Labioplasti (İç Dudak Küçültme) Ameliyatı İzmir

Labioplasti (İç Dudak Küçültme) Ameliyatı İzmir
Labioplasti; Genital bölge ameliyatları estetik ve fonksiyonel amaçlı yapılır. Genital bölgede bulunan iç dudaklar, dış dudaklar, klitoris kadın dış genital üreme organlarıdır.Genital bölgede var olan veya sonradan oluşan herhangi bir sorun kişide özgüven kaybı yaşamasına ve sağlıksız bir cinsel hayat sürmesine neden olabilir. Artık günümüzde sıklıkla uygulanan labioplasti ameliyatı plastik cerrahlar tarafından yapılır.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İç dudaklar bazı kadınlarda yapısal olarak büyük ve dışa doğrudur. Bazen tek taraflı büyüklük ya da belirgin asimetri de şikayet kaynağı olabilir. Gebelikte hormonların etkisiyle biraz daha büyüyebilir. Fonksiyonel olarak sorun teşkil etmese bile estetik açıdan sorun teşkil eder.İç dudak küçültme ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. İç dudak sınırları dış dudaklardan görülmeyecek ölçüde küçültülür ve estetik olarak daha iyi bir görünüm elde edilir. Genital bölge estetik ameliyatlarında sıklıkla yapılan bir uygulama olup toplamda yarım saat süren bir işlemdir.

Dış Dudak Estetiği

Dış dudaklar ihtiyaca olarak ince ise dolgunlaştırılabilir ya da büyük ve kalınsa küçültülebilir. Dış dudak dolgunlaştırma dolgu ve yağ enjeksiyonu ile yapılabilir. Dolgu işlemi ameliyatsız ofis ortamında uygulanabilir. Yağ enjeksiyonu ise ameliyathane şartlarında yapılır. Dış dudak büyütme izsiz bir uygulamadır.Dış dudak küçültme ameliyatı dış dudaklardan doku ve yağ çıkarılarak yapılır. İşlem lokal anestezi veya isterseniz genel anestezi ile yapılabilir. İşlem sırasında ağrı olmaz. Dış dudakların dış kenarında kibar izler kalır.Genital bölge estetik ameliyatları için kişinin 17 yaşını doldurmuş olması bu bölgede estetik ve fonksiyonel problemleri olan hastalar için uygundur.Labioplasti yani iç dudak küçültme ameliyatı ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Labioplasti (İç Dudak Küçültme) Ameliyatı Fiyatları 2022

Labioplasti (İç Dudak Küçültme) Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/labiaplasty

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın