PRP Tedavisi İzmir

PRP Tedavisi İzmir

PRP Tedavisi İzmir; Platelet Rich Plasma (PRP), platelet- trombosit hücrelerinden zengin kan anlamına gelir. Kişilerin kendi kanlarından elde edilen trombositler büyüme unsurlarından son  zengindir.

PRP tedavisi İzmir, sivilce, cilt çatlakları, yara izleri, kırışıklık, saç dökülmeleri gibi birçok alanda tercih edilir. İşlemin ardından kırışıklık ve sarkmada gözle görülür bir azalma yaşanır.

PRP Nasıl Yapılır? 

Bireylerden kan alınıp özel tüplere yerleştirilir. Ardından bu tüpler yüksek hızda dönen santrifüj cihazına konularak, platelet hücrelerden zengin plazma elde edilir. Bunun için belli bir hız ve sürede dönmesi gerekir.

PRP kök hücre tedavisi değildir ve trombosit sayısını çoğaltmaya yarar. Cilde PRP yapılması ile cilt kanlanması artar,cilt onarılır ve yenilenir.

PRP Nasıl Uygulanır?

PRP tedavisinde elde edilmiş olan plazma, ciltte problemli olan alana küçük iğneler aracılığı ile uygulanmaktadır. Fraksiyonel radyofrekans ve Fraksiyonel lazerin ardından PRP serumu cilde sürülür.

Böylece PRP açılmış olan gözeneklerden basit bir şekilde emilerek fayda sağlar. PRP tedavisi genellikle 2 ile 4 hafta aralık ile uygulanır.

PRP Tedavisi Sonucu

Bu tedavi yöntemi, cildin kendini yenilemesine dayanmasından dolayı sonucu hemen görmek mümkün değildir. Genellikle PRP tedavisinde sonuçları 2. Ya da 3. Seanstan sonra görülür. Tedavinin ardından ciltte sıkılaşma, kırışıklıklarda azalma, cilt lekelerinde aydınlanma, izlerde azalma ve cilt renginde parlaklık gözlenir.

Eğer uygulama saçlı deriye yapıldı ise, saç kalınlığında artma ve az görülen alanlarda çoğalma yaşanır. Ayrıca saç dökülmesini çoğaltır. PRP tedavisinin kişiye bağlı tedavi olmasından ötürü bir yan etki görülmez. Alerji riski yoktur.

Kişilerde sosyal hayatını etkileyecek herhangi bir görünüm meydana gelmez. İğnelere bağlı olarak ciltte ufak ve geçici kızarıklıklar meydana gelebilir. Yapılacak olan buz kompresi ile bunları azaltabilirsiniz.

PRP Tedavisi İzmir Fiyatları 2022

PRP Tedavisi İzmir Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/prp

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın