İzmir Bacak Estetiği

İzmir bacak estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem bacak estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de bacak estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici. Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir bacak estetiği doktorlarından Candan Mezilli hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır. Bu anlayışla yola çıkarak sizlere bacak estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Diz İçine Liposuction (Liposakşın)

Diz içinde bölgesel yağlanma genç yaşlarda ve kilo fazlası olmayan kadınlarda bile sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu problemin çözümü liposakşındır. Yani bu bölgedeki fazlalık yağlar alınmalıdır. Sadece bu bölgeye müdahale edilecekse lokal anestezi ile bile liposakşın yapılabilir ve ertesi gün işe gidilebilir.

Bacak Kalınlaştırma, Kalf İmplantı

Yapısal olarak ince olan bacaklar implantla veya yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırılabilir. Özellikle baldır bölgesinin daha kaslı görünmesini sağlamak için kalf (baldır ) implantı yapılabilir. Bu işlemde dizin arka kısmından girilerek baldır bölgesine silikon implant yerleştirilir. Giriş yeri diz kıvrımına denk geldiği için iz belli olmaz
Bu ameliyatlar genellikle 1.5-2 saat sürer. Ağrılı değildir. Ameliyat sonrası işe 4-5 gün sonra işe dönülebilir.

Bacağa yağ enjeksiyonu bacak kalınlaştırmanın diğer bir yöntemidir. Yağ enjeksiyonu ile baldır ve ayak bileği bölgeleri kalınlaştırılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma işlemi bazı hastalar için bir seans yeterli olurken daha fazla kalınlaşma isteyen hastalar için iki seans gerekebilir. Yağ enjeksiyonu sonrası ağrılar hafiftir. İşe dönüş 2-3 gün içinde olabilir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltme özellikle baldır ve ayak bileğinde bölgesinde yağlanma (lipödem) olan hastalarda sık yapılan bir işlemdir. Bu aşırı yağlanmaya bağlı bacaklarda kalınlaşma olan hastalarda aynı zamanda da ağrı olur. Bu bölgeye özel uygulanan liposakşın (liposuction) teknikleri ile bacak ve ayak bileği inceltilir. Bu sadece estetik bir görünüm sağlamakla kalmaz, bu ameliyatla bu hastalara ağrılarından da kurtulur. Baldır bölgesi aşırı kaslı olan kişiler için o bölgeye toksin yapılarak incelme sağlanabilir.

Bacak Estetiği İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de bacak estetiği fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır Bacak estetiğinde amaç, kalçalardan ayak bileklerine kadar bacakları daha düzgün, şekilli ve çekici hale getirilmesini sağlamaktır. Bu amaçla fazla olan bölgelerden yağ dokusu alınır, eksik bölgelere eklenmek suretiyle bu işlem gerçekleştirilir. Yağın yetersiz olduğu hallerde bacakları şekillendirmek için silikon protezler ya da dolgu maddeleri eklenerek estetik bir görünüm kazandırılır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Diğer Operasyonlar

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) işlemi vücuttaki fazlalık yağların vakum …

Karın Germe

Plastik Cerrahide abdominoplasty veya diye adlandırılan karın germe …

Popo Estetiği

Kalçalar, her zaman kadın vücudunun çekiciliğini arttıran önemli bir unsur …

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

BBL nin açılımı Brazilian Butt Lift dir. Bu ameliyat aslında yağ …

Kol Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle veya kilo alıp vermekle kolun üst ve iç kısmında …

Uyluk Germe

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bir cevap yazın