Bacak Estetiği

bacak-estetigi

Bacak Estetiği, Bacak Kalınlaştırma, Kalf İmplantı, Bacak İnceltme

Bacak estetiği olarak bahsedilen kısım vücudun diz ve dizin altındaki kısmını (baldır ve ayak bileğini) tarif eder. İhtiyaca uygun olarak bu bölgelere farklı işlemler ve estetik ameliyatlar uygulanabilir. Bu işlemleri 3 başlık altında anlatacağım.

Diz İçine Liposuction (Liposakşın)

Diz içinde bölgesel yağlanma genç yaşlarda ve kilo fazlası olmayan kadınlarda bile sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu problemin çözümü liposakşındır. Yani bu bölgedeki fazlalık yağlar alınmalıdır. Sadece bu bölgeye müdahale edilecekse lokal anestezi ile bile liposakşın yapılabilir ve ertesi gün işe gidilebilir.

Bacak Kalınlaştırma, Kalf İmplantı

Yapısal olarak ince olan bacaklar implantla veya yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırılabilir. Özellikle baldır bölgesinin daha kaslı görünmesini sağlamak için kalf (baldır ) implantı yapılabilir. Bu işlemde dizin arka kısmından girilerek baldır bölgesine silikon implant yerleştirilir. Giriş yeri diz kıvrımına denk geldiği için iz belli olmaz
Bu ameliyatlar genellikle 1.5-2 saat sürer. Ağrılı değildir. Ameliyat sonrası işe 4-5 gün sonra işe dönülebilir.

Bacağa yağ enjeksiyonu bacak kalınlaştırmanın diğer bir yöntemidir. Yağ enjeksiyonu ile baldır ve ayak bileği bölgeleri kalınlaştırılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma işlemi bazı hastalar için bir seans yeterli olurken daha fazla kalınlaşma isteyen hastalar için iki seans gerekebilir. Yağ enjeksiyonu sonrası ağrılar hafiftir. İşe dönüş 2-3 gün içinde olabilir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltme özellikle baldır ve ayak bileğinde bölgesinde yağlanma (lipödem) olan hastalarda sık yapılan bir işlemdir. Bu aşırı yağlanmaya bağlı bacaklarda kalınlaşma olan hastalarda aynı zamanda da ağrı olur. Bu bölgeye özel uygulanan liposakşın (liposuction) teknikleri ile bacak ve ayak bileği inceltilir. Bu sadece estetik bir görünüm sağlamakla kalmaz, bu ameliyatla bu hastalara ağrılarından da kurtulur. Baldır bölgesi aşırı kaslı olan kişiler için o bölgeye toksin yapılarak incelme sağlanabilir.

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) işlemi vücuttaki fazlalık yağların vakum …

Karın Germe

Plastik Cerrahide abdominoplasty veya diye adlandırılan karın germe …

Popo Estetiği

Kalçalar, her zaman kadın vücudunun çekiciliğini arttıran önemli bir unsur …

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

BBL nin açılımı Brazilian Butt Lift dir. Bu ameliyat aslında yağ …

Kol Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle veya kilo alıp vermekle kolun üst ve iç kısmında …

Uyluk Germe

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bir cevap yazın