Yağ Enjeksiyonu Neden Çok Yaygın Kullanılmaktadır?

Yağ Enjeksiyonu Neden Çok Yaygın Kullanılmaktadır?
Yağ Enjeksiyonu; Yağ dokusunun vücutta bol miktarda bulunması, kök hücreden çok zengin olması biyolojik dolgu maddesi olarak nitelendirilmesine neden olmuştur. Son zamanlarda çok fazla kullanılan biyolojik dolgu malzemeleri içerisinde çokça tercih edilen ve kişinin kendi yağ dokusu olmaktadır.Bu yöntem sayesinde bel, karın ve uyluk yerlerinden alınan yağ dokuları ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilir. Bu sayede elmacık kemiği, çene ucu, dudak gibi bölgelerde dolgunluk oluşturulur. Yüzdeki kırışıklıkların azaltılması için derin çizgilerin içine yağ enjeksiyonu yapılır.Yağ enjeksiyonları, deneyimli kişiler tarafından ve hastane ortamında yapıldığı takdirde güvenilir bir yöntemdir. Yağ enjeksiyonları diğer estetik ameliyatlar ve yüz germe operasyonları ile beraber uygulanabilen bir yöntemdir.

Yağ Enjeksiyonu Neden Bu Kadar Yaygınlaştı?

Yağ enjeksiyonlarının çok fazla tercih edilmesinin nedeni cerrahi kesi ile dikiş olmadan yapılabilmesidir, yani izsiz bir işlemdir. Ağrılı bir işlem değildir. Yağ alınan yerlerde hafif sızılar olur. Ameliyat olan kişileri sosyal ortamdan uzaklaştırmaz ve uzun süren pansumanlara gerek duyulmaz.Kişiler ameliyattan 5 gün sonra sosyal hayatlarına geri döner. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve yağ enjeksiyonu tekniğinin mükemmelleştirilmesi sayesinde yağ enjeksiyonun başarısı çok artmıştır. Alerjik reaksiyon göstermemesi,  aynı zamanda onarıcı etkisinin olması ve kalıcı olması kullanımını daha da yaygınlaştırmıştır.

Yağ Enjeksiyonunun Önemi

Son yıllarda yüz güzelliğinde hacim ve dolgunluğun önemi bilimsel çalışmalarla ortaya kondu. Yüz yaşlanmasının önemli bir parçası ise yaşlanmayla meydana gelen hacim kaybıdır.Bu nedenlerle yağ enjeksiyonu yüz gençleştirme ve yüz güzelleştirme ameliyatlarında çok sık kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonlarının kalıcı olması, alerjik reaksiyon gelişmemesi ve bol miktarda olması dolgulara göre önemli avantajlarıdır. Yağ alınan yerlerde incelme bir diğer avantajıdır.Yağ enjeksiyonu ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2022

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/surgical-fat-transfer

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın