Sarkık Yüz Nasıl Toparlanır?

Sarkık Yüz Nasıl Toparlanır?
Sarkık Yüz Tedavisi; Yüz bölgesi sarkması ya da gevşekliği genelde göz kapağı sarkmaları ile gözaltı torbalanmaları ile beraber görünür. Çoğu zaman bu sarkmalara çoğunlukla göz kaş bölgesi düşüklüğü de eklenir. Dahası orta yüz bölgesinde incelmede ve küçülme  gözlemlenir.Yaşın ilerlemesi ile ciltte gevşeme oluşur ve sarkmalar görülür. Bu da yüz bölgesinde negatif ve yorgun görüntü oluşturur. Yüz yanaklardan aşağıya doğru sarkınca yorgun görünüm başlar. Kemikli yüze sahip olanlar ve elmacık kemikleri çıkık kişilerde genellikle sarkma daha az olur. Sarkık yüz tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.Ayrıca yüz bölgesinde gevşemeyi ve sarkmayı oluşturan çevresel unsurlar da vardır. Bunlar; sigara kullanmak, sık kilo alıp verme, dengesiz diş yapısı, aşırı güneşlenme ve solaryum gibi etkenler yüz sarkmasını tetikler. Yüz yaşlanmasının çok hızlı ilerleyen dönemi genelde 40 yaş ve üzeridir.

Yüz Sarkması için Tedavi Yöntemleri

 Yüz sarkmasında en etkili yöntem yüz germe veya yüz toparlama ameliyatlarıdır. Bu ameliyatların en önemli özelliği fazlalık deri çıkarılır. Bununla birlikte yüzün sarkmış olan alt tabakaları toparlanır.  Yüz germe ameliyatlarında kaybedilen hacim yağ enjeksiyonu ya da implantlarla yerine konabilir.

Tedavi Süreci

Yüz germe ameliyatından sonra kişiden kişiye değişen miktarda ödem olur. Sosyal hayata dönüş  en az 15 gündür. Dikişler genelde 5-7 günde alınır. İyi planlanmış yüz germe ameliyatında izler pek belli olmaz. Morluklar geçene kadar güneşten korunmak gerekir. 2-3 hafta baş yüksekte olacak şekilde yatılırsa iyileşme daha hızlı olur.Sarkık yüz toparlanması ile ilgili merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Sarkık Yüz Tedavisi Fiyatları 2022

Sarkık Yüz Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/face-lift

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın