Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme, yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşan kırışıklık ve sarkıklıkları ortadan kaldırma işlemidir. Yüz gençleştirme işleminin cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemleri bulunmaktadır.

Yüz gençleştirme işlemlerine kadınlar daha çok ilgi duysa da erkekler  tarafından da son dönemlerde yoğun talep edilmektedir. Genç bir yüze sahip olmanın canlılık, doğallık ve estetik açıdan beğeni kattığı düşünülmektedir.

Hatta bu yüzden birçok kişi yüzlerinde herhangi bir yaşlılık belirtisi olmadan önlemler almaya başlamakta, cilt kusurları ve yaşlılığa bağlı izlerin oluşmasını engellemeye çalışmaktadır.

Yüz gençleştirme işlemi ise hem bu tedbirlerin alınacağı aşamada yüze canlılık verme amacıyla uygulanmakta hem de tüm tedbirlere rağmen önlenemeyen kırışıklıklara karşı çözüm yolu sunmaktadır.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz bölgesinde yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Meydana gelen deformasyonlara göre yüzün farklı bölgelerinde işlemler yapılabilmektedir.

Yüz bölgesini üst, orta ve alt yüz olarak ayırdığımız takdirde her bölgeye yapılacak olan işlem farklılık gösterebilmektedir. Sarkmaya yönelik üst yüz bölgesinde alın ve şakak germe, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği uygulanabilmektedir.

Orta yüz için alt göz kapağı ile yanak arasındaki bağı kuvvetlendirme, doku kaybına yönelik yağ enjeksiyonu ve dolgular yapılabilmektedir. Alt yüz için ise çene kemiği üzerinde oluşan cilt yığılmalarını düzeltme, gıdı liposuction, boyun germe ve dudakları dolgu ile güçlendirme işlemleri uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Uygulaması kolay ve iyileşme sürecinin kısa olmasından dolayı ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri tercih edilmektedir.  Ancak ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri tercih edilirken hasta ve teknik seçimi çok önemlidir.

Bazı hastalar için sadece ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri yeterli olurken bazı hastalarda önce yüz germe ameliyatı yapılmalı ve ardından ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri uygulanmalıdır.

Cilt soyma, botox, dolgu ve askı işlemleri ameliyatsız yapılan yaygın yüz gençleştirme yöntemlerindendir. Ciltte oluşan ince kırışıklıkları cilt soyma yöntemiyle; lazer, mekanik zımparalama ya da kimyasal peeling tekniklerinden biriyle gerçekleştirilmektedir.

Mimik çizgilerinin oluşmasını engellemek için ise kasları etkisiz hale getiren botox uygulaması yapılmaktadır. Yüzde oluşan hacim kaybını onarmak ve dudakları dolgunlaştırmak için dolgu yöntemi, hafif sarkmalar için ise askı işlemi uygulanmaktadır.

 İzmir Yüz Gençleştirme

Yüzünüze canlılık ve dirilik kazandırmak, oluşan iz ve kırışıklıkları onarmak için yüz gençleştirme işlemlerinden sizin için uygun olanına başvurabilirsiniz. Yüz gençleştirme için hangi yöntemin daha iyi ve kalıcı sonuç vereceğini öğrenmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Yüz Gençleştirme Fiyatları 2022

Yüz Gençleştirme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın