İzmir Brezilya Popo Estetiği

İzmir BBL operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem BBL uygulaması fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de BBL uygulaması yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir BBL uygulaması yapan doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere BBL uygulaması öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir ve Neden Bu Kadar Çok Yapılmaktadır?

BBL en temelde liposuction ve yağ enjeksiyonu işleminin kombinasyonudur. BBL ameliyatında vücuttaki özellikle gövde kısmındaki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilmesi yapılır. Klasik olarak karın, bel çevresi ve eğer gerekliyse bacaklar ve vücudun diğer bölgelerindeki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilir. Vücut şekillendirilmesinden kasıt belin inceltilmesi, bel oyuntusunun oluşturulması ve karnın ve inceltilmesidir. Ardından fazlalık yağlar popoya enjekte edilerek popo büyütülerek güzelleştirilir.Popo basen geçişi güzelleştirilir. Bu ameliyatı bu kadar çok talep olmasının nedeni vücut hatlarında çarpıcı bir değişim sağlamasıdır. Liposuction ile belin ve karnın inceltilmesi aynı zamanda poponun hacimlendirilmesi, bel kalça geçişinde kontrast yaratarak vücut şeklini daha da güzel ve kıvrımlı hale getirir.

BBL Nedir?

Büyüyor, yaşlanıyoruz. Aldığımız her yaş bize yepyeni bir armağan. Peki, ya ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma durumuna karşı aldığınız bir B planınız var mı? Şayet yoksa sizler için en iyisi olan BBL ile tanışmanızı öneririz. Evet, BBL Nedir? Dediğinizi duyar gibiyiz. İşte sizler için hazırladığımız kusursuz yanıtlarımız! BBL hem ciltte kırışıklık, çizgi belirtisi ve çökme gibi durumlardan korurken rozase sonucu görülen kızarıklık ve damar tedavisinde, akne ve akne izlerinde, deride ortaya çıkan çatlak ve izlerde de kullanılıyor. Yoğunlaştırılmış atışlı ışık anlamına gelen IPL (BBL) yeni nesil cilt gençleştirme teknolojileri arasında öne çıkıyor. Ek olarak BBL Nedir? Sorusuna falda boyunda ki ışık tedavi yöntemi diyebiliriz. Kalıcılığı cilt tipine göre değişirken, alanında uzman hekimlerce yapıldığında kusursuz görünüm elde edebilirsiniz. Tek bir atış. Kusursuz görünüm. BBL ile gençliğe yeniden “Merhaba!” demeye hazır olun!

BBL Nasıl Yapılır?

Dört mevsim güzel ve dinç görünüme eminim herkes evet diyecektir. Kırışıklıklar ve sarkmalar zamanla ve çevresel faktörler etkisi ile ortaya çıkıp adeta “Ben Buradayım!” dese de; alınması gereken önlemlerimiz yok değil. BBL işlemi ile genç ve sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki, BBL Nasıl Yapılır? BBL, Cildin üst tabakalarına uygulanarak cildi ısıtır ve hedeflenen bölgedeki cilt katmanlarını yavaş yavaş ve kademe kademe emilme suretiyle ışık enerjisi verir. Bu enerji kolajen içeriğini tetikleyebileceği gibi daha sıkı bir görünüm elde edilmesine de olanak sunar. Arası 1’er ay olmak kaydıyla 3 veya 4’er seans olmak kaydıyla uygulanan BBL işlemi, meraklıları için oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Kadın – erkek ayırmadan uygulaması mümkün olan bu işlem nezdinde sıkça sorulan BBL Nasıl Yapılır? Periyodu dâhilinde FDA tarafından dermatolojik etkileri kanıtlandığını belirtmek isteriz.

BBL Riskleri Nelerdir?

Klasik bir ameliyat sürecine dâhil olmadan ve uzman kişilerce yapıldığında kusursuz sonuçlar elde edeceğiniz BBL işleminde de her estetik formda olduğu gibi bazı riskler vardır. Gelin birlikte BBL Riskleri Nelerdir? İnceleyelim. BBL Riskleri Nelerdir? Denildiğinde akla ilk olarak olası bir şekilde cilde uygulanabilecek aşırı ısı ve ışık sonucu deri altı yanma süreci diyebiliriz. Hekimin bu noktada dozu çok iyi ayarlaması gerekir. Ciltte ki sarkma ve kırışıklıkları neredeyse %90’a varan bir azalta formuna yarayan BBL işlemi sonrasında da cilt altında enfeksiyon, deri soyulması ve yanık gibi izlerin meydana gelmesi olasıdır. Yapılması gereken uygulama öncesi kişiden cilt testi almak ve ışığın uygulanacağı yüzeyi sağlıklı belirlemek. Günlük hayatınıza hızlıca başlayacağınız BBL işlemi sonrasında sağlıklı ve dinç görünüm elde edeceğiniz bu süreçte cilt ve renk tonları eşitleniyor, ifadeleriniz ile teniniz anlam kazanıyor.

BBL Ameliyat Sonrası Tavsiyeler

Çiller, karaciğer, yaşlılık ve doğum lekeleri ile Lentigo, damarsal lezyonlar ve epilasyon, sara izleri, akne – sivilce tedavisi dahi birçok alanda kullanılan BBL işlemi sonrasında sizi bekleyen bir tedavi sürecine hazır olmanızı öneririz. Peki, ne yapmalı? BBL Ameliyat Sonrası Tavsiyeler yazımız tam da size göre! BBL Ameliyat Sonrası Tavsiyeler listemize ilk etapta güneşten korunmayı almalıyız çünkü bir leke veya akne gibi direk yüz kısmınızı direk etkileyen formlarda olası güneş yanığının önüne geçmeli ve muhakkak yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısınız. İnce ve kendiliğinden oluşacak kabukları asla koparmamalı, olası germe – sıkma hareketlerinden kaçınmalısınız. Ortalama 2 haftada kendini belli eden tedavi sürecinde cilt renginde koyulaşma meydana gelecektir ama panik yok! Zamanla cilt tonunuz eşitlenecek ve size kalan kusursuz görünümün tadını çıkarmak olacaktır.

Bbl Uygulaması İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de bbl uygulaması fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. BBL estetiği yaşa bağlı olarak veya olumsuz çevre koşullarına maruz kalan cildin yaşlanması durumunda cilde uygulanan ve cildi yenileyen genç bir cilt haline dönüştüren estetik işlemlerden biri olarak karşımıza çıkar. BBL estetiği özel bir cihaz aracılığı ile yapılır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de Bbl uygulamaları fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

S.S.S

BBL Ameliyatı Kaç Saat Sürer ?
Brezilya poposu estetiği ameliyatının süresi liposuction yapılacak alan sayısına ve toplanacak yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Eğer hastanın karın, bel ve sırt bölgesinden yağ alınacak ve bu yağlar popoya enjekte edilecekse ameliyat süresi yaklaşık 4 saat kadardır. Eğer bacak ve kollardan da yağ alınacaksa, ameliyat süresi 5-6 saat kadar sürebilir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılabilir ve hastaların ameliyattan sonra 2 gün hastanede kalmaları gerekir. Ameliyat esnasında bel bölgesindeki yağların olabildiğince alınması ve bel bölgesinin yeteri kadar inceltilmesi gerekir. Ameliyata genellikle karın ve bel bölgesinden liposuction ile yağ toplanarak başlanır. Daha sonra hastaya tekrar pozisyon verilir sırt ve belin alt bölgesinden yağlar toplanır.
BBL Ameliyatı Nasıl Yapılır ?
BBL Kaç Günde İyileşir ?
BBL Yastığı Ne Kadar Kullanılır ?

Diğer Operasyonlar

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) işlemi vücuttaki fazlalık yağların vakum …

Karın Germe

Plastik Cerrahide abdominoplasty veya diye adlandırılan karın germe …

Popo Estetiği

Kalçalar, her zaman kadın vücudunun çekiciliğini arttıran önemli bir unsur …

Kol Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle veya kilo alıp vermekle kolun üst ve iç kısmında …

Uyluk Germe

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bacak Estetiği

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bir cevap yazın