Meme Küçültme Ameliyatı Olmak İçin Nedenler

Meme Küçültme Ameliyatı Olmak İçin Nedenler
Meme Küçültme Ameliyatı, vücut ölçüleriyle orantılı olmayan büyük göğüslere sahip kadınlar, bu ameliyat ile göğüsleri sebebiyle yaşadıkları sorunlardan kurtulabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı talep eden hastaların geneli göğüs ölçülerinden dolayı hem estetik kaygılar yaşamakta hem de konforlu bir yaşam sürememektedir.Konforlu bir yaşamı engelleyen büyük göğüsler hastanın hareket kabiliyetini sınırlamanın yanı sıra birçok sağlık sorunu yaşamasına da neden olmaktadır.Meme küçültme ameliyatı ile vücut tipine  uygun göğüslere sahip olmak hastanın sağlığını tehdit edici etkenleri ortadan kaldırmakta ve arzu ettiği görünüme kavuşarak rahat bir yaşam sürmesini sağlamaktadır.

Sağlık Sorunlarını Düzeltmek

Meme küçültme ameliyatı olmak için başlıca neden büyük göğüslere sahip olan hastaların yaşadıkları sağlık sorunlarını engellemektir. Vücut tipine uygun olmayacak şekilde fazla gelişmiş olan büyük göğüsler bel ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir.Göğüslerinin büyüklüğünden dolayı hastalar göğüslerini taşıyabilmek için öne doğru eğilmekte ve uzun süreli dik durması mümkün olmamaktadır. Vücudun öne doğru konumlanması ve dik durmaması sonucunda boyun, bel ve sırt ağrıları ortaya çıkmaktadır.Ayrıca göğüsler olması gerektiğinden büyük ölçülere sahipse sürtünmeden dolayı göğüs altı bölgelerinde pişikler ve mantar enfeksiyonu oluşmaktadır. Özellikle sıcak havalarda oluşan pişikler zamanla yara oluşumunu tetiklemektedir. Göğüslerin karın üzerine sürekli temasından dolayı ortaya çıkan pişikler aynı zamanda kötü koku oluşumuna da sebep olmaktadır.

Fiziksel Aktiviteleri Yerine Getirmek

Büyük göğüslere sahip olmanın bir diğer dezavantajı ise fiziksel aktivitelerin sınırlanmasıdır. Büyük göğüslere sahip olan kadınlar hareket kabiliyetleri kısıtlanmakta istedikleri şekilde fiziksel hareket edememektedir. Spor esnasında büyük göğüsler istenilen hareketi yapmayı engellemekte, yatarken veya otururken göğüslerin büyük olması sorun yaratabilmektedir.

Kıyafet Seçimi

Göğüslerin vücut tipine uygun olmaması hastanın giyeceği kıyafetleri seçimine de olumsuz şekilde etki etmektedir. Özellikle sutyen askıları göğüslerin ağırlığından dolayı omuzlara baskı yapmakta ve iz oluşturmaktadır.Sutyen askıları kesiği oluşan omuzlarda zamanla yara oluşumları da görülmektedir. Göğüs bedeni büyük olduğu için hastalar diledikleri üst beden kıyafetleri giyememektedir. Bedenine uygun sutyen bulamamaktadır.Hastanın vücut tipine uygun kıyafetler seçebilmesi için göğüslerin uygun ölçüde olması gerekmektedir.

Sosyal Yaşam

Çok büyük göğüslere sahip olan hastaların sosyal yaşantıları olumsuz şekilde etkilenmektedir. Göğüslerin olması gerektiğinden büyük veya sarkık oluşu hastayı psikolojik olarak kötü etkilemektedir. Sürekli olarak göğüslerini saklama gereksinimi duyan hastalarda zamanla özgüven kaybı oluşmaktadır.Psikolojik açıdan olumsuz etkilenen ve özgüven sorunu yaşayan hastalar göğüslerinin estetik görünümünden de memnun değildir. Aşırı büyük göğüslere sahip kişiler maalesef plaj, havuz ve deniz gibi yaz aktivitelerinden mahrum kalabilmektedir.Meme küçültme ameliyatı sayesinde tüm bu olumsuz etkenlerden kurtulmak ve estetik kaygılardan arınmak mümkündür. Göğüslerin eşit büyüklükte, doğru formda, simetrik ve vücut tipine orantılı ölçülerde olması için meme küçültme ameliyatı kalıcı bir çözüm sunmaktadır.Hastanın estetik açıdan arzu ettiği görünüme kavuşması ve yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için meme küçültme ameliyatı oldukça faydalı bir estetik cerrahi operasyonudur.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-breast-reduction-surgery

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın