İzmir Orta Yüz Germe

İzmir orta yüz germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem orta yüz germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de orta yüz germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir orta yüz germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere orta yüz germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Orta Yüz Germe Nedir?

Yüz yapısı yer çekimi ve çevresel faktörler nezdinde sarkma, torbalanma ve kırışma sürecine girer. Zamanla karşı karşıya kalınan bu durum kadın – erkek fark etmeksizin aynada ki bizi üzer ve mutsuz eder. Peki, ne yapabiliriz? Evde uygulanan klasik ve işe yaramayan yöntemlere son vererek yüz hatlarımıza adeta gençlik iksiri uygulamaya ne dersiniz? Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ama detaylarına pek de hâkim olamadığımız ve sıkça sorulan Orta Yüz Germe Nedir? İşleminden bahsetmek isteriz. Orta yüz germe işlemi göz kapağı, yanak, elmacık kemikleri ve ağız çevresini birebir etkileyen çizgilerin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan bir uygulama olurken, kişinin daha genç görünmesini sağlar. “Orta Yüz Germe Nedir?” sorusuna ek olarak klasik yüz gerdirme operasyonlarına nazaran sürecin ağrısız ve acısız tamamlandığını da söyleyebiliriz. Kendiniz için bugün adım atmaya ne dersiniz?

Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Tıpta bilinen adı Mid-face Lift olan orta yüz germe işlemi, orta yaşlarına gelen kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği bir formken, “Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?” sorusu da akıllarda merak uyandırmaya başladı. Orta Yüz Germe işlemi, 2 ayrı yelpazede incelenebilmekte. Ya göz kapağı ameliyatı sırasında alt kapakta ki keşiden yapılır ya da saçlı deriden yapılan bir kesi sonucu endoskopik olarak yapılır. Her 2 yöntem de kemik zarının alt veya üst bölgeleri üzerinden gerçekleşebilir. 3 – 4 milimetrelik kameralar kullanılarak tamamlanan işlemde deri altına girilir. Ortalama 4 ila 6 saat arasında süren operasyon sonucu kişiler olduğundan daha genç, dinç ve dinamik hissetmeye başlıyorlar.  Tabi ki Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır? Formuna başka açılardan da yanaşmak gerek. Kapalı bir işlem olan orta yüz germe işlemi sonucunda yorgun ifadeniz tamamen silinecek, yüzünüze bahar gelecek.

Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?

Her operasyonun tıbbi açıdan riski yok denecek kadar olsa da muhakkak vardır. Elbette orta yüz germe işlemini yaptırmak isteyen kişilerde otomatik olarak “Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?” sorusunu sorabiliyorlar. Kanama, enfeksiyon, dikiş reaksiyonları, yara ayrışması gibi komplikeler meydana gelebilir. Elbette bu işlemlerin en minimal seviyede olması için ilgili hekimin tecrübesi ve donanımı büyük rol oynarken, Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir? Formuna mutlaka ameliyatta yüz sinirlerinde ve kaslarında yaralanmalar oluşabileceği ve doku dolaşım bozuklukları ile doku kayıpları olabileceği bilgisi eklenmelidir. Geniş, kabarık veya dikkat çekici yara izlerinin meydana gelmesi ise tamamen kişinin cilt tipi ile orantılı olduğundan herkeste aynı süreç yaşanır denilemez. Özenli planlama ve doğru doktor kontrolü sonrası tüm bu reaksiyonlar tamamen son bulabilir. İlgili hekimlerce belirlenen risk faktörleri sonucu hasta bilgilendirilir ve karşılıklı onay doğrultusunda işlem başlatılır.

Orta Yüz Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler

Var olan anatomik sorunları ortadan kaldırmak ve hayatın standart akışına ayak uydurmaya kaldığınız yerden devam etmek için Orta Yüz Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler almanızda fayda var! Orta Yüz Germe Ameliyat Sonrası Tavsiyeler, hem yaşanan ameliyat süreci sonrası yüz ve yüz hatlarında oluşan morluk, şişkinlik ve tahriş durumlarını en minimale indirerek moral – motivasyonu sağlamanızda, hem de günlük rutinlerinizi yeniden rahatça yapmanıza olanak sunar. Asla aksatılmaması gereken rutin doktor kontrollerinizi ihmal etmemeli, mümkün mertebe güneş ışınlarından uzak durmalı ve yüz kısmınızı olası darbelerden sakınmalısınız. Ortalama 48 saat içerisinde yüzünüzde oluşan ağırlık hissinin de zamanla geçeceğini bilmenizi isteriz.

Bu yöntem özellikle yorgun görünme şikayeti olan hastalara da zinde bir görünüm kazandırır. Uygun genç hastalar, orta yüz germe veya asma ile daha oval ve çekici bir yüze sahip olabilirler. Orta yüz askı ameliyatı genç hastalarda güzelleştirme amacı ile kullanılır, ilerleyen yaşlarda ise genç ve zinde bir görünüm elde etmek için kullanılır.

İzmir’de Orta Yüz Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir orta yüz germe fiyatları pek çok yere göre daha uygun fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir. Orta yüz burnun kenarlarındaki oluk, dudak kenarlarının yatay hizası ve gözümüzün dış sınırından aşağı çizilerek ortaya çıkan bölüme verilen isimdir. Orta yüzün sarkması her zaman yaşlanma ile ortaya çıkmamakta bazı durumlarda ise anatomik nedenlerden kaynaklı ortaya çıkabilmektedir. görünür.  Orta yüz germe için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem kişinin tercihine ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de orta yüz germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

S.S.S

Orta Yüz Gerdirme Kalıcı Mı?
Endoskopik orta yüz germe işlemlerinin sonuçları kalıcıdır. Hastanın yaşı ilerledikçe yüzde bir miktar sarkma olur, ancak eski haline gelmez. Yağ enjeksiyonları göz çevresinde ve orta yüzde kalıcı sonuçlar verir. Burun ve dudak çizgileri için sıklıkla tekrarlanması gerekmektedir. Ancak yağ enjeksiyonları dolgu özelliklerinin yanı sıra içerdiği diğer kök hücreler sayesinde yüz de kalıcı bir gençleşme ve tazelenme yaratır. Silüet askıların etkisi ise kişinin cilt yapısına bağlı olarak birkaç yıl sürmektedir. Etkisi gittiğinde yeni ipe ihtiyaç duyulmadan, daha önce takılan ipler tekrar gerdirilerek kullanılabilmektedir. Orta yüz germe ameliyatı ise aynı burun estetiği, çene ilerletme vb. ameliyatlarında olduğu gibi yüzün şeklinde kalıcı ve yapısal bir değişim oluşturur. Bu açıdan bakıldığında orta yüz germe ameliyatı bir gençleşme ameliyatından ziyade bir güzelleşme ameliyatı da denilebilinir.
Orta Yüz Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
Orta Yüz Germe Kaç Günde İyileşir?
Orta Yüz Germe Kaç Yaşında Yapılmalı?
Orta Yüz Germe Nedir?

Diğer Operasyonlar

Yüz Germe

Yıllar ilerledikçe sigara, güneş, stres gibi iç ve dış etkenler nedeniyle  …

Boyun Germe

Boyun yüzümüzün devamı olup yüz güzelliğinin çok önemli  …

Göz Kapağı Estetiği

Güzel göz kapakları genç ve zinde bir görünüme sahip olabilmenin ilk …

Alın Germe

Yüz yaşlanması esnasında en çok değişime uğrayan bölgelerden biri …

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan alınan yağların bir takım …

Dudak Büyütme Estetiği

Dudak Büyütme estetiği ile ilgili açıklama gelecek …

Kepçe Kulak

Kulak estetiği ile ilgili problemlerin başında ”kepçe kulak” gelir. Kulak …

Bir cevap yazın