İzmir Yüz Germe Ameliyatı

İzmir yüz germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem yüz germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de yüz germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir yüz germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere yüz germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Yaşımız ilerledikçe özellikle 45 li yaşlarla birlikte yüzde ve yanaklarda sarkıklıklar, deri fazlası, gıdının belirginleşmesi, boyun derisinde gevşeklikler artmaya başlar.

Hafif yaşlanma belirtileri ve ince çizgiler ameliyatsız uygulamalar ile düzelirken, deri fazlası ve sarkıklıkların fazlalaşması ancak İzmir yüz germe ameliyatı ile düzelir.

Aşağıda anlatacağım yüz gençleştirmedeki yardımcı yöntemler daha hafif yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılır ve kesinlikle İzmir yüz germe ameliyatının alternatifi değildir.

Ayrıca yüz germe ameliyatlarına ek ve yardımcı olarak da kullanılır. Eğer yüzünüzde yaşlanmaya bağlı belirtiler iyice oturduysa ve sizi rahatsız ediyorsa  bu durumda  yapılabilecek en iyi şey yüz germe ameliyatıdır.

Bu belirtiler 20 li yaşların sonlarında ince kırışıklıklar, yüzümüzde yeni lekelerin ortaya çıkması, alt göz kapağımız alt iç tarafındaki çukurun derinleşmesi şeklinde özetlenebilir.

İlerleyen yıllarda 30 lu yaşların ortaları ve sonlarına doğru yüzümüzdeki çizgilerin derinleşmesi, kaz ayakları mimik çizgilerinin çoğalması, kaşlarımızın ve yanaklarımızın aşağıya doru inmeye başlaması olarak özetlenebilir.

40 lı yaşların sonlarına doğru ve daha ilerleyen yıllarda kaşlarda inme ve göz kapaklarında sarkıklıkların oluşması, yanak ve çene bölgesinde sarkmalar, çizgilerin iyice derinleşmesi, dudak çevresinde kırışıklıkların oluşması, gıdının belirginleşmesi, boyunda bantlar oluşması ve yüzün dolgunluğunu kaybetmesi şeklinde meydana gelir.

Yüz germe nedir?

Yüz germe, yaygın olarak estetik amaçlı olarak yapılmasıyla bilinen fakat aslında sağlık sebepleriyle de gerçekleştirilebilen bir cerrahi operasyon çeşididir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir operasyon olsa da son yıllarda yüz germe estetiğini tercih eden erkek hastaların sayısında da bir hayli artış gözlenmiştir. Genellikle belirli bir yaştan sonra yüzde meydana gelen sarkmalar ve deride yaşanan gevşemelerin toparlanması amacıyla yaptırılan bir estetik müdahale olan yüz germe estetiği uzman ellerde yapıldığında çok güzel sonuçlar verir.  

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyatsız yüz germe adı altında yapılabilen bazı ufak müdahaleler dışında yüz germe estetiği cerrahi bir müdahale şeklinde yapılır. Hasta adaylarının yüzlerinin görünüşünden duydukları rahatsızlık sebebiyle doktora başvurmaları sonucunda yapılan ön muayene ve görüşmelerin ardından yüz bölgesinde sarkma ve yüz derisinde gevşeme tespit edilirse hasta cerrahi operasyona uygun demektir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem seçenekler artmış hem teknolojik ekipman imkânı çoğaldığı için maliyetler düşmüştür. Bu sebeple de yüz germe estetiği sıklıkla tercih edilen bir operasyon olmuştur. Operasyon kararı alındıktan sonra hastanın yüzünde deformasyon öncesi durumu anlamak için gençlik fotoğraflarından yararlanılabilir. Böylece sarkmaların yeri daha net tespit edilebilir. Yüz germe operasyonu esnasında sadece deri katmanı üzerinde işlem yapıldığı gibi yaygın bir görüş vardır. Bu görüş yanlıştır. Yüz germe estetiği cildin tüm tabakalarına da etki edecek şekilde 3 boyutlu olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Operasyon 1 ya da 2 mm’lik minik kesiler aracılığıyla yapılır. Bu kesiler ya saçlı deri içine ya da kulak arkası gibi bir bölgeye açıldığı için yüzde operasyondan kaynaklı izler görünmez. 

Yüz germe estetiği riskleri nelerdir?

Yüz germe estetiği yaptırırken de başka bir cerrahi operasyona girerken de karşılaşılabilecek bir takım risk durumları mevcuttur. Yüzdelik olarak bakıldığında meydana gelme ihtimali çok düşük de olsa bu riskler göz ardı edilmemelidir. Tüm cerrahi müdahalelerde ortak bir risk olan kanama ve enfeksiyon yüz germe estetiği sonrasında da görülebilir. Yüzdeki sinirlerde ya da yüz kaslarında ufak deformasyonlar meydana gelebilir. Yanlış bir hamle ile yüzde doku kayıpları meydana gelebilir. Saç çizgisinde germe kaynaklı bir bozulma ve yine aynı sebeple saç kayıpları yaşanabilir. Kulak çevresinde kesilerden kaynaklı deformasyon durumları görülebilir. Yara izleri görünüş olarak rahatsız edici boyutlarda olabilir. Operasyon sonrası cilt yüzeyinde çökmeler ya da kırışıklıkların biçimsizleşmesi gibi istenmedik sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. 

 Yüz germe ameliyatı sonrası tavsiyeler

Son yıllarda gelişen teknoloji ile yüz germe estetiği süreci çok daha konforlu bir süreç halini aldı. Önceki dönemlerde operasyon sonrası iyileşme sürecinde şiddetli şişlik ve ödemler, yara görüntüleri olurdu. Artık yöntemler çok daha pragmatik olduğu için bu durumlar son derece azaldı. Operasyon sonrası 1 ya da 2 gün gözlem altında kalan hastalar, taburcu olduktan sonra günlük yaşantılarına hızlı bir şekilde geri dönebilirler. 1 haftanın sonunda operasyon kaynaklı yüzdeki ödem ve şişlikler neredeyse tamamen geçer ve iş hayatına dönmeye hazır hale gelinir. Kişinin yüzünü enfeksiyondan iyi koruyabilmesi gerekir. Doktor ilaç verdiyse düzenli bir biçimde kullanılmalıdır. Yüzün normal ve sağlıklı görünüme kavuşması 1,5 2 ay gibi bir zaman alır. Bu sürecin ardından daha genç daha sağlıklı ve dinç bir görünüme kavuşulur.

İzmir Yüz Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir yüz germe fiyatları yüz, kulak arkasından yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile yüzün gerdirilmesi şeklinde uygulanan bir işlem olduğundan dolayı işlemin yapıldığı yere göre farklılık göstermektedir. Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü germe ile yapılıyor olsa da lokal olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi uygulaması yapanlar bulunmaktadır. Yüz germe işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüzdeki sinirlere zarar verilmemesidir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de yüz germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

S.S.S.

Neden Yüz Germe Ameliyatı Olmalıyım?

Günümüzde yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek için birçok yöntem mevcuttur. Bu kadar çok yöntem olması birçok kişide kafa karışıklığına yol açabilir. Bu yöntemler temelde ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Günümüzde birçok basit uygulama ve  ameliyatsız yüz germe yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çok yaygın olması ve agresif pazarlanmaları kafa karışıklığına yol açmaktadır. Bu yönteml er botilinium toxin  yüz dolgusu, mezoterapiler, iple yüz germe, ameliyatsız yüz germe (ultera) vb pek çok uygulamayı kapsar. Ancak bu uygulamalar kesinlikle yüz germenin yerini tutamayacaktır. Bu noktada bu kadar çok ameliyatsız yöntem varken yüz germe ameliyatını neden olmalıyım sorusu daha da önem kazanmaktadır. Yüz germe ameliyatında en önemli şey tedavinin kişiye özel olması ve kalıcılığıdır. Her yöntem her hasta için genellikle uygun değildir. Özellikle yanaklarda sarkma, deri sarkıklığı, gıdıda belirginleşme ve boyunda gevşeklik olan kişiler yüz germe ameliyatından fayda görürler. Ameliyatsız yöntemlerin dezavantajı, deri fazlalıklarından kurtulmanızı sağlamaz. Ayrıca yüzdeki derialtı dokulardaki sarkma ve gevşekliğe yeterince düzeltme sağlamaz. Ameliyatsız yöntemlerin bir diğer önemli dezavantajı da kalıcı olmamasıdır. Bu yöntemlerin birçoğunun kalıcılığı 6 ay civarıdır. Bazıları ise nadiren 1-2 yılı bulabilir. Ameliyatsız yöntemlerin bir diğer dezavantajı da fiyattır. Bu yöntemlerin kalıcılığı da düşünülerek hesaplandığında yüz germe ameliyatları çok daha etkili ve ücret olarak daha uygundur. Genellikle yüz germe ameliyatları 40 yaşın üzerindeki hastalara uygulanır. Yüz germe ameliyatı için uygun adaylar daha çok yüz ve boyunda gevşeklik, sarkıklık  ve deri fazlası olan adaylardır.  Özellikle kilo verme sonrası yüzde sarkıklıkları olan hastalar yüz germe için daha uygundur. Bu sarkıklıklar ve gevşeklikler ameliyatsız yöntemlerle düzelmez. Yüz germe çok geniş yelpazede yapılan işlemlere verilen genel bir isimdir. Birçok farklı teknik kişinin ihtiyacına uygun olarak farklı bölgelere (alın, boyun vs)  uygulanır. Yapılan işlemlere ve kullanılan tekniklere bağlı olarak ameliyat süresi değişir.  Yüz germe ameliyatları mutlaka kişiye özel planlanmalıdır. Bu ameliyatlar planlanırken kişinin ihtiyacına göre bu bölgelerden bazıları veya tamamı hedef alınır. Her hastanın yüzünün  ihtiyaçları farklıdır. Hastaların yüzlerinin özelliklerinin dikkate alınması ameliyatın başarısını  sağlayan en önemli faktördür. Kesiler doğal vücut kıvrımlarına  ve saç çizgisine yerleştirilir, böylece izlerin belli olmaması sağlanır. Ameliyat sedasyon  (anestezi doktoru tarafından verilen sakinleştirici ilaçlar) eşliğinde lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.

Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme)

Yüz Germe Ameliyat Sonrası

Yüz Gençleştirmede Yardımcı Yöntemler

Yüz Gerdirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yıl Gider?
Yüz Germe Kalıcı Mı?
Yüz Germe Kimlere Yapılır?
Bu içeriği oylayarak geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.
[Toplam: 4 Ortalama: 5]
 

S.S.S.

Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?

Yüz germe ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Yüz gençleştirme yöntemleri arasında en kalıcı sonuçlar yüz germe ameliyatı ile elde edilir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki yüz germe ameliyatı zamanı durdurmaz. Ameliyat sonrası yaşlanma süreci devam etmektedir. Bu nedenle bir çok doktor ve hasta tarafından yüz germe ameliyatının süresi 10 yıl kabul edilir. Bu süre aslında kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kişilerde bu süre daha kısayken, bazı hastalar yüz germe ameliyatının faydalarından ömür boyu yararlanır. Ameliyatın kalıcılığını belirleyen faktörler arasında deri yapısının kalitesi, yaşam şekli, sigara kullanıp kullanmadığı, ameliyat olduğu yaştır. Erken yaşlarda ameliyat olanlarda ameliyatın kalıcılığı daha fazladır. Bütün bu nedenlerle ameliyatın kalıcılığı kişiler arasında farklılık gösterir.

Yüz germe ameliyatının yaşlanma sürecine etkisi nedir?

Yüz germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?

Yüz germe ameliyatından sonra iz belli olur mu?

Yüz germe ağrılı bir ameliyat mıdır?

Yüz germe ameliyatı tekrar yapılabilir mi?

Yüz germe ameliyatı ile ne kadar gençleşebilirim?

Yüz germe ameliyatı planlaması nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatı hangi durumlarda uygulanır?

Kaç yaşında yüz germe ameliyatı olmalıyım?

Yüz Germe Ameliyat Sonrası

Yüz germe ameliyatının iyileşme süreci nasıldır?

Yüz ve Boyun germe ameliyatları aynı anda yapılabilir mi?

Boyun germe ameliyatlarının iyileşme dönemi nasıldır?

Bir cevap yazın

18 yorum

 • Taner Posted 01.01.2021 in 07:22.

  43 yaşında ama 47 yaşında gösteren biriyim bu durum beni çok rahatsız ediyor kalıcı yüz gerdirme yaptırmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

  • Op. Dr. Candan Mezili Posted 07.01.2021 in 08:22.

   Merhaba Taner bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Elif Posted 05.02.2021 in 07:14.

  Merhabalar, yeriniz izmir’de mi? Ben de yüz germe ameliyatı olmak istiyorum izmir’de değilim ama gelebilirim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:42.

   Merhaba Elif Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Semiha Posted 05.02.2021 in 07:22.

  merhabalar, 49 yasindayim ama 55 gibi gosteriyorum. Yüz germe yaptırtmak istiyorum ama bütce ayarlamam gerekiyor.. yüz germe fiyatlarınız ne kadarr?

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:42.

   Merhaba Semiha Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • emrecan Posted 05.02.2021 in 07:26.

  Selamlar hocam. Yüz gençleştirme hakkında birkaç makalenizi okudum. Açıkçası ameliyat olmama sebep olan son nokta yazılarınızdı. Yeriniz sanırsam karşıyaka’da. En kısa sürede randevu alıp, yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Hayırlısı diyelim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Emre bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Yıldız Posted 05.02.2021 in 07:29.

  30 yaşındayım ama herkes çok yaşlı gösterdiğimi söylüyor gençleştirme uygulaması yaptırmak istiyorum. yüz germe ameliyatı oluyor galiba en uygunu. fiyatları ne kadar, ek olarak izmir karşıyaka’da oturuyorum ben de, randevu nasıl alabilirim

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Yıldız Hanım,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Deniz Posted 05.02.2021 in 07:39.

  Selamlar öncelikle yüz germe ameliyatı ne kadar gençleştirme sağlıyor? onu öğrenebilirsem süper olur. ek olarak fiyatları ne kadar? yeriniz izmir’de sanırsam ben de izmirdeyim fiyatlar uygunsa bu ay ameliyat olmayı düsünüyorum…

  • serhan Posted 05.02.2021 in 07:41.

   Merhaba Taner bey,

   Ayrıntılı bilgi için 0533 400 82 40 numaralı hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz.