İzmir Labioplasti ( İç Dudak Küçültme Ameliyatı) Nedir?

İzmir Labioplasti ( İç Dudak Küçültme Ameliyatı) Nedir?
Labioplasti; Kadınlar sahip oldukları bazı özelliklerini kendilerini daha iyi hissetmek adına değiştirebilirler. Bazı ameliyatlar yaptıran kişiler için hem sağlık hem de güzellik açısından fayda sağlamaktadır. Bunlardan biri de labiyoplasti olarak da bilinen iç dudak küçültme ameliyatıdır.Genital bölge estetiği adıyla da bilinen labiyoplasti estetik görünmek için yapılabileceği gibi sağlık için de talep edilebilen bir uygulama türüdür. Özellikle sağlığı olumsuz etkileyebileceği bazı durumlar bulunur, bu nedenle estetik açıdan olmasa bile sağlık açısından da tercih edilebilecek bir uygulamadır.

Labioplasti Neden Yapılır?

Bazı kadınlarda doğumsal bazı kadınlarda ise sonradan gelişen kasık bölgesindeki iç dudaklarda büyüme veya sarkma söz konusu oluyor. Asimetrik görünüme de sahip olduğu için kadınlar kendilerine olan güvenlerini kaybedebilir.Ayrıca sağlık açısından da birtakım sorunlar oluşabilir. İç dudaklar büyük veya sarkık olduğu için vajina bölgesi uzun süre nemli kalabilmektedir. Bu da orada iltihaplanmaya ve tekrarlayan enfeksiyonlara sebep olabilir. Bu gibi olumsuz durumları önlemek için labioplasti operasyonu yapılmaktadır.En önemlisi de kadınların kendilerine olan öz güveni hızla düşmektedir. Bu soruna sahip olan kadınların geneli mayo ve bikini giyinirken sorunlar yaşamaktadır. Bu durum salığınızı tehdit etmeyen labiyoplasti ameliyatı ile düzeltilir.

Labioplasti Operasyonu Ayrıntıları

Zor bir operasyon olmamakla birlikte kadının mutlaka düzenli şekilde bakım yapması gereken bir ameliyattır. Ortalama 60 dakika süren bu ameliyatta genelde lokal anestezi uygulansa da kişinin talebine göre genel anestezi de tercih edilebilir. Çoğu zaman adet bitimi gibi ameliyat gerçekleştirilir.Kişi hemen normal hayatına dönüş sağlayabilir ancak 3-4 hafta cinsel ilişkiden kaçınmalıdır. İlk gün duş alınmaması tavsiye edilir. 10 gün boyunca da mutlaka ayakta duş yapılmalıdır. Ayrıca hijyene mutlaka önem verilmelidir. Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır. Ameliyat sonrasında dikiş almaya gerek yoktur.Labioplasti ameliyatı ile merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Labioplasti Fiyatları 2022

Labioplasti Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/labiaplasty

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın