İzmir Meme Küçültme Ameliyatı

İzmir meme küçültme operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem meme küçültme ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de meme küçültme operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir meme küçültme estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere meme küçültme ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

İzmir meme küçültme 

Meme küçültme estetiği göğüslerinin büyüklüğünden rahatsız olan kadınların tercih ettiği bir işlemdir. İzmir meme küçültme estetiği konusunda birçok uzman doktorun bulunduğu bir şehirdir. Meme küçültme operasyonu yaptırmayı tercih eden kadınlar genellikle daha profesyonel hizmet alabilmek ve daha tecrübeli doktorlarla çalışabilmek için büyük şehirlere gitmeyi tercih ederler. İzmir meme estetiği denince merkezimiz güvenle hizmet alabileceğiniz bir merkezdir. Uzman ekip ve steril koşullar altında tüm estetik operasyonlar gönül rahatlığıyla gerçekleştirilir. 

Meme küçültme estetiği nedir?

Meme küçültme estetiği tıp dilinde reduction mammaplasty olarak adlandırılır. Meme küçültme operasyonu medikal sebeplerle yapılabileceği gibi sadece estetik amaçlı olarak da gerçekleştirilebilir. Memelerin istenilen boyuttan küçük olması sebebiyle yapılan bu operasyonları son yıllarda sık sık başvurulan müdahalelerden biri olmuştur. Operasyona gerek duyulmasına sebep olan medikal sebepler ise göğüslerin ağırlığının yarattığı sırt ağrıları, göğüs altlarında oluşan yara ve enfeksiyonlar olarak sıralanabilir. Müdahale yaklaşık 2.5 saat ile 4 saat arasında sürebilir. Operasyon esnasında lolipop tekniği denen teknik ile ya da ters T adı verilen teknik kullanılarak memedeki fazla doku ve deri alınır. 

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme estetiği basit şekilde meme ve cilt dokusunda bulunan yağ dokularının alınarak memenin küçültülmesi işlemi şeklinde ifade edilir. 20 yaşından büyük kadınlarda yapılması uygun görülür. Hem fiziksel gelişimin hem de hormonal gelişimin tamamlanmış olması gerektiği için bu yaş sınırlaması vardır. Lolipop kesi yöntemi tercih edilirse meme başından dairesel olarak kesi atılır ve fazlalık deri ve doku buradan alınır. Ters T metodu tercih edildiğinde ise meme altından ters bir T şeklinde atılan kesi aracılığıyla fazlalık olan kısım alınır.  Ameliyat esnasında süt kanallarına herhangi bir zarar gelmemelidir. Operasyon sonra erdikten sonra hem hızlı iyileşme sağlanması hem de oluşacak kanamanın boşaltılması için dren takılır. Hasta 1 gece hastanede kalır. Ertesi gün dren çıkarılıp pansuman da yapıldıktan sonra hasta taburcu edilebilir. 

Meme küçültme estetiği riskleri nelerdir?

Estetik operasyon geçirmeyi düşünen tüm okuyucularımıza her yazımızda risk durumlarından bahsediyoruz. Bazen bu risklerin insanın gözünü korkuttuğunu söyleyenler olabilir. Evet burada sayılan durumların gerçekleşme oranı yüzdelik olarak bakıldığında çok çok düşüktür. Fakat o düşük ihtimaller de gerçekleşebilir. Bu yüzden gerek hekimler gerek bizler bu operasyonlar konusunda tüm ihtimalleri belirtmekle yükümlüyüz. Meme küçültme operasyonunda da karşılaşılabilecek risk durumları diğer estetik operasyonlardan çok farklı değildir. Operasyon sonrası kanama, meme bölgesinde enfeksiyon gibi durumlarla karşılaşılabilir. Meme başında operasyon sonrası his kaybı durumu görülebilir. Nadiren de olsa operasyon esnasında süt kanalları bir zarar görürse süt verme miktarında düşüş olabilir. Uygun ve steril bir ortamda yapılmayan cerrahi operasyonlar çok çeşitli sağlık sıkıntılarına sebep olabilir. 

Meme küçültme estetiği ameliyat sonrası tavsiyeler

Meme küçültme operasyonun ardından en az 3 gün minimum düzeyde hareket edilecek şekilde istirahat pozisyonunda geçirilmelidir. Bu süre için en ideal zaman dilimi 7 gündür. 7. Günden sonra gündelik işlere ve çalışma hayatına geri dönülebilir. Memelerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde iyileşmesi için mutlaka doktor tarafından önerilen sporcu sütyenleri kullanılmalıdır. Antibiyotik kullanımına ve pansuman sıklığına mutlaka doktorun reçete ettiği şekilde uyulmalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon durumuyla karşılaşılabilir. Operasyon sonrası en az 1 ay koşmaktan, yüzmekten, ağır tempolu spordan ve kolları fazla yukarı kaldırmalı aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bu süreçte sigara ve alkol tüketimine de ara vermek sağlık açısından son derece önemlidir.

İzmir’de Meme Küçültme Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de meme küçültme ameliyatları insanların sağlığını büyük ölçüde olumsuz etkileyen bir sağlık problemi olmasından dolayı çok fazla yerde gerçekleştirilebilmektedir. Büyük memeler çok genç yaşlarda güzelmiş gibi gelse de bir süre sonra yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybeder ve sarkmaya başlayabilir. Kilo alıp verme ve gebelikler memelerin daha da büyüyüp sarkmasına ve ortaya kötü bir görüntünün çıkmasına neden olur. Kişi kendini kötü hissetmeye başlar. Büyük memeler kadınların kendisini olduğundan kilolu ve yaşlı hissetmesine de sebebiyet verebilmektedir. Büyük memeler boyun, sırt ve omuz ağrılarına yol açtığı aynı zamanda omurga problemlerine sebep olduğu bilinir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de meme küçültme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

S.S.S.

Meme Küçültme Ameliyatı İçin Kimler Uygundur?

Aşırı büyük memelere bağlı, boyun ve sırt ağrısı olan, meme altında pişik ve mantar problemi olan ve memesinin büyüklüğünden estetik olarak rahatsız olan meme gelişimini tamamlamış (17 yaş üzeri) kadınlar bu ameliyat için uygundur. Eğer hamile kalma, aşırı derecede kilo alma ve verme gibi durumları doktorunuzla paylaşmalısınız. Tüm bunlar ameliyat sonuçlarını etkileyebilir. İzmir meme küçültme estetiği hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Ben Ne Yapıyorum?

Meme Küçültme Ameliyatı İyileşme Süresi Ne Kadardır ?
Meme Küçültme Ameliyatı Kaç Yaşında Olur?
Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?
Meme Küçültmede Dikişler Ne Zaman Alınır?

Diğer Operasyonlar

Meme Büyütme

Her ne kadar halk arasında göğüs dense de tıpta meme sözcüğü tercih …

Meme Dikleştirme

Yer  çekimine bağlı olarak zamanla memelerde sarkma meydana gelir …

Meme Büyütme Ve Dikleştirme

Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı adından da anlaşılacağı gibi  …

Erkekte Meme Estetiği (Jinekomasti)

Erkekte memelerin büyüyüp kadın memesine benzemesine jinekomasti …

Bir cevap yazın

2 yorum

  • Nevin Posted 27.12.2020 in 02:13.

    Merhaba!
    Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatın fiyatını ve ameliyatla ilgili tüm detaylar.

    Nevin