Göz Kapağı Estetiği

goz-kapagi-estetigi

Göz Kapağı Estetiği

Güzel göz kapakları genç ve zinde bir görünüme sahip olabilmenin ilk şartıdır. Göz kapaklarının ideal şekil ve pozisyonda olmaması, sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermekle beraber bazen de öyle olmadığınız halde uykusuz, yorgun ve mutsuzmuş gibi gösterebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağının sarkması genellikle üst göz kapağı estetik ameliyatlarına başvuran kişilerin en sık şikâyetidir. Bu sarkmanın miktarı tabi ki kişiden kişiye değişir ancak değişmeyen şey bu deri fazlalığının yaş ilerledikçe artmasıdır. Bu deri fazlalığına bağlı sarkma miktarı arttıkça oluşturduğu problemler de büyür. Hafif deri fazlalığı,  göz kapağı kıvrımını silerek bir yaşlılık belirtisi oluştururken, biraz daha fazla sarkıklık ise makyaj yapmayı da engeller. Daha ileri durumlarda bu sarkık deri adeta gözün önüne düşerek görüş alanını engeller. Bu durumda problem estetik bir problemin ötesine geçip fonksiyonel bir boyut da kazanmış olur. Bu sarkan deri gözün önüne gelmesin diye kişi farkında olmadan kaşlarını kaldırır. Bu devamlı kaş kaldırma hali alında giderek derinleşen kırışıklara neden olur. Ayrıca farkında olmadan da kişiyi çok yorar.

Bazı genç hastalarda deri fazlalığı olmadan yağ dokusunun fazlalığı ve veya fıtıklaşması sonucu göz kapaklarında torbalanmalar  olabilir. Göz kapağındaki yağ dokuları ince bir zar tarafından kendi bölmesinde tutulur. Bu zarımsı doku zayıflayınca bu yağlar dışarı doğru pörtlemiş gibi görünür. Yaş ilerlemesine bağlı olarak da görülebilen bu durum kişiler tarafından göz kapaklarımda torbalanma oluştu diye belirtilir. Genellikle yaşlı hastalarda üst göz kapağını kaldıran mekanizmalardaki zayıflamaya bağlı üst göz kapağında düşme meydana gelebilir. Üst göz kapağı ameliyatı yapılırken bu mekanizma da onarılabilir.

Üst Göz kapağı Estetik Ameliyatı

Bu ameliyat lokal anestezi eşliğinde yapılır. Kişiye özgü problem oluşturan kısımlara uygun müdahaleler yapılır. Kesi göz kapağı kıvrımına oturtulduğu için iz belli olmaz. Kişinin ihtiyaçlarına göre ideal sonuç almak için kaş kaldırma, endoskopik veya açık alın germe ve şakak germe,  yağ enjeksiyonu işlemleri ile kombine edilmesi gerekebilir. Bu konuda cerrahınızın önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederim.

Sadece üst göz kapağı ameliyatı yapılacak ise yapılan işlemlere bağlı olarak  süre 45 dk ila 1.5 saat arasında değişebilir. Ameliyat sonrası aynı gün evinize gidebilirsiniz.

Üst Göz kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası
Alt Göz Kapağı Estetiği
Alt Göz Kapağı Estetik Ameliyatı
Alt Göz kapağı Estetik Ameliyatı Sonrası
Çekik Göz Oluşturma (Ameliyatı)

Yüz Germe

Yıllar ilerledikçe sigara, güneş, stres gibi iç ve dış etkenler nedeniyle  …

Boyun Germe

Boyun yüzümüzün devamı olup yüz güzelliğinin çok önemli  …

Orta Yüz Germe

Orta yüz germe veya orta yüz asma, elmacık bölgesinin üzerindeki  …

Alın Germe

Yüz yaşlanması esnasında en çok değişime uğrayan bölgelerden biri …

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan alınan yağların bir takım …

Dudak Büyütme Estetiği

Dudak Büyütme estetiği ile ilgili açıklama gelecek …

Kepçe Kulak

Kulak estetiği ile ilgili problemlerin başında ”kepçe kulak” gelir. Kulak …

Bir cevap yazın