İzmir Kol Germe Ameliyatı

İzmir kol germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem kol germe fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de kol germe yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir kol germe ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere kol germe ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Kol Germe Nedir?

Bizce kol germe ama tıbbi adı Brachioplasty olan ve kol bölgesinde ki sarkma, kırışıklık ile deformasyon durumlarında uygulanan estettik cerrahi operasyonu hakkında tam anlamı ile ne biliyoruz?

Bu noktada bilgi ve donanım sahibi olmak isteyen herkes için Kol Germe Nedir? Sorusuna keyifli yanıtlar vermeye devam ediyoruz. Birkaç ipucu mu? Daha fazlasına hazır olun!

Kol Germe Nedir? Denildiğinde akla hemen kol ve kol bölgesinde ki sarkmalar gelirken aslında süreç direk, koltuk altı ve kol bölümünün tamamını kapsıyor.

Lokal anestezi ile maksimum 1 – 2 saat içerisinde tamamlanan kol germe ameliyatı sonunda aynı gün ece çıkmak mümkünken; ameliyat süresince uygulanan işlemler neticesinde ağrı, sızı, yanma gibi hayatınızı zora sokacak durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Dikişlere yapılan pansuman neticesinde çok daha hızlı iyileşme sürecine girer, zamanla eskisinden daha sıkı ve formuna kavuşmuş kollara sahip olabilirsiniz.

Kol Germe Nasıl Yapılır?

Sıkı, fit ve her bakışta güzel kollar.

Yaz – kış demeden her birimizi cezbetse de evde yapılan klasik yöntemlere dur demeli ve kol germe ameliyatı ile tanışmalısınız. İyi de bu Kol Germe Nasıl Yapılır? Dediğinizi duyar gibiyiz.

Lokal anestezi işlemi sayesinde kolların iç kısımlarından koltukaltına uzanan kesiler yapılarak fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılır.

Çıkarılan yağ dokusu sonrası kol derisi kendini dışarı atar ve deri her iki taraftan da gerilerek dikim işlemi başlar.

Dirsek ve koltuk altı kısmına dek atılan kesiklerin dikim sonrası iz kalmaması için emilebilen dikiş işlemi uygulanır.

Bu sayede Kol Germe Nasıl Yapılır? Diye düşünürken aynı zamanda sıkı ve hızlı bir tedavi sürecine de adım attığınızı düşünebilirsiniz.

Sımsıkı ve fit kollara sahip olmanın farkını yaşamak isteyenlerdenseniz, kol gerdirme ameliyatı yaptırabilir ve güvenle kollarınızı harekete geçirebilirsiniz.

Kol Germe Riskleri Nedir?

Kol germe ameliyatı 2 tipte gerçekleşirken genel ve yaygın olanı lokal anestezi yöntemi olur ama genel anestezi olan seçeneği de mevcuttur.

Her iki şekilde de kusursuz görünüm elde edebileceğiniz gibi elbette aklınızda Kol Germe Riskleri Nedir? Sorusu canlanabilir.

Normal genel anestezi dışında hiçbir riski olmayan kol germe ameliyatlarının, genel anestezi sürecinde ameliyatın eksik-yanlış yapılması sonucu yara ve dikişlerde açılma ve geç iyileşme sorunu ortaya çıkabilir.

Bu bağlamda hekimin donanım ve tecrübesi oldukça önemli olurken, Kol Germe Riskleri Nedir? Denildiğinde akla hareket kabiliyeti ve sosyal yaşama dönüş gelmekte.

Doğru adımlar izlenerek yapıldığında kişiler 1 gün sonra eve dönüşü gerçekleştirir ve kol kısmına takılacak korse sayesinde yavaşta olsa rutin hayatına geri döner.

Kırışan ve sizi aynada mutsuz eden kollarınıza veda edip, yüzünüzü güldüren sonuçlar elde edebilmek için kol germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler

İz kalması, his kaybı ve dikişlerden kaynaklı yaralar. Her biri nasıl da korkutucu duruyor öyle değil mi?

Kol germe ameliyatı yaptırdınız ama asıl süreç tedavi başlangıcı ile başlayacak.

Hızlı ve sağlıklı iyileşme periyoduna adım atmak isteyen herkese Kol Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler!

Kol Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler listemize ilk olarak kol ve omuz kısmını çok şiddetli hareketlerle yormamayı alarak başlayalım. Toparlanma sürecinde olan kol bölgesine darbe almaktan kaçınılmalıdır.

Yaz ise gün ışığından mümkün mertebe uzak durmalı, kış ise kol kısmının üşümesi engellenmelidir.

Olası üşütme durumunda dikişler içten iltihap tutabileceğinden tedavi sürecini uzatabilir, elbette antibiyotikler ile geçecektir ancak var olan hayat formunuza bir tık daha geç başlamanıza sebebiyet verebilir.

İzmir’de Kol Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de kol germe fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır.

Kol Germe özellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığını gidermeye yönelik olarak yapılan bir işlem olarak karşımıza çıkar. Ameliyatta amaç kolu sadece inceltmek değil, aynı zamanda daha gergin bir hale getirmek ve ortaya çıkan görüntüde iyileşme sağlamaktır.

Kol germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir.

İzmir’de kol germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

S.S.S

Kol Germe Ameliyatında İz Kalır Mı ?
Kolun inceltilmesi ve minimal sarkıklıkların giderilmesi esnasında uygulanan liposakşın ve radyofrekans işlemlerinden sonra hastada herhangi bir iz kalması sözkonusu değildir. Fazla cildin alındığı kol germe ameliyatlarında ise kesi yapılan yerlerde ki biz plastik cerrahlar kesileri mümkün olduğunca gizleyebildiğimiz için önden ve arkadan bakışta görünmeyen sadece hastanın kolunu kaldırdığı zaman belli olan ince çizgi şeklinde bir iz kalması söz konusudur. Genellikle zayıf hastalarda yağ depolanması olmaksızın yaşa bağlı gelişen çok minimal sarkıklıklarda laser tedavisi veya radyofrekans ile cildin toparlanması yeterlidir. İzlerin şekilleri ve kalınlıkları hastanın cilt kalitesine, cilt rengine gore değişkenlik gösterse de ortalama 9-12 ay sonar, izler sadece ince bir çizgi halinde görünecektir.
Kol Germe Ameliyatı Zor Mu ?
Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
Kol Germe Ameliyatını Hangi Doktor Yapar ?

Diğer Operasyonlar

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) işlemi vücuttaki fazlalık yağların vakum …

Karın Germe

Plastik Cerrahide abdominoplasty veya diye adlandırılan karın germe …

Popo Estetiği

Kalçalar, her zaman kadın vücudunun çekiciliğini arttıran önemli bir unsur …

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

BBL nin açılımı Brazilian Butt Lift dir. Bu ameliyat aslında yağ …

Uyluk Germe

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bacak Estetiği

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bir cevap yazın