklüğü, kulak memesi sarkıklığı gibi problemler düzeltilebilir. Bu bölümde kulak memesi estetiği hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verilecektir.

Kulak Memesi  Küçültme

Bazen yapısal olarak kulak memesi normalden daha büyüktür ayrıca özellikle yaşla birlikte kulak memesi büyümeye devam eder. Bu nedenle kulak memesi büyüklüğü çirkin ve rahatsız edici bir görüntü oluşturabilir.Bazen kulak memesinin büyümesi sarkık bir görünüme neden olur bu durum özellikle ileri yaşlardaki hastalarda daha sık rastlanan bir durumdur. Kulak memesi küçültme işlemi ile bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Kulak memesi küçültme zor bir işlem değildir ve lokal anestezi ile yapılabilir. Kepçe kulak ameliyatı ile birlikte ya da tek başına yapılabilir.Kulak memesi kibarca uyuşturulduktan sonra hiç bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem ortalama her bir kulak memesi için yaklaşık 25-30 dakika sürer. Kulak memesinin alt kısmındaki fazlalık doku çıkarılır ve yapılan kesi kapatılır.İz pek belli olmaz ve kulak memesi normal bir büyüklüğe getirilir İşlemden sonra günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz, hastanede kalmanıza gerek yoktur. İşlemden 2 gün sonra kulak memenize su değebilir ve duş alabilirsiniz.Havuza ve denize, işlemden ortalama 12 gün sonra girebilirsiniz. Dikişler 6 gün sonra alınır. Kulak memesi istenilen büyüklüğe getirilir. Kulak memesi küçültme işlemi ile kulak memesi sarkıklığı da düzeltilir. Başka bir deyişle kulak memesi sarkıklığında yapılan işlem kulak memesinin sarkan alt kısmının alınmasıdır yani kulak memesi küçültme işlemidir.

Kulak Memesi Küçültme Fiyatları 2022

Kulak Memesi Küçültme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/ear-surgery

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın