İzmir Meme Küçültme Ameliyatı

İzmir Meme Küçültme Ameliyatı
Meme Küçültme Operasyonu, toplum arasında sadece estetik bir ameliyat olarak görülür. Ancak işin iç yüzü farklıdır. Çok büyük memeler birtakım ciddi sağlık sorunları ve rahatsızlıklarına neden olur.Bunlar arasında en önemlisi boyun ve sırt ağrısıdır. Özellikle boyun fıtığı varsa, memelerin büyük olması durumu daha da kötüye götürür. Boyun ve omuzda sutyen takılan yerlerde çökmeler de başka bir rahatsızlık nedenidir.Büyük mememler menopoz sonrasında kemik erimesinin de artması ile birlikte kamburluk ve omurgada çökmeye neden olabilir. Bunun haricinde özellikle yaz aylarında geçmeyen meme altı pişikleri ve hijyen problemleri diğer bir sorundur.Kişinin kendine uygun kıyafet bulamaması ve sosyal kısıtlılıklar diğer sık karşılaşılan bir sorundur. Aşırı meme büyüklüğü rahatsızlığı görüldüğü zamanlarda meme küçültme operasyonu uygulanır. Aşırı büyük memeler genel olarak estetik görünmezler ve aynı zamanda sarkık olurlar.Bu problemin çözümü meme küçültme ameliyatıdır. Bu ameliyat sayesinde memeniz küçültülerek sağlık problemleriniz ortadan kalkar. Ayrıca şekil olarak da estetik bir görünüm elde etmiş olursunuz. Meme küçültme ameliyatında mutlaka dikleştirme de yapılır. Yani meme küçülüp daha güzel bir şekil verilirken aynı zamanda dikleştirilir de.

Meme Küçültme Operasyonu Kimler için Uygundur?

17 yaşından büyük ve aşırı meme büyüklüğüne bağlı sağlık problemleri yaşayan bütün kadınlar meme küçültme operasyonu için adaydırlar. Memelerin aşırı büyük olduğu durumlarda gerekirse ameliyat yaşı 16 ya da çekilebilir.

Operasyon

Meme küçültme ameliyatı ile memeleriniz küçülür, toparlanır ve dikleştirilerek estetik bir meme olması sağlanır. Meme küçültme ameliyatları genelde 2.5 ile 3 saat aralığında sürüyor. İşlem esnasında memedeki fazla deri ve doku çıkarıldığı için ince çizgi şeklinde izler kalmaktadır. Ancak bu izler, gerçekleştirilen yönteme bağlı olarak lolipop şeklinde  ya da tarafında ters T şeklinde de yapılabilir.Bu yöntem teknik şekilde olduğu için memelerinizin büyüklüğü, deri kalitesi ve doktorunuzun tercihi ile saptanır. İlk başlarda bu izler belirginken zaman geçtikçe azalmaya başlar. Bütün izler bikinin altında kalır.Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekir. Ayrıca regl döneminde de kanama yatkınlık olduğu için ameliyat önerilmez. Meme küçültme ameliyatından önce 40 yaş altında ki kadınlar meme ultrasonu, 40 yaş üstündekiler ise mamografi çektirmesinde fayda vardır.

Meme Küçültme Operasyonu Fiyatları 2022

Meme Küçültme Operasyonu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/breast-reduction-surgery

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın