Labioplasti (İç Dudak Estetiği) İzmir

Labioplasti (İç Dudak Estetiği) İzmir
Labioplasti Ameliyatı; İç dudakların normalden büyük olması bir dizi fonksiyonel ve estetik problemlere neden olur. Bu nedenle iç dudakların büyük olması zannedilendan daha büyük sorunlara yol açar. Bu problemin çözümü ameliyattır.Bu ameliyata labioplasti ameliyatı denir. Labioplasti ameliyatı zor bir ameliyat değildir.  Kadınların genital bölgesinde bulunan iç dudakların büyük olması durumunda uygulanan bir ameliyattır. İç dudakların büyük olması görsel olarak rahatsızlık vermesinin dışında cinsel ilişki sırasında ağrı ve ilişki sırasında zorluk oluşturmaktadır.Bu ağrı oluşumu cinsel ilişkiden kaçınmaya kadar gidebilen problemler yaratabilir. Bu problemler cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olur. Aynı zamanda vajina iç dudakların büyüklüğü yazın bikini giymede zorluk yaratabilir, dar iç çamaşırı ve pantolon giyiminde sorun oluşturabilir.Bu nedenle iç dudakların normalden büyük olması aynı zamanda sosyal problemlere de neden olur. Tüm bu durumlardan dolayı iç dudak küçültme  yani labioplasti ameliyatı yapılması gerekir.

Labioplasti Ameliyatı Öncesi Ne Yapılması Gerekir?

Labioplasti ameliyatından en az 10 gün önce kan sulandırıcı özellikli ilaçların kullanılmaması gerekir. Özellikle balık yağı, aspirin gibi ilaçların kullanımı varsa mutlaka bırakılması gerekir.Yeşil çay ve enerji içecekleri de kanı sulandırdığı için az tüketilmesi gerekir. Eğer ameliyat öncesi vajinal bir akıntı rahatsızlığı var ise mutlaka tedavi edilmelidir. Ameliyatın adet döneminden hemen sonra yapılması tavsiye edilir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Vajina iç dudak estetik ameliyatı sonrası ağrılı değildir. Ameliyattan sonra basit ağrı kesicilerin kullanılması yeterli olacaktır. Labioplasti ameliyatı sonrası iki hafta boyunca her tuvaletten sonra dezenfektan kullanılması gerekir. Bir kaç gün  hafif akıntılar şeklinde sürer ve daha sonra kısa zamanda kesilir.Bol bol yürüyüş yapmak ödemlerin çok hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlayacaktır. 6 veya 8 hafta boyunca dar iç çamaşırı ve dar pantolon giyilmemesi gerekir. Cinsel ilişkiye bu dönem girilmemesi gerekir.Labioplasti ameliyatında eriyen dikişler kullanıldığı için daha sonra dikiş alınmasına gerek yoktur. Labioplasti yani iç dudak sarkması ameliyatı sonrası normal doğum yapılabilir.Labioplasti ameliyatları ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2022

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21953-labiaplasty

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın