Yanak Dolgusu İzmir

Yanak Dolgusu İzmir

Yanak Dolgusu; Herkes tarafından kabul görmüş olan güzellik anlayışında dolgun yanaklara sahip olmak sağlıklı, canlı ve genç bir görünümü ifade etmektedir. Yapısal veya yaşlanmaya bağlı olarak zayıf ve çökük yanaklara sahip olan hastalar sahip oldukları görünümden memnun olmayabilir.

Zayıf ve çökük yanaklar sağlıksız bir görünüm oluştururken kişinin olduğundan daha yaşlı ve sürekli yorgun görünmesine de sebep olmaktadır. Yanaklara hacim vererek yüz şekli ile orantılı dolgun bir görünüm oluşturmak için yanak dolgusu yapılmaktadır.

Yanak dolgusu ameliyat gerektirmeyen kısa süreli ve oldukça kolay bir estetik uygulamadır. Yanak dolgusu  ağrısız bir uygulama olup, uygulamadan hemen sonra günlük hayatına döner.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu ameliyatsız bir uygulamadır ve sonuç uygulamadan hemen sonra ortaya çıkmaktadır. İlerleyen ilk bir iki hafta dolgu hacimlenerek daha da güzel hale gelmektedir. ana Hyalüronik asit derinin ve derialtı dokudaki hücreler arasında bulunan ana maddelerden biri olup yıllar geçtikçe yaşlanmaya bağlı miktarı azalmaktadır.

Hyalüronik asitten oluşan dolgu malzemesi yüz bölgesinde ihtiyaç olan yerlere enjekte edilebilmektedir. Yanaklar için de aynı enjeksiyon uygulaması yapılarak yanakların da hacimlendirilmesi mümkündür.

Yaklaşık 15 dakika süren yanak dolgusu uygulaması ağrısız bir işlemdir. Uygulama öncesi yanak bölgelerine sürülen anestezi içerikli kremler yanakların uyuşmasını dolayısıyla ağrı ve acı hissinin oluşmasını engellemektedir. 15 dakikalık uygulama ardından yanakların görünümündeki değişim hemen fark edilebilmektedir.

Yanak Dolgusunun Etkileri

Yanak dolgusu hacimsiz ve orantısız yanaklara sahip olan hastalar için uygulanan oldukça pratik bir estetik uygulamadır. Dolgu enjeksiyonu sırasında yanak yüzeyi geriye doğru gerdirilerek yanak bölgesi kaldırılır.

Kaldırılan yanaklara dolgu enjeksiyonu ile dolgun ve orantılı yanak görünümü elde edilmektedir. Dolgun ve orantılı yanaklara sahip olmak için uygulanan dolgu enjeksiyonu aynı zamanda yüzün kontürlenmesi için de kullanılan bir yöntemdir.

Yanak dolgusu yaptırmış hastanın yeni estetik görünümü sayesinde daha canlı ve dinç bir surat ifadesi oluşmaktadır. Canlı ve dinç görünmek kişiyi olduğundan daha genç ve oldukça sağlıklı göstermektedir.

Yanak dolgusu ihtiyacı olan doğru kişilere uygulandığında kişiyi en çok güzelleştiren uygulamaların başında gelir. Yanak dolgusu orantılı yüz hatları oluşturmak ve yüze canlılık kazandırmak amacıyla yapılan estetik uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2022

Yanak Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/cheek-fillers

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın