İzmir Yüz Germe

yüz germe ameliyatları hakkında

İzmir Yüz Germe Ameliyatı Hakkında

Yüz germe ameliyatı, yüz gençleştirme, ameliyatsız yüz germe, vs. kimler için gereklidir?

Yüzümüz dış dünya ile etkileşim kurmamızı sağlayan en önemli organımızdır.  Aynı zamanda aynaya baktığımızda gördüğümüz görüntü iç dünyamızı da etkiler. Bu nedenle yüz güzelliği hem iç hem de dış dünya ile ilgilidir. İzmir yüz germe fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Yıllar ilerledikçe sigara, güneş, yerçekimi, stres gibi iç ve dış etkenler nedeniyle hepimizin yüzünde belli oranlarda yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Herkesin yaşlanma süreci kendine özgü olup aşağıda belirteceğim sırayla ortaya çıkan belirtiler tam olarak uymayabilir ama sıralama kaçınılmaz şekilde benzer.

Bu belirtiler 20 li yaşların sonlarında ince kırışıklıklar, yüzümüzde yeni lekelerin ortaya çıkması, alt göz kapağımız alt iç tarafındaki çukurun derinleşmesi şeklinde özetlenebilir. İlerleyen yıllarda 30 lu yaşların ortaları ve sonlarına doğru yüzümüzdeki çizgilerin derinleşmesi, kaz ayakları mimik çizgilerinin çoğalması, kaşlarımızın ve yanaklarımızın aşağıya doru inmeye başlaması olarak özetlenebilir. 40 lı yaşların sonlarına doğru ve daha ilerleyen yıllarda kaşlarda inme ve göz kapaklarında sarkıklıkların oluşması, yanak ve çene bölgesinde sarkmalar, çizgilerin iyice derinleşmesi, dudak çevresinde kırışıklıkların oluşması, gıdının belirginleşmesi, boyunda bantlar oluşması ve yüzün dolgunluğunu kaybetmesi şeklinde meydana gelir.

Yaşımız ilerledikçe özellikle 45 li yaşlarla birlikte yüzde ve yanaklarda sarkıklıklar, deri fazlası, gıdının belirginleşmesi, boyun derisinde gevşeklikler artmaya başlar.  Hafif yaşlanma belirtileri ve ince çizgiler ameliyatsız uygulamalar ile düzelirken, deri fazlası ve sarkıklıkların fazlalaşması ancak İzmir yüz germe ameliyatı ile düzelir.

Aşağıda anlatacağım yüz gençleştirmedeki yardımcı yöntemler daha hafif yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılır ve kesinlikle İzmir yüz germe ameliyatının alternatifi değildir. Ayrıca yüz germe ameliyatlarına ek ve yardımcı olarak da kullanılır. Eğer yüzünüzde yaşlanmaya bağlı belirtiler iyice oturduysa ve sizi rahatsız ediyorsa  bu durumda  yapılabilecek en iyi şey yüz germe ameliyatıdır.

Neden Yüz Germe Ameliyatı Olmalıyım?

Günümüzde yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek için birçok yöntem mevcuttur. Bu kadar çok yöntem olması birçok kişide kafa karışıklığına yol açabilir. Bu yöntemler temelde ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemler olarak ikiye ayrılır.

Günümüzde birçok basit uygulama ve  ameliyatsız yüz germe yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çok yaygın olması ve agresif pazarlanmaları kafa karışıklığına yol açmaktadır. Bu yönteml er botilinium toxin  yüz dolgusu, mezoterapiler, iple yüz germe, ameliyatsız yüz germe (ultera) vb pek çok uygulamayı kapsar. Ancak bu uygulamalar kesinlikle yüz germenin yerini tutamayacaktır. Bu noktada bu kadar çok ameliyatsız yöntem varken yüz germe ameliyatını neden olmalıyım sorusu daha da önem kazanmaktadır. Yüz germe ameliyatında en önemli şey tedavinin kişiye özel olması ve kalıcılığıdır.

Her yöntem her hasta için genellikle uygun değildir. Özellikle yanaklarda sarkma, deri sarkıklığı, gıdıda belirginleşme ve boyunda gevşeklik olan kişiler yüz germe ameliyatından fayda görürler. Ameliyatsız yöntemlerin dezavantajı, deri fazlalıklarından kurtulmanızı sağlamaz. Ayrıca yüzdeki derialtı dokulardaki sarkma ve gevşekliğe yeterince düzeltme sağlamaz. Ameliyatsız yöntemlerin bir diğer önemli dezavantajı da kalıcı olmamasıdır. Bu yöntemlerin birçoğunun kalıcılığı 6 ay civarıdır. Bazıları ise nadiren 1-2 yılı bulabilir. Ameliyatsız yöntemlerin bir diğer dezavantajı da fiyattır. Bu yöntemlerin kalıcılığı da düşünülerek hesaplandığında yüz germe ameliyatları çok daha etkili ve ücret olarak daha uygundur.

Genellikle yüz germe ameliyatları 40 yaşın üzerindeki hastalara uygulanır. Yüz germe ameliyatı için uygun adaylar daha çok yüz ve boyunda gevşeklik, sarkıklık  ve deri fazlası olan adaylardır.  Özellikle kilo verme sonrası yüzde sarkıklıkları olan hastalar yüz germe için daha uygundur. Bu sarkıklıklar ve gevşeklikler ameliyatsız yöntemlerle düzelmez.

Yüz germe çok geniş yelpazede yapılan işlemlere verilen genel bir isimdir. Birçok farklı teknik kişinin ihtiyacına uygun olarak farklı bölgelere (alın, boyun vs)  uygulanır. Yapılan işlemlere ve kullanılan tekniklere bağlı olarak ameliyat süresi değişir.  Yüz germe ameliyatları mutlaka kişiye özel planlanmalıdır. Bu ameliyatlar planlanırken kişinin ihtiyacına göre bu bölgelerden bazıları veya tamamı hedef alınır. Her hastanın yüzünün  ihtiyaçları farklıdır. Hastaların yüzlerinin özelliklerinin dikkate alınması ameliyatın başarısını  sağlayan en önemli faktördür.

Kesiler doğal vücut kıvrımlarına  ve saç çizgisine yerleştirilir, böylece izlerin belli olmaması sağlanır. Ameliyat sedasyon  (anestezi doktoru tarafından verilen sakinleştirici ilaçlar) eşliğinde lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.

Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme)

Yüz Germe Ameliyat Sonrası

Yüz Gençleştirmede Yardımcı Yöntemler

Bu içeriği oylayarak geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

İzmir Yüz Germe Sıkça Sorulan Sorular

Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?

Yüz germe ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Yüz gençleştirme yöntemleri arasında en kalıcı sonuçlar yüz germe ameliyatı ile elde edilir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki yüz germe ameliyatı zamanı durdurmaz. Ameliyat sonrası yaşlanma süreci devam etmektedir. Bu nedenle bir çok doktor ve hasta tarafından yüz germe ameliyatının süresi 10 yıl kabul edilir. Bu süre aslında kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kişilerde bu süre daha kısayken, bazı hastalar yüz germe ameliyatının faydalarından ömür boyu yararlanır. Ameliyatın kalıcılığını belirleyen faktörler arasında deri yapısının kalitesi, yaşam şekli, sigara kullanıp kullanmadığı, ameliyat olduğu yaştır. Erken yaşlarda ameliyat olanlarda ameliyatın kalıcılığı daha fazladır. Bütün bu nedenlerle ameliyatın kalıcılığı kişiler arasında farklılık gösterir.

Yüz germe ameliyatının yaşlanma sürecine etkisi nedir?

Yüz germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?

Yüz germe ameliyatından sonra iz belli olur mu?

Yüz germe ağrılı bir ameliyat mıdır?

Yüz germe ameliyatı tekrar yapılabilir mi?

Yüz germe ameliyatı ile ne kadar gençleşebilirim?

Yüz germe ameliyatı planlaması nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatı hangi durumlarda uygulanır?

Kaç yaşında yüz germe ameliyatı olmalıyım?

Yüz Germe Ameliyat Sonrası

Yüz germe ameliyatının iyileşme süreci nasıldır?

Yüz ve Boyun germe ameliyatları aynı anda yapılabilir mi?

Boyun germe ameliyatlarının iyileşme dönemi nasıldır?

Bir cevap yazın

24 yorum

 • Taner Posted 01.01.2021 in 07:22.

  43 yaşında ama 47 yaşında gösteren biriyim bu durum beni çok rahatsız ediyor kalıcı yüz gerdirme yaptırmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

  • Op. Dr. Candan Mezili Posted 07.01.2021 in 08:22.

   Merhaba Taner bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Elif Posted 05.02.2021 in 07:14.

  Merhabalar, yeriniz izmir’de mi? Ben de yüz germe ameliyatı olmak istiyorum izmir’de değilim ama gelebilirim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:42.

   Merhaba Elif Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Semiha Posted 05.02.2021 in 07:22.

  merhabalar, 49 yasindayim ama 55 gibi gosteriyorum. Yüz germe yaptırtmak istiyorum ama bütce ayarlamam gerekiyor.. yüz germe fiyatlarınız ne kadarr?

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:42.

   Merhaba Semiha Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • emrecan Posted 05.02.2021 in 07:26.

  Selamlar hocam. Yüz gençleştirme hakkında birkaç makalenizi okudum. Açıkçası ameliyat olmama sebep olan son nokta yazılarınızdı. Yeriniz sanırsam karşıyaka’da. En kısa sürede randevu alıp, yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Hayırlısı diyelim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Emre bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Yıldız Posted 05.02.2021 in 07:29.

  30 yaşındayım ama herkes çok yaşlı gösterdiğimi söylüyor gençleştirme uygulaması yaptırmak istiyorum. yüz germe ameliyatı oluyor galiba en uygunu. fiyatları ne kadar, ek olarak izmir karşıyaka’da oturuyorum ben de, randevu nasıl alabilirim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Yıldız Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Deniz Posted 05.02.2021 in 07:39.

  Selamlar öncelikle yüz germe ameliyatı ne kadar gençleştirme sağlıyor? onu öğrenebilirsem süper olur. ek olarak fiyatları ne kadar? yeriniz izmir’de sanırsam ben de izmirdeyim fiyatlar uygunsa bu ay ameliyat olmayı düsünüyorum…

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Taner bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.