Lazer Lipoliz İzmir

Lazer Lipoliz İzmir
Lazer Lipoliz İzmir; Çağımızda, lazer teknolojisinin kullanım alanı her geçen gün yaygınlaşmaya başladı. Plastik cerrahi alanında da bu teknoloji, iyi sonuçlara ulaşabilmek amacı ile kullamılmaktadır. Bu tercih alanlarından biri de lazer lipolizdir. Lazer lipoliz İzmir de de talep gören bir cerrahi uygulamadır.Genellikle lipoliz operasyonlarında tercih edilen lazer, 980nm dalga boyunda olan diode lazerdir ve uygulanan bölgenin yağ miktarına göre değişik düzeylerde enerji miktarları ameliyat edilecek bölgeye uygulaması yapılır.Böylece var olan yağ dokularını parçalar. Daha sonra liposuction yapılıp parçalanan bu yağlar alınmaya başlar. Ardından cildin alt kısmına uygulanan lazer sayesinde derinin sıkılaşması planlanır. Klasik liposuction ile lazer lipoliz arasındaki en önemli fark, lazer lipolizde elde edilen deri sıkılaşmasıdır. Ancak bu deri sıkılaşması sınırsız değildir.

Lazer Lipolizin Avantaj ve Dezavantajları

Lazer lipolizin de her uygulama gibi kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Lazer lipolizin en önemli avantajı deri sıkılaşmasıdır. Bu nedenle kullanılır. Ancak kullanım alanı belirlenirken doğru hasta seçimi ve doğru ameliyat tekniği seçimi çok önemlidir. Çünkü lazerlerin avantajları kadar dezavantajları vardır.Ülkemiz de lazer uygulamalarının, çok popüler olması lazer lipolize talebi arttırmaktadır. Bu nedenle lazer lipoliz ihtiyacı olmayan hastalar bile bu işlemi talep etmektedir. Ancak lazerim yan etki ve dezavantajlarından zarar görebileceklerini düşünmemektedirler.Lazerin dezavantajı seçici değildir. Sadece yağı parçalamaz vücuttaki diğer dokulara da zarar verir. Bu neden deride yanıklar çöküklükler, yapışıklıklar ve çevre dokuda hasar ve yanık gibi komplikasyonlar sık meydana gelir. Lazer lipolizle oluşan komplikasyonları düzeltmek diğer liposuction teknikleriyle oluşan komplikasyonlara göre daha zordur.

Lazerler Lipoliz İçin Kimler Uygundur?

Lazer lipoliz normal liposuctiona göre avantajları olsa da bir çok dezavantajı da mevcuttur. Maalesef internet ve sosyal medyada lazer lipoliz bir mucizeymiş gibi, yan etki ve riskleri yokmuş gibi pazarlanır.Bu nedenle en iyi liposuction yöntemi lazer lipolizmiş gibi bir yanlış olgu oluşmuştur. Aslında hastaların ihtiyaçlarına ve anatomisine göre en ideal yöntem değişmektedir. Bu nedenle sizin için en iyi liposuction tekniğinin hangisi olduğunu doktorunuza bırakmalısınız.

Lazer Lipoliz İzmir Fiyatları 2022

Lazer Lipoliz İzmir Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.webmd.com/beauty/laser-lipolysis

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın