İzmir Jinekomasti (Erkekte Göğüs Estetiği)

İzmir jinekomasti operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem jinekomasti ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de jinekomasti operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir jinekomasti doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere jinekomasti ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Jinekomasti nedir?

Jinekomasti, erkeklerde dengesiz östrojen ve progesteron hormonlarının salgılanmasından kaynaklı olarak oluşan ve yaygın olarak glandüler dokuda meydana gelen büyümedir. Erkek memesinin anormal boyutta büyümesi olarak kısaca tanımlanabilir. Bazı hastalarda memelerin sadece birinde görülürken bazı hastalarda ise 2 memede birden görülebilir. Erkek ve kadın memesi aynı yapıya sahip olmasına rağmen erkek memesi normal koşullarda büyümez. Çünkü erkek vücudunda yeterli östrojen hormonu bulunmaz. Erkeklerde jinekomasti bebeklik, ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde görülebilir. Büyüme iyi huyludur. Bu yüzden hayati bir endişe yaratmaya gerek olmaz. Erkeklerde fiziki etkisinden çok oluşan görüntü yüzünden çekingenlik, özgüven eksikliği gibi psikolojik etkiler görülür. Kendiliğinden iyileşme ya da küçülme olmaz. Fakat günümüzde medikal yöntemlerle tedavi altına alınabilir. Jinekomasti teşhisi konması için meme, cinsel organ ve karın bölgesinde detaylı bir muayene yapılır. Ardından doktor gerekli görürse bir takım kan testleri ya da mamografi ile de durum kontrolü yapılabilir. 

Jinekomasti tedavisi nasıl yapılır?

Jinekomastinin tedavisi için memedeki büyümenin boyutuna bakılarak bir yol haritası çizilir. Ölçüm içinin meme dokusunun altındaki glandüler dokunun çapına bakılır. Eğer çap 4 cm’den küçük ise herhangi bir müdahaleye gerek duyulmaz. 3 ya da 6 ay sürecek düzenli muayeneler ile süreç ilerler. Eğer dokunun çapı 4 ile 6 cm. arası bir büyüklükte ise hastalara medikal tedavi uygulanır. Uygulanacak olan bu ilaç tedavisi hastanın hormon düzeyine ve yaşına uygun olacak şekilde planlanır. Glandüler dokunun çapı 6 cm’den büyük ise ve hastanın da süregelen şikayetleri var ise o durumda cerrahi müdahale planlanır. Cerrahi operasyon jinekomasti için en kesin ve etkili çözüm yoludur. Cerrahi operasyonda da farklı yöntemler kullanılır. Meme bezi yumuşak ise sadece yağ alma işlemi yeterli olabilir. Sert ve büyük bir doku şeklinde ise meme bölgesinde kesi açılarak doku alınır. 

Jinekomasti riskleri nelerdir?

Jinekomasti için yapılan cerrahi müdahale yapısal olarak meme küçültme estetiği ile hemen hemen aynıdır. Bu sebeple normal bir estetik operasyonun sahip olduğu risklerle aynı durum jinekomasti için yapılan cerrahi müdahalelerde de geçerlidir. Bu tarz cerrahi operasyonlar risk durumu düşük operasyonlar olsa bile yine de hastanın açık ve ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi gereklidir. Jinekomasti ameliyatı sonrası meme bölgesinde kanama ya da ağrı durumlarıyla karşılaşılabilir. Bunun dışında enfeksiyon durumu da söz konusu olabilir. Bu risk durumlarıyla karşı karşıya kalmamak için doktorun önerilerine birebir uyulmalıdır. 

Jinekomasti ameliyat sonrası tavsiyeler

Jinekomasti için cerrahi operasyon yapıldıysa, operasyonun gerçekleştirilme tekniğine göre ameliyat sonrası süreç de farklı şekilde şekillenebilir. Operasyon laser liposuction ya da vaser yöntemiyle gerçekleştiyse iyileşme çok hızlı olacak ve ameliyat sonrası iyileşme süreci de son derece konforlu ilerleyecektir. Meme küçültme şeklinde kesi ile yapılan cerrahi müdahalelerde ise bir tık daha ağrı ve hassasiyet gerektiren bir süreç geçer. Operasyon sonrası aynı gün taburcu olan hasta doktor tarafından verilen ilaçları düzenli kullanmalı ve tavsiyelere harfiyen uymalıdır. İlk 1 ay özellikle ağır bir yük kaldırmamaya, kollara ve göğse ağırlık binmesine sebep olacak aktivitelerden kaçınmaya dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrası operasyon yapılan bölgede ödem ve şişlikler görülebilir. Bu son derece normaldir. Bu durumda bol bol soğuk kompres uygulaması yapılabilir. Soğuk kompres hem ödem ve şişliği azaltır hem de iyileşme sürecini hızlandırır. Ameliyattan 3 gün sonra duş alıp işe geri dönülecek kadar iyileşme gerçekleşebilir. 

Jinekomasti İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de jinekomasti fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bu durum çok sık karşılaşılan bir problem olmadığından uzman kişiler aracılığıyla tedavi büyük önem taşır. Erkek hastalarda, meme bölgesinde kadın tipinde büyümesi problemi jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkmaktadır. Kitlenin aşırı büyüme yaptığı ve meme de sarkmaya neden olduğu durumlarda ise kitle ile deri fazlalığının da çıkarılması gerekmekte ve bu probleminde çözümüyle sorun ortadan kalkmaktadır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de jinekomasti fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

S.S.S.

Jinekomasti Ameliyatı
Erkekte meme büyümesi, meme başının hafifçe belirginleşmesinden kadın memesi benzeri bir oluşum meydana gelmesine kadar geniş bir yelpazede meydana gelebilir. Bu spektrumların hepsinin tedavisi ameliyattır çünkü zannedilenin aksine spor, fitness gibi egzersizlere  ve diyetle jinekomasti düzelmez.  Ameliyat, genel anestezi (narkoz) ile yapılır. Bu ameliyat oluşan memenin büyüklüğüne göre ortalama 1 -2 saat sürer. Memenin büyüklüğü ve içeriğine göre liposuction veya açık ameliyat yapılabilir bazen bu iki durum kombine edilerek kullanılabilir. Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir. Ameliyat sonrasında özel korseler kullanılır. İşe dönüş süresi 2*3 gündür. Ağır fiziksel işlerde bu süre uzar. Erkekte meme büyümesi kadınların aksine erkekleri çok mutsuz eden bir konu. Aslında bu durum çok da zor olmayan bir ameliyatla düzeltilebilmekte ve hastalar ameliyat sonuçlarından çok memnun olmaktadırlar. Bu ameliyatlardan sonra hastaların duyduğu en büyük pişmanlık neden bu ameliyatı daha önce olmadıklarıdır.
Erkeklerde Jinekomasti Neden Olur ?
Jinekomasti Erkek Nasıl Anlaşılır?
Jinekomasti Kas Yaparak Geçer Mi?
Jinekomasti Zararı Var Mıdır?

Diğer Operasyonlar

Meme Büyütme

Her ne kadar halk arasında göğüs dense de tıpta meme sözcüğü tercih …

Meme Dikleştirme

Yer  çekimine bağlı olarak zamanla memelerde sarkma meydana gelir …

Meme Büyütme Ve Dikleştirme

Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı adından da anlaşılacağı gibi  …

Meme Küçültme

Göğüs küçültme estetiğini yani meme küçültme ameliyatı toplumda  …

Bir cevap yazın